Dakaro ralis: 6-oji diena

logo 2007 Sausio 11 d. 22:06, Mitsubishi Motors
Šeštąją maratono dieną dalyvių laukė 817 kilometrų ilgio etapas iš Tan Tano į Zoueratą, o įskaitinio greičio ruožo ilgis šį kartą – 394 kilometrai.
Fantastiška diena buvusiam „NASCAR“ lenktynininkui Robby Gordonui. Būtent jo „Hummer“ šiandien trasą įveikė greičiausiai – per 2 valandas 58 minutes ir 57 sekundes.
Antrojoje vietoje liko Jeanas-Loius Schlesseras, amerikiečiui pralaimėjęs vos 17 sekundžių. Daugkartinio maratono dalyvio bagis vienu metu buvo užfiksuotas skriejantis daugiau, kaip 190km/h greičiu.
180km/h greičiu pro tą patį punktą pralėkęs Ginielis de Villiersas su „Volkswagen“ užėmė trečiąją vietą, nuo R.Gordono atsilikęs beveik septyniomis minutėmis.
Ketvirtoji vieta atiteko ralio lyderiui bendrojoje įskaitoje – Carlosui Sainzui. Smėlio kopos – ne pati mėgstamiausia ispano trasa. Penktas – pirmasis iš „Mitsubishi“ – Stephanas Peterhanselis, o šešetuką užbaigė Nasseras al Attiyah su „BMW“.
Tokiu pat „BMW X3“ važiavusiam ir šeštojoje vietoje po vakar dienos etapo buvusiam Guerlainui Chicheritui šios dienos etapas, o kartu ir šiemetinis ralis baigėsi avarija. Jaunojo prancūzo komandos draugė Jutta Kleinschmidt finišavo tik 77-ta.
Dėl „Mitsubishi“ automobilio daug laiko prarado Hiroshi Masuoka (23-oji vieta).
Vienintelis likęs lietuviškas ekipažas – Aurelijus Petraitis ir Šarūnas Paliokas, lenktyniaujantys latvišku „Oscar“ bagiu užėmė 65-ąją vietą. Ne pirmus metus šios markės automobiliais važiuojantis latvis Andris Dambis finišavo 29-tas.
Tarp motociklininkų ir vėl greičiausias buvo Ispanijos atstovas. Šį kartą – Jordi Viladomsas. Sugaišęs 3 valandas 45 minutes ir 45 sekundes, jis 57-iomis sekundėmis aplenkė tėvynainį Marcą Comą. Vos trimis sekundėmis daugiau sugaišęs Chrisas Blaisas liko trečias.
Isidre Esteve Pujolis šiandien tik ketvirtas. Penktą ir šeštą vietas užėmė Fransas Verhoevenas bei Giovanni Sala.
Sunkvežimių lenktynėse savo persvarą prieš varžovus toliau didina Hansas Stacey su „MAN“. 3 valandos 39 minutės ir 58 sekundės – per tiek laiko greičio ruožą įveikė olandas, 14 minučių aplenkdamas tėvynainį Gerardą de Rooyų („Ginaf“). Trečioje vietoje - Ilgizaras Mardeevas su „Kamaz“.
Rytojaus etape iš Zouerato į Atarą (580 kilometrų) dalyvių laukią net 542 kilometrų ilgio greičio ruožas.
Bendroji įskaita (po 6-ojo etapo iš 15-os)