„BMW Sauber“ vieta atiteko „Lotus“ komandai (29)

„BMW Sauber“ vieta atiteko „Lotus“ komandai
logo 2009 Rugsėjo 15 d. 11:21, Lotus
Tarptautinė automobilių federacija (FIA) paskelbė, kad iki šiol „BMW Sauber“ ekipai priklausiusi vieta 2010 m. „Formulės-1“ čempionate bus suteikta „Lotus“ komandai.
Malaizijos vyriausybės ir verslininkų finansuojama ekipa iš pradžių įsikurs Norfolke, Didžiojoje Britanijoje. Vis dėlto, vėliau bent dalis operacijų bus perkelta į statomą tyrimų ir gamybos centrą Sepange, Malaizijoje.
Komandai vadovaus Tony Fernandesas, šiuo metu „Williams“ remiančios kompanijos „Air Asia“ prezidentas. Ekipos technikos direktoriumi dirbs Mike'as Gascoyne'as, anksčiau analogiškas pareigas užėmęs „Renault“ ir „Toyota“ gretose.
Įdomu tai, kad Malaizijos „Proton“ valdomai „Lotus“ kompanijai nuo šiol vadovaus Danny Baharas, buvęs „Red Bull“ ir „Ferrari“ prekės ženklų plėtotojas, tačiau tai neturėtų būti susiję su komandos atkūrimu.
Į „Formulę-1“ po penkiolikos metų pertraukos sugrįšianti komanda naudos „Cosworth“ variklius. Taip ji prisijungs prie kitų taip pat po pertraukos sugrįšiančios kompanijos klientų, būsimojo čempionato naujokių: „Campos“, „Manor“ ir US F1.
Primename, kad „BMW Sauber“ komanda buvo priimta iš 2010 m. „Formulės-1“ čempionatą, tačiau vėliau neteko vietos dėl to, kad BMW paskelbė apie savo pasitraukimą iš šio sporto ir atsisakė pasirašyti Konkordo sutartį. FIA atšaukė ekipos priėmimą ir paskelbė naują konkursą į atsilaisvinusių poziciją.
Tryliktąją vietą pretendavo užimti ir pati „BMW Sauber“, tačiau priimanti organizacija nusprendė jai pozicijos nebegrąžinti dėl po savininko pasitraukimo iš „Formulės-1“ neužtikrintos ekipos ateities. Nepaisant to, automobilių gamintojo parduodamai komandai buvo pažadėta pirmenybė užimti laisvą vietą, jei tokia atsirastų.
FIA pridūrė, kad mėgins išplėsti kitų metų „Formulės-1“ čempionato rikiuotę iki 14 komandų ir 28 bolidų. Pritarus visoms kitoms komandoms, tokiu atveju vietą pirmenybėse išsaugotų ir „BMW Sauber“.

Komentarai (29)
svayux
| 09/15 11:22 Atsakyti
gan gerai, patikimam vardui atiduodama bmw
Pupis
| 09/15 11:29 Atsakyti
matyt čia tam kad nekeltų bylos prieš FIA skaidrius burtus priimant komandas :)
coper
| 09/15 11:30 Atsakyti
svayux> ismok lietuviskai skaityti :D gi cia raso kad 2010 metu ciampe vietoj bmw ateina lotus o ne perka bmw ekipa
svayux
| 09/15 11:36 Atsakyti
coper> teisingai :) tik vieta atiduodama, na matysim daugiau detaliu, butu keista jei nenoretu parduot veliau.
xr3
| 09/15 11:37 Atsakyti
As uz 14 komandu.
coper
| 09/15 11:40 Atsakyti
Na jei jau atidave vieta tai bmw amen gaila bet ka padarysi toks jau verslas
annizizi
| 09/15 11:54 Atsakyti
Bande gudriai uzdirbti BMW, bet gavosi visiskai priesingai...
al pacino
| 09/15 12:04 Atsakyti
na su cosworth nemanau kad ka pasieks bet ka gali zinoti.kaip cia taip sauber ismete po tiek metu.negrazu
moderator La Form
| 09/15 12:27 Atsakyti
al pacino>>> o kas ja ismete?
intruderis
| 09/15 12:41 Atsakyti
al pacino, viskas ten normaliai, pati bmw-sauber per ilgai cackinasi cia. nesusgribo laiku uzsiregistruot ar parduot kazkam komanda, tai db jau jos pacios kalte. Juk FIA nelauks puse metu
×

TOP naujienos