Dakaro ralis: 5-oji diena

logo 2006 Sausio 04 d. 20:15, Mitsubishi Motors
Trečioji (paskutinė) diena Maroke - 819 kilometrų kelionė iš Ouarzazatės į Tan Taną. Po pirmosios smėlio kopų „dozės“ vakar, šiandien vėl teko važiuoti akmenuotais keliais, stengiantis nepradurti padangų ar kitaip nesugadinti savo lenktynines technikos.
350-ies kilometrų greičio ruožą automobilių tarpe greičiausiai įveikė po vakarykštės klaidos reabilitavęsis Stephanas Peterhanselis su „Mitsubishi“, sugaišęs 3 valandas 34 minutes ir 40 sekundžių. 1 minute ir 12 sekundžių ilgiau užtruko „Vokswagen“ atstovas Markas Milleris, užėmęs antrąją vietą. Trečias liko dar vienas „Mitsubishi“ lenktynininkas – ispanas Nani Roma – komandos draugui pralaimėjęs 2 minutes ir 20 sekundžių. Dar beveik pora minučių ilgiau važiavo Jeanas-Louis Schlesseras, su savos gamybos bagiu likęs ketvirtas. Penktąją ir šeštąją vietas pasidalino Lucas Alphandas su „Mitsubishi“ bei Ginielis De Villiersas su „Volkswagen“ trasą įveikę lygiai per tą patį laiką – 3 valandas 39 minutes ir 7 sekundes.
Nors greitesni buvo „Mitsubishi“, šį etapą galima vadinti dar vienu puikiu „Volkswagen“ pasirodymu – visi penki ekipažai pirmajame dešimtuke. Jutta Kleinschmidt finišavo septinta, Bruno Saby – aštuntas, o bendrojoje įskaitoje lyderiu išlikęs Carlosas Sainzas liko devintas.
Vakar problemų su transmisija turėjęs Robby Gordonas su savo „Hummer“ šiandien užėmė 19-ąją vietą.
Tačiau ralis ir toliau renkasi savo „aukas“ – panašu, kad dėl variklio problemų smarkiai nukentėjo „BMW“ komandos lyderis Nasseras Al Attiyah, kuris paskutinį kartą buvo pastebėtas po pirmojo tarpinio finišo, tempiamas techninės pagalbos automobilio.
Motociklininkų tarpe greičiausias šį kartą buvo Cyrilis Despres, trasą įveikęs per 3 valandas 47 minutes ir 40 sekundžių, bei 3-imis minutėmis ir 41 sekunde aplenkęs ralio lyderiu išlikusį ispaną Marcą Comą. Trečias atvažiavo Isidre Esteve Pujolis, nugalėjusiam prancūzui pralaimėjęs 5 minutes ir 18 sekundžių. Ketvirtąją vietą netikėtai užėmė ralio naujokas, etapų Europoje lyderis, Rubenas Faria iš Portugalijos, aplenkęs tokius patyrusius konkurentus, kaip Carlosas De Gavardo, kuriam atiteko 5-oji vieta šiandien, bei Andy Caldecottas, kuris liko šeštas.
Visi šie lenktynininkai važiuoja „KTM“ markės motociklais. Tradiciškai greičiausias iš „Yamaha“ atstovų buvo Davidas Fretigne, užėmęs 10-ąją vietą ir nuo lyderio atsilikęs trylika minučių.
Etapo nugalėtoją sunkvežimių tarpe atspėti tikrai nesunku. Taip, tai - Vladimiras Chaginas. „Kamaz“ lenktynininkas trasoje sugaišo 4 valandas 18 minučių ir 31 sekundę, antroje vietoje likusį komandos draugą Firdausą Kabirovą aplenkęs 13 minučių ir 45-iomis sekundėmis. Trečias liko Karelas Lopraisas su „Tatra“, pralaimėjęs lyderiui lygiai 23 minutes ir vos vos išsilaikęs antrojoje vietoje bendrojoje įskaitoje.
Skirtingai sekėsi kaimynams latviams. Neblogai pasirodė Maris Saukans su „Oscar“ bagiu – šiandien finišavo aštuonioliktas, etapo nugalėtojui pralaimėjęs kiek daugiau, nei 34-ias minutes. Tuo tarpu „KTM“ motociklu važiuojantis Janis Vintersas trasoje sugaišo 1 valanda 52 minutėmis ir 52 sekundėmis ilgiau, nei lyderis Cyrilis Despres, bei užėmė (negalutiniais duomenimis) tik 77-ąją vietą.
Reikėtų paminėti ir tai, kad iš kovos pasitraukė „Mitsubishi“ komandos lenktynininko Nani Romos žmona. Vienintelė sąlyga, su kuria ispanas leido Rosai Romero važiuoti – kad visą laiką ją lydės Robertas Otgeras. Deja, vakarykščio pravažiavimo metu ispanas griuvo ir susilaužė kulkšnį, tad abiems dalyviams šis ralis baigtas...
Bendroji įskaita (po 5-ojo etapo iš 15-os)