Dakaro ralis: 3-oji diena

logo 2006 Sausio 03 d. 08:01, Mitsubishi Motors
Per naktį persikėlę iš Malagos (Ispanija) į Nadorą (Marokas), maratono dalyviai turėjo įveikti pirmąjį etapą Afrikoje. 672 kilometrai, iš kurių 314 – specialus greičio ruožas, kaip ir tikėtasi, parodė, jog ypatinga rolė šių metų maratone atiteks navigaciniams sugebėjimams, ypač dėl GPS galimybių apribojimo.
Europos etapų „žvaigždė“, ralio naujokas Rubenas Faria, kaip ir dera praeito etapo nugalėtojui, turėjo startuoti pirmasis. Bet Maroko dykumos „KTM“ motociklininkui nebuvo tokios svetingos, kaip gimtosios Portugalijos trasos – jis finišavo 34-tas, atsilikęs daugiau kaip 26 minutes nuo etapo nugalėtojo.
O juo motociklininkų tarpe tapo Andy Caldecottas, startavęs tik 25-tas, bet sugebėjęs pavyti ir aplenkti nemažai važiavusių priekyje. „KTM“ važiuojantis australas buvo greičiausias abiejuose tarpiniuose finišuose ir, įveikęs trasą per 3 valandas 21 minutę bei 11 sekundžių, trimis minutėmis aplenkė Andy Griderį („KTM“), likusį antroje vietoje. Trečias šiame etape, tačiau bendroje įskaitoje į pirmąją vietą pakilo pernykštis čempionas Cyrilis Despres.
Pasikeitė lyderis ir automobilių klasėje. Į pirmąją vietą, nors finišavo tik šeštas, pakilo „Mitsubishi“ lenktynininkas Nani Roma. O etapą laimėjo Jeanas-Louis Schlesseras su savos gamybos bagiu, finišą pasiekęs per 2 valandas 50 minučių ir 58 sekundes, bei aplenkęs du „Mitsubishi“ lenktynininkus: 19 sekundžių – antroje vietoje likusį Hiroshi Masuoką ir 37-iomis – pernykštį čempioną Stephaną Peterhanselį. Puikiai pasirodė amerikietis Robby Gordonas su „Hummer“ užėmęs penktąją vietą.
Po etapų Europoje pirmavęs „Volkswagen“ važiuojantis Carlosas Sainzas, kaip ir daugelis naujokų, turėjo navigacijos problemų. Atsilikęs nuo nugalėtojo 6 minutes ir 44 sekundes, ispanas liko 12-tas. Nepasisekė ir antroje vietoje bendroje įskaitoje buvusiam Lucui Alphandui su „Mitsubishi“ – dėl ore tvyrojusio tiršto dulkių debesies, sukelto prieky važiavusių lenktynininkų, prancūzas, kaip ir dar keletas dalyvių, teigė negalėjęs važiuoti pilnu pajėgumu aklai rizikuodamas.
Sunkvežimių tarpe vėl nepavejamas buvo Vladimiras Chaginas su „Kamaz“. Trasą įveikęs per 3 valandas 25 minutes ir 21 sekundę, rusas laimėjo ir trečiąjį šių metų maratono etapą. Antras buvo Miki Biasionas su „Iveco”, nuo V.Chagino atsilikęs daugiau nei septyniomis minutėmis, o trečias, atsilikęs beveik dešimt minučių, liko Hansas Stacey su „MAN“.
Bendroji įskaita (po 3-ojo etapo iš 15-os)