D. Ricciardo: L. Hamiltonas – ypatingas lenktynininkas

D. Ricciardo: L. Hamiltonas – ypatingas lenktynininkas
logo 2020 Birželio 13 d. 19:08, Renault Sport

Danielis Ricciardo „Formulėje-1“ nuvažiavo 171 lenktynes, iškovojo 7 pergales, iš viso ant podiumo lipo 29 kartus ir tris kartus startavo iš „pole“ pozicijos.

Šešiskart pasaulio čempiono Lewiso Hamiltono sąskaitoje – 250 lenktynių, 84 pergalės, 151 podiumas ir 88 „pole“.

Tačiau D. Ricciardo mano, kad jei jis turėtų tokį patį bolidą kaip Lewisas, jis galėtų kovoti su britu lygiomis.

„Bet kokiame sporte yra grupė žmonių, kurie turi nugalėtojo talentą ir „Formulė-1“ nėra išimtis, - pokalbyje su „Autocar“ kalbėjo Danielis. – Manau, kad jei aš turėčiau tokią pačią mašiną kaip ir Lewisas, pasiginčyti dėl titulo galėčiau ir aš, ir dar keli vaikinai.

Jei kalbėsime apie talentą ir sugebėjimą pilotuoti ant galimybių ribos, t.y. apie meistriškumo lygį, tai yra keletas pilotų, kurie patenka į lyderių grupę, tarp jų – ir aš. Skirtumas tarp mūsų – ne greičio, o greičiau sugebėjimo stabiliai važiuoti ir kiekvienose varžybose rodyti aukštus rezultatus. Sėkmingomis dienomis daugelis gali laimėti. Bet reikia pripažinti, kad Lewisas tai daro beveik kiekvieną savaitę.

Lenktynininkai, kurie patenka į šią nedidelę grupę, skiriasi pagal savo psichologinį bei fizinį pasiruošimą, taip pat – pagal atsparumą įvairiausiems stresams. Kai kuriomis dienomis tavo sveikata būna prastesnė, ar tu esi išvargęs po ilgo skrydžio ir laiko juostų pasikeitimo, ar tau paprasčiausiai – bloga savaitė. Jei nežiūrint į visa tai, tu sugebi atsisėsti prie vairo ir parodyti reikiamą rezultatą, tuomet tu gali tapti ir pasaulio čempionu.

Hamiltonas – ypatingas lenktynininkas, todėl jis ir laimėjo šešis titulus. Tai puikus pasiekimas, net ir turint galvoje, jog jis turi patį geriausią bolidą. Stebėtina, kad jis metai po metų kartoja šią sėkmę, moka susikaupti, susitvarkyti su spaudimu. Prie mano įsitikinimo savimi – o tuo aš neabejoju, aš esu pasirengęs su juo susikauti dėl pasaulio čempiono titulo – ar galėsiu aš jį įveikti kitais metais? Nežinau...

Yra toks veiksnys, kaip gamtinis greitis – talentą tam žmogus turi arba ne. Tai praktiškai pasireškia nuo pat pirmos dienos: ar tu sugebi jausti bolidą, liesdamas jį tik pirštų galiukais ir pėda – gali būti, kad nuo to 90 proc. priklauso, ar tu galėsi tapti sėkmingu pilotu. Kartais aš peržiūriu savo 10 metų senumo įrašus, padarytus iš bolido kameros ir šiandien man atrodo, kad aš vargu ar galėčiau rodyti dar didesnį greitį.

Bet tai nereiškia, kad tu negali tapti geresniu profesionalumo prasme. Iš tikrųjų, reikia nuolat mokytis, siekti tapti geresniu. „Formulėje- 1“ yra labai daug dedamųjų, pradedant nuo mašinos konstrukcijos iki jos nustatymų, kai jos elgesys keičiasi priklausomai nuo oro sąlygų ar vienos ar kitos trasos ypatumų.

Reikia daug ką žinoti, norint tinkamai adaptuotis ir greitai važiuoti įvairiomis sąlygomis – priklausomai nuo jų geras lenktynininkas turi koreguoti savo pilotavimo stilių. Ir jei tu nori lenktyniauti pačiu aukščiausiu lygiu, vargu ar tavo mokymosi procesas kada nors pasibaigs“.



Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1005
2. mantioras 1001
3. Tadux15 1000
4. Kęstutis Šimkus 991
5. Giriby 983