Dakaro ralis: 13-oji diena (22)

Dakaro ralis: 13-oji diena
logo 2006 Sausio 13 d. 20:40, Mitsubishi Motors
Penktadienis, sausio 13-oji diena, o kartu ir 13-asis etapas tapo dar viena gedulo diena. Šį rytą 25-ajame greičio ruožo kilometre latvio Mario Saukanio vairuojamas „Oscar“ bagis partrenkė per kelią bėgusį vaiką. Berniukas pakeliui į ligoninę sraigtasparnyje mirė...
Maratono dalyviai pagaliau pasiekė Senegalą. Šį kartą teko įveikti 567 kilometrų atstumą tarp Labės ir Tambacoundo. Kalnuoto įskaitinio greičio ruožo ilgis – 348 kilometrai.
Tryliktoji diena buvo nesėkminga moterų motociklininkių įskaitos lyderei Ludivinai Puy. 13-ajame greičio ruožo kilometre ji patyrė avariją ir dėl sulaužytos kojos negalės tęsti dalyvavimo maratone. Jis pasibaigė ir Jeanui De Azevedo iš Brazilijos. 8-ojoje bendrosios įskaitos vietoje buvęs motociklininkas griuvo ir lengvai susižeidė.
Greičiausias šiandien – Giovanni Sala. Italas greičio ruožą įveikė per 5 valandas 3 minutes ir 49 sekundes. Antras, atsilikęs 3 minutėmis ir 12 sekundžių, finišavo Cyrilis Despres. Dar dvidešimčia sekundžių ilgiau sugaišęs Alainas Duclosas liko trečias, aplenkdamas Marcą Comą, Johaną Streetą ir Jordį Viladomsą. Greičiausias iš „KTM“ konkurentų – Davidas Fretigne su „Yamaha“, liko septintas.
Latvis Janis Vintersas, šiandien finišavęs 26-tas, lyderiui pralaimėjo daugiau nei 1 valandą ir nukrito į 12-ąją vietą bendrojoje įskaitoje.
Automobilių klasėje persvarą prieš konkurentus padidino „Mitsubishi“ važiuojantis Lucas Alphandas. Prancūzas, distanciją įveikęs per 4 valandas 30 minučių ir 15 sekundžių, beveik minute aplenkė antroje vietoje likusį Carlosą Sainzą su „Volkswagen“. Šio komandos draugas Ginielis De Villiersas finišavo trečias, nuo L.Alphandos atsilikęs 1 minute 42 sekundėmis. Ketvirtas – dar vienas „Volkswagen“ atstovas – Bruno Saby. Penktoji vieta atiteko Nani Romai su „Mitsubishi“, šeštoji – „Schles-Ford-Raid“ bagiu lenktyniaujančiam Thierry Magnaldi. Tik septintas liko buvęs ralio lyderis Stephanas Peterhanselis.
Hansas Stacey su „MAN“ sunkvežimiu nepavejamas jau ketvirtąjį etapą iš eilės. 6 valandos 2 minutės ir 58 sekundės – tiek trasoje šiandien sugaišo olandas. 13 minučių ir 14 sekundžių nuo jo atsiliko Firdausas Kabirovas su „Kamaz“, užėmęs antrąją vietą. Trečias, kaip ir vakar, liko Vladimiras Chaginas, H.Stacey pralaimėjęs pusvalandį.
Bendroji įskaita (po 13-ojo etapo iš 15-os)