Dakaro ralis: 14-oji diena

logo 2006 Sausio 14 d. 20:13, Mitsubishi Motors
Deja, ir ši diena neapsėjo be žiūrovų aukų. Nelaimė įvyko kelyje iš Tambacoundos į Dakarą, kuriuo važiavo pagalbinis personalas. Vienas iš sunkvežimių kliudė ir mirtinai sužalojo 12 metų amžiaus berniuką. Įvykio aplinkybes tiria Senegalo policija.
Priešpaskutinis maratono etapas, kurio ilgis 634 kilometrai (254-ių kilometrų ilgio painus įskaitinis greičio ruožas) buvo paskutinė galimybė dalyviams pagerinti savo pozicijas. Tačiau lyderių tarpe didelių pokyčių nėra.
Pernai triumfavęs Cyrilis Despres šiandien pasiklydo ir nuo pagrindinio konkurento dėl pirmosios vietos motociklų įskaitoje Marco Comos atsiliko beveik 45-iomis minutėmis (43-ioji vieta), taip palaidodamas visas viltis nugalėti.
Na, o greičiausiai (per 3 valandas 16 minučių 59 sekundes) trasą įveikė Davidas Fretigne su „Yamaha“, puse minutės aplenkdamas Marcą Comą su „KTM“. Trečias – Gerardas Faresas Guellis („Yamaha“), nugalėtojui pralaimėjęs 17 minučių. Puikioje ketvirtoje vietoje šiandien finišavo ir į 10-ąją bendrojoje įskaitoje pakilo Janis Vintersas su „KTM“. Latvis aplenkė dar vieną „Yamaha“ atstovą – Fransą Verhoeveną, kuris finišavo penktas. Chrisas Blaisas („KTM“) šį kartą liko šeštas.
Automobilių klasėje tempą diktavo „BMW“. Pirmą savo karjeroje etapą laimėjo Guerlainas Chicheritas, sugaišęs 2 valandas 36 minutes ir 33 sekundes, bei daugiau nei trimis minutėmis aplenkęs komandos draugą Alfie Coxą. Trečioji vieta atiteko Markui Milleriui su „Volkswagen“, už savęs palikusiam Jeaną-Louisą Schlesserą, važiuojantį savos gamybos bagiu. Penktas, sugebėjęs sumažinti atsilikimą nuo Luco Alphando (8-tas šiandien) bendrojoje įskaitoje, finišavo dar vienas „Volkswagen“ atstovas – Ginielis De Villiersas.
Greičiausias tarp sunkvežimių šį kartą buvo Firdausas Kabirovas. „Kamaz“ atstovas trasą įveikė per 3 valandas 15 minučių ir 43 sekundes, bei beveik trimis minutėmis aplenkė Hansą Stacey su „MAN“. Trečias liko brazilas Andre De Azevedo su „Tatra“. Lyderiui bendrojoje įskaitoje Vladimirui Chaginui teko tenkintis ketvirtąja vieta.
Bendroji įskaita (po 14-ojo etapo iš 15-os)