F-1 ketina atsisakyti kvalifikacinių lenktynių idėjos (1)

F-1 ketina atsisakyti kvalifikacinių lenktynių idėjos
logo 2019 Spalio 19 d. 01:07, Red Bull Content Pool / Getty Images

Nesulaukusi komandų palaikymo, F-1 atstovai ketina atsisakyti planų kitais metais išbandyti kvalifikacines lenktynes.

„Liberty Media“ ieškojo būdų kaip pagyvinti lenktynių savaitgalį. Viena iš idėjų buvo kvalifikacinės lenktynės, kurias buvo planuojama išbandyti kitąmet trijuose etapuose.

Kvalifikacinių lenktynių idėja buvo aptarta šią savaitę Paryžiuje, Prancūzijoje, vykusiame susirinkime, kuriame dalyvavo komandų, FIA ir F-1 atstovai. Susirinkimo metu minėtoji idėja visų komandų palaikymo nesulaukė. Tam, kad kvalifikacines lenktynes būtų galima išbandyti kitais metais, būtinas visų ekipų pritarimas.

Manoma, kad kvalifikacinių lenktynių idėja labiausiai neįtinka stipriausioms čempionato ekipoms. Pastarosios baiminasi, kad jų sportininkai, startuodami iš rikiuotės galo, neaukštai pakiltu rikiuote aukštyn.

Tai, jog šią savaitę vykusio susirinkimo metu nebuvo pritarta minėtai idėjai dar nereiškia, kad 2020 m. ji nebus išbandyta. Tačiau atsižvelgę į tai, kad kvalifikacinių lenktynių idėjai nepritaria didžiosios čempionato ekipos, F-1 atstovai ketina visai jos atsisakyti.

Spėjama, kad komandos būtų linkusios pritarti kvalifikacijos formato korekcijoms. Viena iš pasiūlytų idėjų - starto pozicijas skirti pagal penktadienio treniruotėse pasiektus rezultatus. Tačiau toks variantas nesudomino „Liberty Media“ atstovų.

Sporto sirgaliai yra patenkinti jau ne vienerius metus naudojamu kvalifikacijos formatu, tad daugelis nemato prasmės jo keisti.

F-1 kvalifikacinių lenktynių idėją galėtų išbandyti 2021 metais. Tam nebūtinas visų komandų pritarimas. Tiesa, mažai tikėtina, jog tokį variantą pasirinks F-1 atstovai.


Komentarai (1)
bmw v8
| 10/21 07:49
Gaila, bet yra tame tiesos, ką reiktų daryti Monake?
×

F-1.lt pulsas