Dakaro ralis: 11-oji diena

logo 2006 Sausio 11 d. 18:31, Volkswagen
Dar 705 kilometrai Malio teritorija iš Kayeso į sostinę Bamaką. Trumpas – tik 231 kilometro ilgio greičio ruožas, tačiau netikėtumų netrūko ir čia.
Vakar dieną nelenktyniavę, šiandien į kovą ir vėl stojo motociklininkai. Visus nustebino iš Malio kilęs prancūzas Alainas Duclosas, sugaišęs 3 valandas 16 minučių ir 40 sekundžių ir tapęs etapo nugalėtoju. Antras liko atotrūkį nuo persekiotojų padidinęs lyderis bendrojoje įskaitoje Marcas Coma, atsilikęs 1 minute ir 27-iomis sekundėmis. Trečioji vieta atiteko amerikiečiui Johanui Streetui, A.Duclosui pralaimėjusiam 6 minutes ir 39 sekundes. Toliau rikiuojasi Chrisas Blaisas, Jeanas De Azevedo be Carlosas De Gavardo. Septintas – latvis Janis Vintersas, bendrojoje įskaitoje užimantis puikią 12-ąją poziciją. Visi šie dalyviai lenktyniauja „KTM“ motociklais.
Nepasisekė „Gauloises KTM“ komandos nariams. Cyrilis Despres pagrindiniam konkurentui dėl maratono nugalėtojo vardo M.Comai pralaimėjo daugiau, nei 12 minučių ir liko tik devintas. Davidas Casteu griuvo ir smarkiai apgadino savo motociklą, tad, nuo šio etapo lyderio atsilikęs beveik pusantros valandos, užėmė tik 62-ąją vietą.
Automobiliu trasą greičiausiai įveikė Ginielis De Villiersas („Vokswagen“) – per 3 valandas 7 minutes ir 1 sekundę. Antras, atsilikęs 5-iomis minutėmis ir 33-iomis sekundėmis, liko jo komandos draugas Bruno Saby. Trečioji vieta atiteko greičiausiam iš „Mitsubishi“ tarpo – Lucui Alphandui. Prancūzas nugalėtojui pralaimėjo 6 minutes ir 3 sekundes. Ketvirtas šį kartą dar vienas „Volkswagen“ vairuotojas – Carlosas Sainzas. Penktąją ir šeštąją vietas užėmė Guerlainas Chicheritas su „BMW“ bei Carlosas Sousa su „Nissan“.
Nesėkminga diena lyderiui bendrojoje įskaitoje Stephanui Peterhanseliui. „Mitsubishi“ lenktynininkas kartu su savo komandos draugu Nani Roma buvo pasiklydęs, dėl to liko tik 10-tas, G.De Villiersui pralaimėdamas daugiau, nei 20 minučių.
Dar labiau nepasisekė Juttai Kleinschmidt. Jau 12-ame greičio ruožo kilometre ji kliudė medį ir pažeidė savo „Volkswagen‘o“ priekinę pakabą. Paskutinėmis žiniomis, vokietei, praradusiai labai daug laiko, pavyko pagaliau sulaukti techninės pagalbos automobilio ir, pašalinus gedimą, judėti toliau.
Hansas Stacey su „MAN“ sunkvežimiu laimėjo trečiąjį greičio ruožą šiemetiniame maratone. Olandas, susigrąžinęs antrąją vietą bendrojoje įskaitoje, šiandien sugaišo 4 valandas 20 minučių ir 15 sekundžių, 6-iomis minutėmis ir 41 sekunde aplenkdamas brazilą Andre De Azevedo su „Tatra“. Trečias, atsilikęs daugiau nei 11 minučių, liko Vladimiras Chaginas su „Kamaz“.
Dėl 28-ajame kilometre avariją patyrusio Klauso Leihenerio „MAN“ sunkvežimio buvo užblokuotas kelias važiavusiems paskui, tad organizatoriai paprašė dalyvių grįžti atgal ir etapą įveikti pagalbiniams transportui skirtu maršrutu. Kaip bus skaičiuojami šių sportininkų rezultatai, kol kas neaišku.
Bendroji įskaita (po 11-ojo etapo iš 15-os)