Dakaro ralis: 7-oji diena

logo 2007 Sausio 12 d. 22:58, Volkswagen
Prieš vienintelę poilsio dieną dalyvių laukė sudėtingas 580 kilometrų ilgio etapas iš Zouerato į Atarą. Greičio ruožas turėjo sudaryti 542 kilometrus, tačiau dėl siautusios smėlio audros buvo sutrumpintas iki 408.
Ginielis de Villiersas ne tik greičiausias šiandien (4 valandos ir 46 sekundės), bet ir kyla į pirmąją vietą bendrojoje įskaitoje, aplenkdamas komandos draugą Carlosą Sainzą. Ispanas šį kartą liko trečias, nugalėtojui pralaimėjęs beveik penkias minutes.
Tarp dviejų „Volkswagen“ įsiterpė antrąją vietą užėmęs „Mitsubishi“, vairuojamas Stephano Peterhanselio. Prancūzas nuo G.de Villierso atsiliko 2 minutėmis ir 46 sekundėmis.
Ketvirtas liko Hiroshi Masuoka („Mitsubishi“). Penktojoje vietoje - Nasseras al Attiyah su „BMW“, o šeštas – pernykštis maratono nugalėtojas Lucas Alphandas („Mitsubishi“).
Dar vienam „Mitsubishi“ ekipos nariui – Nani Romai kelionė į Atarą baigėsi tik vėlai vakare. Ispano automobilis vertėsi, laimei, ekipažas liko nesužeistas ir sugebėjo pataisyti transporto priemone tiek, kad pavyktų pasiekti finišą. Deja, N.Roma, atsilikęs beveik pusseptintos valandos nuo G.de Villierso, liko 105, o bendrojoje įskaitoje iš 7 pozicijos krenta į 23.
Nesėkminga ir, galima sakyti, tragikomiška diena Carlosui Sousai. Nuo nugalėtojo atsilikęs 2 valandomis 27 minutėmis ir 34 sekundėmis portugalas užėmė 42 vietą, bendrojoje įskaitoje krisdamas iš išsvajotosios trečiosios pozicijos į devintąją.
Tokiam C.Sousos atsilikimui nemažai įtakos turėjo neeilinė situacija maratone. Ekipažo „Volkswagen“ užstrigus kopoje, šturmanas Andreasas Schulzas išlipo jo vaduoti. Siaučiant stipriai smėlio audrai pagaliau pajudėjęs į priekį C.Sousa nebesugebėjo surasti savo partnerio. Prireikė daugiau nei valandos, kol abu ekipažo nariai ir vėl susitiko.
Nesėkmės neapleidžia Juttos Kleinschmidt. Vakar praradusi daugiau nei valandą dėl paskirstytojo gedimo, šiandien, vos prasidėjus greičio ruožui, vokietė vėl stojo remontuoti savojo „BMW“.
Problemų su technika turėjo Jeanas-Louis Schlesseras bei Ari Vatanenas. Suomio, kuris vakar prarado daug laiko sustojęs padėti avariją patyrusiam Guerlainui Chicheritui („BMW“), „Volkswagen“ užsidegė. Ekipažas traukiasi iš tolesnės kovos.
Lietuvių „Oscar“ nesulaukta pirmajame kontroliniame punkte, tad gali būti kad ir Aurelijui Petraičiui ralis baigsis neįveikus visos distancijos...
Motociklininkų tarpe savotišku didvyriu galima vadinti Chrisą Blaisą. Ketvirtojoje vietoje po vakarykščio etapo buvęs amerikietis šiandien daug negalvodamas apie rezultatą sustojo padėti griuvusiam ir ranką susilaužiusiam Jordi Viladomsui. Teisėjai, atsižvelgdami į šį faktą, turėtų pakoreguoti C.Blaiso greičio ruožo įveikimo laiką.
O etapo nugalėtoju tapo Cyrilis Despres. Prancūzas sugaišo trasoje 4 valandas 30 minučių ir 42 sekundes, bei 2 minutėmis ir 46 sekundėmis aplenkė antrojoje vietoje likusį Palą Anderdą Ullevalseterį. Nuo švedo atsilikęs dar dvi minutes trečias finišavo Davidas Casteu.
Giovanni Sala šį kartą ketvirtas, aplenkdamas abu maratono lyderius – penktojoje vietoje likusį Isidre Esteve Pujolį, bei šeštąją poziciją užėmusį Marcą Comą.
Tarp sunkvežimių ir toliau persvarą didina lyderis Hansas Stacey su „MAN“. 4 valandos 51 minutė ir 44 sekundės – toks šiandien olando rezultatas. Antrąją vietą užėmęs komandos draugas Philippe Jacquotas atsiliko 26 minutėmis ir 52 sekundėmis. Minute ilgiau užtrukęs Tomas Tomecekas su „Tatra“ liko trečias.
Iš kovos pasitraukė abu De Rooyų šeimos ekipažai. Tėvui Janui ralis baigėsi vakar, o antroje vietoje bendrojoje įskaitoje buvęs Gerardas šiandien, aptikus rimtą gedimą variklyje, net nestartavo.
Kamaz komanda, vadovaujama Firdauso Kabirovo, padėkojo Hanso Bekxo ekipažui. Šis olandas sustojo padėti avariją patyrusiam Vladimirui Chaginui. Netekusi lyderio ekipa gali džiaugtis bent tuo, kad į antrąją vietą kyla Ilgizaras Mardeevas.
Bendroji įskaita (po 7-ojo etapo iš 15-os)