C. Horneris išsakė skeptišką poziciją vienuoliktos komandos atžvilgiu (11)

C. Horneris išsakė skeptišką poziciją vienuoliktos komandos atžvilgiu
logo 2023 Spalio 07 d. 10:50, Getty Images/Red Bull Content Pool nuotr.

Keli F1 komandų savininkai jau skeptiškai pasisakė apie vienuoliktosios komandos atsiradimą, po to kai FIA patvirtino „Andretti“ paraišką. Panašiai linkęs mąstyti ir „Red Bull“ vadovas Christianas Horneris.

Jis mano, jog „Andretti“ turėjo sekti „Audi“ pavyzdžiu ir bandyti įsigyti vieną iš dabartinių komandų.

„Manau, kad šis klausimas iš esmės yra FIA ir „Liberty Media“ problema. FIA yra reguliuotoja, o „Liberty Media“ rėmėja, todėl būtent jie kontroliuoja sporto finansavimą.

Jeigu ateis dar viena komanda – kaip ji bus finansuojama? Manau, kad tie vaikinai turi susirinkti ir ateiti pas mus su pasiūlymu, turime tiksliai žinoti, ko jie nori.

Pirmiausia manau, jog jie turėtų turėti savo variklį. O tuomet siūlyčiau pasižiūrėti į tai, kaip į mūsų sportą žengė „Audi“. Jie įsigijo esamą komandą, nusipirko esamą frančizę. Ar kitiems turėtų būti kitaip?

Manau, kad būtent šioje vietoje FIA ir „Liberty Media“ turi inicijuoti susitikimą ir pateikti bendrą poziciją. Juk negalima vieniems taikyti vienokių, o kitiems kitokių taisyklių.

Akivaizdu, kad pasaulis sukasi aplink pinigus. Kiekviena komanda tikrai labai jautriai reaguos į tai, jog frančizės vertė yra mažinama. Staiga vietoj dešimties dalių atsiranda vienuolika. Taigi, natūralu, kad dėl šio klausimo labai rūpinsis kiekvienos suinteresuotos pusės akcininkai.

Maždaug prieš šešerius metus keturios komandos buvo ties pasitraukimo riba. Manau, kad šis sportas pasikeitė. F1 iš naujo atrado save ir dabar yra puikios formos, labai stiprus čempionatas. Ir, žinoma, dabartinės komandos yra frančizės ir jos turi vertę. Natūralu, kad akcininkai sieks apsaugoti savo investicijų vertę. Juk į kiekvieną komandą investuoti milijardai.

Manau, kad visoms komandoms bus aktualu išsiaiškinti, kaip tokia kryptis atrodytų tiek komerciniu, tiek veiklos pobūdžio keliu.

Taip pat pažvelkime tiesiai į akis – kur mes dėtume vienuoliktą komandą, pavyzdžiui, Zandvoorte? Todėl pirmiausia reikia išspręsti ir tam tikras veiklos problemas.

Taigi, tegul FIA ir „Liberty Media“ susitinka, pateikia mums pasiūlymą, o tuomet mes jį galėsime apsvarstyti“, - kalbėjo C. Horneris.Komentarai (11)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
RBR
IP: 40d649b | 10/07 12:33 Atsakyti
Na, kuris dar paverks? Ar jau visi išsiverke? 😀
a99
IP: 7cca019 | 10/07 17:39 Atsakyti
Čia tikras cirkas, kai komandos sprendžia, ar priimti naują konkurentą, kuris bus nenaudingas joms nei finansine, nei sportine prasme. Komandų nuomonę šiuo klausimu reikėtų iš vis ignoruoti.
YZF
IP: 20135ae | 10/07 19:22 Atsakyti
a99
10/07 17:39

Čia tikras cirkas, kai komandos sprendžia, ar priimti naują konkure... skaityti daugiau

Komandos, su savo dalyvavimu chempionate, sukure finansine verte. Dabar ateina kazkas is sono ir gauna garantuota populiaruma, garantuota reklamini eteri ir garantuotas pajamas kurios bus paimtos is esamu komandu. Uz ka sitas naujokas turetu gauti tokia finansine dovanele? Tegu dalyvauja champe bet nelenda prie bendro banko. Bet gi taip nenori.
YZF
IP: 20135ae | 10/07 21:43 Atsakyti
a99
10/07 21:27

Sukūrė F-1 čempionatas, o ne atskiros komandos. Nei viena iš koman... skaityti daugiau

Kas F1 chempionata sudaro? Oras? Kas reklama daro, kas promotina? FIA pries kokius desimt metu sugalvojo pati savo champa padaryti, pavadino ji F3. Matem kuom populiarumas baigesi. Tu turbut nei vieno etapo net neziurejai. Savaime niekas nesidaro ir komandu idirbis yra akivaizdus dalykas (kartu su komercijos teisiu valdytoju). FIA cia turi nuli itakos kas liecia populiarinima.
GT
IP: 1963e13 | 10/07 14:52 Atsakyti
Peza nesamones. "Kur mes dėtume vienuoliktą komandą, pavyzdžiui, Zandvoorte?". Kažkaip GTWC startuoja be problemų 30 GT3 mašinų Zandvoorte ir visos telpa. Gaila dalintis pyragą ant 11 komandų. Tai startuokite išvis trys komandos, mersai ferai ir redbuliai, tai tada dar didesne pyrago dalis teks.
Aivaras1
IP: 81e968b | 10/07 18:19 Atsakyti
Klepsidra
10/07 18:06

Pathetic tos ju raudos darosi jau. Vienas paskui kita. Vienintelis Zak... skaityti daugiau

zakas ir alpine vieni pirmuju pasisake uz andreti atejima. just bussiness.
mariusis
IP: 7ad5add | 10/07 20:18 Atsakyti
YZF
10/07 19:22

Komandos, su savo dalyvavimu chempionate, sukure finansine verte. Daba... skaityti daugiau

Tu gal nebesvaik. Čia kas, uždaras dėdžių ratas? Ne komandoms f1 priklauso. Nepatinka eik kurti vertę kitur. Buvo tokie raudoni, spango apie išėjimus ir savo čempo kūrimus. Šitas ir kiek verkė, kad išeis jei variklių negaus. Apie bendrus bankus išvis geriau patylėti tau, nes į tą banką ir Andretti savo dalyvavimu atneš pajamų. Vaidini čia specialistą, bet esi eilinis rajojinis prie laiptinės su pakeliu saulėgražų.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Andrius/Loreta 0
2. molinis_e 0
3. Aušrius Kučinskas 0
4. tukas21 0
5. monkeyking 0