„Brawn“: komandinės taktikos netaikėme

„Brawn“: komandinės taktikos netaikėme
logo 2009 Gegužės 11 d. 08:19, Brawn GP
„Brawn“ komandos vadovai Rossas Brawnas ir Nickas Fry'us po Ispanijos GP lenktynių patikino žurnalistus, jog ekipa varžybų Barselonoje metu netaikė komandinės taktikos.
Beveik pusę sekmadienio lenktynių pirmavęs šios ekipos pilotas Rubensas Barrichello galų gale pralaimėjo varžybų nugalėtoju tapusiam komandos draugui Jensonui Buttonui. „Brawn“ varžybų viduryje pakeitus pastarojo sustojimų taktiką, kilo įtarimų, jog buvo taikomi komandiniai nurodymai.
„Ne. Abi garažo pusės lenktyniavo tarpusavyje“, - po lenktynių paklaustas, ar ekipa neteikia pirmenybės J. Buttonui, patikino N. Fry'us.
„Buvo galima stebėti tikro ryžto proveržius. Iš pradžių buvo sergama už Jensoną, kad šis susikurtų reikiamą pranašumą, o vėliau kilo nusivylimas iš Rubenso garažo pusės, nusivylus, jog galų gale jiems nepavyko“, - pasakojo britas.
R. Brawno nuomone, R. Barrichello pralaimėjimą lėmė jo trečioji lenktynių atkarpa, kai jis važiavo lėčiau nei tikėtasi. Brazilas tuomet, bolide turėdamas panašų kuro kiekį ir naujesnes padangas, buvo pastebimai lėtesnis už J. Buttoną.
„Jei pasižiūrėtumėte į ratų įveikimo laikus ir atsižvelgtumėte į padangas ir kurą, tam tikru lenktynių periodu jis buvo daug lėtesnis nei tikėtasi. Tai jam ir kainavo pergalę lenktynėse, nes Jensonas sunkiu bolidu buvo greitesnis“, - paaiškino komandos vadovas.
Žurnalistų paklaustas, ar po tokių lenktynių pačiam R. Barrichellui negali atrodyti, jog jis komandoje laikomas antrarūšiu, R. Brawnas išreiškė viltį, jog taip nėra.
„Tikiuosi, kad ne, nes mes jų nenaudojome. Tuo, kad nėra jokių komandinių nurodymų, galėjote įsitikinti pirmajame posūkyje. Rubensas puikiai startavo ir aplenkė Jensoną“, - tikino specialistas.
„Norėčiau pamatyti Rubenso ir jo mechanikų pergalę lenktynėse, nes tai būtų gerai visai komandai. Neturime jokių išankstinių prioritetų“, - pabrėžė jis.
R. Brawno tvirtinimu, R. Barrichello nepasitenkinimas po varžybų yra teigiamas ženklas.
„Tai natūralu. Lenktynininkas, liekantis laimingas po pralaimėjimo, šioje komandoje yra nepageidaujamas“, - sakė britas.
„Tai, jog Rubensas yra nepatenkintas, yra geras ženklas, nes aš jausčiausi gana keistai, jei jis būtų patenkintas būdamas antras po Jensono.“
N. Fry'aus teigimu, J. Buttono lenktynių taktika buvo pakeista todėl, kad varžybos klostėsi ne pagal pradžioje numatytą scenarijų.
„Akivaizdu, kad jis turėjo mažiau kuro nei Rubensas, ir mes manėme, kad jis atitrūks priekyje ir susikurs persvarą. Kai tai neįvyko, buvo būtina juos išskirti“, - paaiškino vienas „Brawn“ vadovų.
„Bet kuriuo atveju, prieš lenktynes apie tai buvo daug kalbėta. Taip ir planavome, ir paaiškėjo, kad tai buvo tik į gerą. Kalbant apie Rubensą, mes šiek tiek nerimavome dėl Massos („Ferrari“ - red. past.) ir Vettelio („Red Bull“ - red. past.), tačiau tai išsisklaidė, kad jie abu kartu pasuko į boksus. Tai buvo šioks toks siurprizas, nes mes manėme, kad Vettelis išbus ilgiau. Nežinau, ar jie tai padarė tyčia, ar taip ir buvo planuota“, - pasakojo jis.
R. Brawnas anksčiau buvo laikomas vienu nuožmiausių komandinės taktikos praktiku „Formulėje-1“. Britas tokią metodiką taikė „Ferrari“ komandoje, kur pirmenybė dažniausiai buvo taikoma Michaeliui Schumacheriui, taip kiek įmanoma padidinant šio galimybes tapti čempionu. Beje, tuomet italų ekipoje važiavo ir Rubensas Barrichello, atlikęs antrojo piloto vaidmenį.
Po farsu pasibaigusių 2002 m. Austrijos GP lenktynių, kai brazilas prieš pat finišo demonstratyviai sumažinęs tempą į priekį praleido legendinį vokietį, Tarptautinė automobilių federacija (FIA) „Formulėje-1“ uždraudė varžybų rezultatus galinčius įtakoti komandinius nurodymus.


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1005
2. mantioras 1001
3. Tadux15 1000
4. Kęstutis Šimkus 991
5. Giriby 983