„BMW Sauber“ vieta atiteko „Lotus“ komandai (29)

„BMW Sauber“ vieta atiteko „Lotus“ komandai
logo 2009 Rugsėjo 15 d. 11:21, Lotus
Tarptautinė automobilių federacija (FIA) paskelbė, kad iki šiol „BMW Sauber“ ekipai priklausiusi vieta 2010 m. „Formulės-1“ čempionate bus suteikta „Lotus“ komandai.
Malaizijos vyriausybės ir verslininkų finansuojama ekipa iš pradžių įsikurs Norfolke, Didžiojoje Britanijoje. Vis dėlto, vėliau bent dalis operacijų bus perkelta į statomą tyrimų ir gamybos centrą Sepange, Malaizijoje.
Komandai vadovaus Tony Fernandesas, šiuo metu „Williams“ remiančios kompanijos „Air Asia“ prezidentas. Ekipos technikos direktoriumi dirbs Mike'as Gascoyne'as, anksčiau analogiškas pareigas užėmęs „Renault“ ir „Toyota“ gretose.
Įdomu tai, kad Malaizijos „Proton“ valdomai „Lotus“ kompanijai nuo šiol vadovaus Danny Baharas, buvęs „Red Bull“ ir „Ferrari“ prekės ženklų plėtotojas, tačiau tai neturėtų būti susiję su komandos atkūrimu.
Į „Formulę-1“ po penkiolikos metų pertraukos sugrįšianti komanda naudos „Cosworth“ variklius. Taip ji prisijungs prie kitų taip pat po pertraukos sugrįšiančios kompanijos klientų, būsimojo čempionato naujokių: „Campos“, „Manor“ ir US F1.
Primename, kad „BMW Sauber“ komanda buvo priimta iš 2010 m. „Formulės-1“ čempionatą, tačiau vėliau neteko vietos dėl to, kad BMW paskelbė apie savo pasitraukimą iš šio sporto ir atsisakė pasirašyti Konkordo sutartį. FIA atšaukė ekipos priėmimą ir paskelbė naują konkursą į atsilaisvinusių poziciją.
Tryliktąją vietą pretendavo užimti ir pati „BMW Sauber“, tačiau priimanti organizacija nusprendė jai pozicijos nebegrąžinti dėl po savininko pasitraukimo iš „Formulės-1“ neužtikrintos ekipos ateities. Nepaisant to, automobilių gamintojo parduodamai komandai buvo pažadėta pirmenybė užimti laisvą vietą, jei tokia atsirastų.
FIA pridūrė, kad mėgins išplėsti kitų metų „Formulės-1“ čempionato rikiuotę iki 14 komandų ir 28 bolidų. Pritarus visoms kitoms komandoms, tokiu atveju vietą pirmenybėse išsaugotų ir „BMW Sauber“.

Komentarai (29)
moderator La Form
| 09/16 11:00 Atsakyti
vytox>>> prie ko cia dabar tas Richardsas? Cia nekalbam apie prima konkursa. Kalba eina apie antra, kuriame nebuvo tu, kurie tas bangas kele. Neuztenka vien pasirinkti Cosworth varikliu. FIA pries pasirinkdama dar ziuri ir i tai kiek kandidatas pinigu turi.
vytox
| 09/16 01:04 Atsakyti
La Form>>> nu jau rimtai. Aiškiai buvo kalbama, kad konkursą laimėjo tos komandos, kurios ėmė Cosworth motorus. Richardsas bangas net kėlė, nes jis rinkosi Mercedes, ir dėl to prametė. Sek naujienas atidžiau.
AF1
| 09/15 21:54 Atsakyti
Manau uz mane fisco atsake...
moderator La Form
| 09/15 18:35 Atsakyti
maserati>>> kokiu dar kvailu klausimu? Pasiziurek kokias nesamones pezi naujienose. Galva ismok naudotis, po to bandyk reiksti savo nuomone apie F-1. Kad jau toks mandras, tai atsakyk i klausima: koki varikliu tiekeja pasirinko Epsilon?
maserati
| 09/15 18:03 Atsakyti
La Form>> domekis F1 ir nebekils tokiu kvailu klausimu.
*fisco*
| 09/15 16:51 Atsakyti
Xtremez, "kas prisimena praeiti tai jie visuomet vilkdavosi gale" apie kokie tolima 3 metu praeiti kalbi? Wiliams yra antra tituluociausia komanda istorijoje po Ferrari, visus titulus iskovojo nemiegodami su gamintoju. Kodel dabar privatinkai sunkiai priesinasi? Nes gamintojai sukele nezmoniskus kastus, dideliais atlyginimais perviliojo specelistus, lentyninkus. Redbull savininkas parode, kad su dideliais pinigais ir sveiku protu galima konkuruot - Newey ir siemetine komandos forma. Tik nereikia minet Toyotos, tai yra visikai kitas japonisku ambiciju atvejis.
Xtremez
| 09/15 16:37 Atsakyti
AF1> o kaip tau ne Force India o Williams rezultatai? Dziugina? Gamintojai technologini lygi (ir greiti) turi dideli, ir islaiko stabiluma metai is metu.O privatininkai viena sezona aukstumoje, kita sezona - zhopa.Nera vien privatininkai gerai nes kas prisimena praeiti tai jie visuomet vilkdavosi gale, kvalifikacijoje po 3sec atsilikdami, ir budavo is esmes tik patranku mesa o ne artimos ir itemptos kovos.
moderator La Form
| 09/15 14:54 Atsakyti
maserati>>> o is kur tu zinai ka Epsilon buvo pasirinkus? Manau jei Epsilon butu pasirinkus ne Cosworth, ji net nebutu dalyvaus konkurse. O Sauber... jai visu pirma pirkeja reikejo susirast. Kas is tu varikliu, jei neturi uz ka juos nupirkt.
maserati
| 09/15 14:44 Atsakyti
La Form> Epsilon ir Sauber.
moderator La Form
| 09/15 14:40 Atsakyti
maserati>>> o kas is tu kandidatu nepasirinko Cosworth varikliu? Epsilon?
×

TOP naujienos