B. Ecclestone'as: „Formulė-1“ išgyvens, nežiūrint į visus sunkumus

B. Ecclestone'as: „Formulė-1“ išgyvens, nežiūrint į visus sunkumus
logo Kovo 30 d. 09:30, Red Bull/Getty Images

Jau buvo rašyta, kad Bernie Eccelstone'as šiuo metu yra priverstinėje izoliacijoje savo kavos fermoje Brazilijos San Paulo apylinkėse, bet tai netrukdo jam įdėmiai sekti įvykius „Formulės-1“ pasaulyje. Pavyzdžiui, jis gana negatyviai įvertino „Liberty Media“ veiksmus Melburne.

„Veiksmai krizinėje situacijoje Australijoje buvo neteisingi, - mano buvęs F-1 vadybos vadovas. – iki to momento, kai lenktynes galiausiai atšaukė, jie nebuvo nieko suderinę. Iš principo, visa tai tęsiasi iki šiol ir liečia visus, kas yra atsakingas už tai, kas vyksta.

Kaip tvirtina „Liberty Media“, jie žino, ką daro, bet „Formulė-1“ turi europietiškas šaknis ir DNR. Šiuo čempionatu ir tais, kas jame dalyvauja, negalima vadovauti taip, tarsi tai yra futbolo ar krepšinio klubas.

Mane dažnai kritikuodavo už tai, kad aš teigiamai atsiliepdavau apie diktatūras ir diktatorius. Bet mano žodžius dažnai neteisingai interpretavo arba mano britiškąjį humorą priimdavo tiesiogiai. Aš niekada nesakiau, kad demokratiją reikia panaikinti. Suprantama, kad ne. Bet aš iki šiol manau, jog turi būti žmonės, kurie reikiamu momentu moka priimti sprendimus.

Dabar, kai dėl sveikatos pandemijos prasidėjo krizė, tapo akivaizdu, kiek tai svarbu yra ir „Formulėje-1“. Bet kokiu atveju, „Formulėje-1“ demokratija niekada neveikė. Aš jaučiau save karaliumi, kuriam visuomet tenka turėti reikalų su kunigaikščiais, kurie galvoja tik apie save ir apie naudą sau, o ne apie valstybę. Todėl dažnai tekdavo rašyti įsakymus ir gąsdinti juos. Kitaip neišeidavo“.

Taip pat B. Ecclestone'as pasidalijo savo nuomone apie tai, kaip geriausiai būtų pasielgti Sebastianui Vetteliui, nes keturiskart pasaulio čempionui teks sudėtingas pasirinkimas - jo kontraktas su „Ferrari“ baigiasi šiais metais: „Man atrodo, kad paskutiniams Sebastiano rezultatams įtakos turėjo tai, kad „Ferrari“ visuomet „stato“ už Charlesą Leclercą, kurio karjera rūpinasi FIA prezidento Jeano Todto sūnus.

Spėju, kad S. Vettelis šioje situacijoje visiškai nejaučia palaikymo iš Mattia Binotto pusės. Todėl jam reikia ieškoti alternatyvių variantų 2021 metams. Vienu iš variantų galėtų būti kontraktas su „McLaren“, mat ši komanda kitais metais gaus „Mercedes“ variklius.

Beje, aš esu gerai pažįstamas su dabartiniu „Mercedes“ koncerno vadovu Ola Callenius‘u dar nuo tų laikų, kai jis vadovavo variklių kūrimo padaliniui Briksourte. Taigi, jis žino, kas yra „Formulė-1“. Bet dabar jis turi rimtesnių problemų. Tačiau man džiugesį kelia tai, kaip jis vadovauja kompanija tokioje situacijoje, kai įsisiautėjo skandalas dėl automobilių gamintojų išmetamųjų dujų kiekių sumažinimo, o dabar prasidėjo krizė, susijusi su koronavirusu.

Jo vietoje 2020 metų pabaigoje aš parduočiau „Formulės-1“ komandą. Po šešių titulų paeiliui, „Mercedes“ ekipai jau nėra ko įrodinėti, Kad ir kas betaptų pasaulio čempionais po jų, visi kalbės, kad tai yra paaiškinama tik tuo, jog nėra „Mercedes“.

Bet jie turėtų tęsti hibridinių jėgos agregatų tiekimą F-1, nes tai būtų jų rinkodaros instrumentu. Tai patys efektyviausi varikliai pasaulyje ir jie nugali „Formulėje-1“. Aš žinau, apie ką kalbu: juos įdiegus 2014 metais, man greitai tapo aišku, kad mes visi padarėme didelę klaidą. „Mercedes“ komanda įgavo triuškinantį pranašumą, tapo nenugalima ir tai tęsis, kol bus naudojamos šios jėgainės.

Tai kodėl jiems nepadarius „McLaren“ jų gamykline komanda, kaip tai yra buvę anksčiau, be to, jų žvaigždė puoš ir visų kitų jos klientų bolidus. Juk suprantama viena: kad ir kas belaimėtų su jų varikliais, šlovė vis tiek atiteks „Mercedes“.

O apskritai, aš esu įsitikinęs, kad „Formulė-1“ būtinai išgyvens vienokiu ar kitokiu pavidalu. Nežiūrint į visus sunkumus, susijusius ne tik su koronavirusu. Todėl, kad pasaulio čempionatas – tai kur kas daugiau, nei atskiros asmenybės, jame dirbančios.

Taigi, ar būtinai reikėjo skristi į Menulį? Nebent pamaitinti ten badaujančius. Žinoma – ne, nors žmonija dėl to džiūgautų. Žmonėms reikia didvyrių. Lenktynininkai, ypač „Formulės-1“ pilotai – savotiški kosmonautai ir į juos mes žiūrime su džiūgavimu. Ayrtonas Senna – puikus pavyzdys. Jis nešė šviesą neturtingiems Brazilijos žmonėms, padėjo jiems išgyventi. O dabar tokių didvyrių reikia kaip niekada“.


Komentarai (0)
×

F-1.lt pulsas