Eksperimentinė kvalifikacija bus perkelta į Kanadą?

Eksperimentinė kvalifikacija bus perkelta į Kanadą?
logo 2023 Gegužės 22 d. 14:00, Racing Point

Be daugelio įvairiausių pasekmių atšaukus lenktynes Imoloje, „Formulė-1“ negalėjo čia įgyvendinti ir dviejų naujų idėjų. Visų pirma, „Pirelli“ į Emilijos-Romanijos GP etapą žadėjo atvežti naujas lietaus padangas, kurių prieš išvažiuojant į trasą nereikia papildomai įšildyti. Be to, kvalifikacija Enzo ir Dino Ferrari vardo autodrome turėjo vykti pagal ypatingas taisykles.

Esmė tame, kad pirmą kvalifikacijos dalį pilotai gali važiuoti tik su kietosiomis padangomis, antrąją – tik su vidutinėmis, o finalinę dalį – tik su minkštosiomis padangomis. Tokia nauja kvalifikacijos tvarka leistų sumažinti padangų komplektų skaičių kiekvienam pilotui per savaitgalį nuo 13 iki 11, o taip pat padidinti kvalifikacijos ir lenktynių taktinę įvairovę.

Naujų lietaus padangų išbandymas yra perkeltas į Monako GP etapą – nors orų prognozė sako, kad lietaus padangų čia visai neprireiks.

O štai su kvalifikaciniu eksperimentu nėra viskas taip paprasta. Kuo pakeisti Imolą, reikia trijų pusių – FIA, „Formulės-1“ ir „Pirelli“ pritarimo. Jau beveik 100 proc. aišku, kad eksperimento nebus per lenktynių savaitgalį Monake. Ten šeštadienio treniruotė yra per daug svarbi, kad būtų rizikuojama kokiais nors pakeitimais.

Jei ieškosime kito etapo ir su sąlyga, kad jis įvyks iki vasaros pertraukos, nes visoms pusėms

reikia palikti laiko analizei. Galima iš karto išbraukti su etapus – Austriją ir Belgiją, nes ten savaitgaliai vyks su sprintais.

Vargu ar eksperimentinė kvalifikacija galės įvykti ir Silverstoune, kur „Pirelli“ žada atvežti labiau tvirtesnes „slick“ tipo padangas. Vengrijoje tokia kvalifikacija buvo suplanuota iš anksto, taigi lieka tik du variantai – Ispanija arba Kanada.

Tačiau į Barseloną komandos atsiveš rimtai modernizuotus bolidus – ir bus užsiėmusios atnaujinimais. Todėl realiausias variantas, kad naujas kvalifikacijos formatas įvyks Monrealio trasoje. Tačiau labai įmanomas variantas, kad šiais metais eksperimentinė kvalifikacija įvyks ne du kartus, kaip buvo planuota anksčiau, o tik vieną kartą Budapešte.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. smash1981 0
2. Raime 0
3. Rimantas Sagatas 0
4. Mindaugas Riškus 0
5. Simas Gendvilas 0