Didžiosios Britanijos GP toliau vyks Silverstone'o trasoje (18)

Didžiosios Britanijos GP toliau vyks Silverstone'o trasoje
logo 2009 Gruodžio 07 d. 15:50, Silverstone
Šiandien buvo oficialiai patvirtinta, kad Didžiosios Britanijos GP „Formulės-1“ lenktynės ir toliau bus rengiamos Silvestone'o trasoje.
Žiedo šeimininkai – Britų lenktynininkų klubas (BRDC) – su sporto komercijos teisių valdytoju Bernie Ecclestone'u pasirašė net 17 m. trukmės sutartį su galimybe ją nutraukti praėjus 10 m. laikotarpiui.
„Patvirtintas Silverstone'o, kaip autosporto lopšio, statusas. Tai vieta visų rūšių autosportui. Visiems BRDC patinka autosportas ir mes nekantriai laukiame tiek „MotoGP“, tiek Didžiosios Britanijos GP“, - komentuodamas žinią, kalbėjo BRDC vadovas Damonas Hillas.
„Ne taip lengva pasirašyti tokio dydžio sutartį ir prisiimti tiek atsakomybės, tačiau BRDC norėjo, kad šis bendradarbiavimas tęstųsi. Visi puikiai suprato, kad Didžiosios Britanijos GP buvo ne vien paprastas sporto renginys, bet ir vienos šios šalies pramonių varomoji jėga. Jo praradimas būtų padaręs didelę žalą ir galbūt daugiau jau niekada jo nebūtume susigrąžinę“, - kalbėjo 1996 m. „Formulės-1“ čempionas.
Didžiosios Britanijos GP lenktynės nuo kitų metų sezono turėjo būti rengiamos visiškai kitoje Doningtono Parko trasoje, tačiau šių varžybų organizatoriams nepavyko užsitikrinti reikiamo finansavimo, o galų gale jiems buvo pradėta bankroto procedūra.
Žlugus šiam susitarimui, B. Ecclestone'as atsigręžė į iki šiol šį etapą rengusius Silverstone'o šeimininkus, pasiūlydamas jiems pasirašyti tokią pačią 17 m. trukmės sutartį. Abi pusės ilgai derėjosi dėl abipusiai priimtinų sąlygų – žiedo valdytojams nerimą kėlė ateityje vis augsiantys finansiniai įsipareigojimai.
Neoficialių šaltinių teigimu, į derybų procesą įsikišo ir lenktynes Didžiojoje Britanijoje išgelbėti padėjo naujasis Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) prezidentas Jeanas Todtas. Gali būti, kad greitai „Formulė-1“ sugrįš ir į Prancūziją.
Įdomu tai, kad 2010 m. Didžiosios Britanijos GP lenktynės gali būti rengiamos naudojant kitokią nei iki šiol buvo įprasta Silverstone'o trasos „Arena“ konfigūraciją, kuri buvo suprojektuota „MotoGP“ motociklų varžyboms.

Komentarai (18)


gelunas
| 2009 Gruodžio 08 d. 10:11
Damn, taip Doningtono laukiau, man Silverstonas kazkaip ne prie sirdies.
MANOR
| 2009 Gruodžio 08 d. 00:44
La Form - siuo metu neturet D.Britanijos GP, butu mazu maziausiai kvaila. Kad ir kaip kategoriskai Bernis sake jog i Silverstona negris (arba Doningtonas, arba nieko), visgi teko susiprastint.
moderator La Form
| 2009 Gruodžio 07 d. 20:23
Varadero>>> Doningtonas prarado daugiau, ne tik MotoGP. Tik jau ne Berniui eiti ir prasyti. Jis elgias labai paprastai. Pasiulo kontrakta su tam tikromis salygomis. Jei kazkam jos nepatinka, eina siulo kitiems. Manai Berniui butu didele tragedija jei butu nepasirases sutarties su Silverstone'u? Nebutu britai sutike, Bernis, jei ne 2010, tai 2011 metais, butu ikises i kalendoriu kita trasa, kuri sutiktu su jo salygom.
Varadero
| 2009 Gruodžio 07 d. 20:04
Silverstonas gavosi didziausiu laimetoju issaugojes F-1 ir prigriebes Moto GP. Doningtonas liko be nieko netekes didziosios dalies pajamu iki siol gautu is Moto GP. O Eclestono fizionomija turejo buti ilgesne uz tetes kai po visu jo atzvilgiu issakytu pajuoku is BRDC puses teko pas juos eiti prasyti toliau rengti GP
moderator La Form
| 2009 Gruodžio 07 d. 17:38
annizizi>>> paziurek i foto ir pamatysi.
Tikiuos F-1 lenktynems bus naudojamas MotoGP trasos variantas.
annizizi
| 2009 Gruodžio 07 d. 17:09
Gal kas zinot kokia ta konfiguracija?
Nuno
| 2009 Gruodžio 07 d. 16:29
sh tvermes desnis pasitvirtino - kad ir kiek ji bemaltum, vistiek lieka sh. male male kelis metus silverstounas vs doningtonas, o galutineje sumoje gavosi tas pats. geriau galejo per ta laika ta silverstouna normaliai modernizuoti.
db
| 2009 Gruodžio 07 d. 16:27
Prašau, nekiškit nagų prie konfigūracijos ir infrastruktūros..
Zeto
| 2009 Gruodžio 07 d. 16:21
Maladec Hillas
darune1
| 2009 Gruodžio 07 d. 16:17
good
×

F-1.lt pulsas