logo 2020 Gruodžio 31 d. 09:06, Daimler AG

F-1.lt portalo lankytojai, jau 17 kartą turėjo galimybę rinkti metų geriausius. Kaip ir kiekvienas metais, Jūs turėjote 10 skirtingų nominacijų, kuriose ir galėjote atiduoti savo balsą.

Susumavus visus balsus paaiškėjo, ką Jūs išrinkote šio sezono geriausiais.

Metų lenktynininkas

Kaip ir buvo galima tikėtis, geriausiu metų lenktynininku svetainės lankytojai išrinko septintą kartą šiemet čempionu tapusį „Mercedes“ pilotą Lewisą Hamiltoną. Britas surinko 39,07 proc. lankytojų balsų.

Septintąjį čempiono titulą iškovojusiam L. Hamiltonui balsais nusileido ir antras rinkimuose liko „Racing Point“ atstovas Sergio Perezas (25,58 proc.), 2020 m. sezoną baigęs ketvirtoje vietoje. Tuo tarpu „Red Bull“ pilotas Maxas Verstappenas, šiemet iškovojęs dvi pergales, rinkimuose liko trečias, surinkęs 5,58 proc. mažiau balsų nei S. Perezas.

Metų bolidas

Geriausiu bolidu jau ne pirmus metus buvo išrinktas septintąjį čempionės titulą iškovojusios „Mercedes“ komandos automobilis. „Sidabrinių strėlių“ šių metų kūrinys surinko 80,93 proc. svetainės lankytojų balsų.

Nors „Red Bull“ šių metų sezoną baigė antroje vietoje, svetainės lankytojai, kaip ir pernai, geriau įvertino „McLaren“ sukurtą bolidą (9,30 proc.). Trečioje vietoje liko „Racing Point“ bolidas (7,91 proc.), su kuriuo buvo iškovota viena „pole“ pozicija ir viena pergalė. Tuo tarpu „Red Bull“ ir „Renault“ pasidalino 4-5 vietas po (0,93 proc.).

Metų naujokas

Geriausių metų naujoku svetainės lankytojai išrinko šiemet debiutavusį ir visose sezono lenktynėse startavusį „Williams“ pilotą Nicholasą Latifį. Kanadietis surinko 61,40 proc. balsų. Tuo tarpu tik sezono gale F-1 debiutavę Jackas Aitkenas (20,47 proc.) ir Pietro Fittipaldi (18,14 proc.) rinkimuose liko atitinkamai antroje ir trečioje vietose.

Metų pažanga

„McLaren“ komanda paskutinėse šių metų sezono lenktynėse iškovojo trečią vietą konstruktorių įskaitoje. Būtent britų komanda nugalėjo metų pažangos nominacijoje. Svetainės lankytojai šiai komandai skyrė 66,51 proc. balsų. Antroje vietoje liko „McLaren“ ekipai nusileidusi „Racing Point“ (27,91 proc.).

Metų lenktynės

Metų lenktynėmis svetainės lankytojai išrinko chaotiškas F-1 varžybas Turkijoje. Joms sirgaliai skyrė 30,70 proc. balsų. Mažiau nei trimis procentais atsiliko ir antroje vietoje liko antrosios lenktynės Bahreine - Sakhiro GP.

Daugiau nei 20 proc. balsų (21,40 proc.) surinko F-1 lenktynės Italijoje, kuriose triumfavo „AlphaTauri“ atstovas Pierre‘as Gasly.

Metų nusivylimas

Pernai Lietuvos F-1 sirgalius labiausiai nuvylė Sebastianas Vettelis. O šiemet labiausiai nuvylė vokiečio atstovauta „Ferrari“ ekipa. Jai sirgaliai skyrė 66,05 proc. balsų.

Atkakli kova vyko dėl antrosios vietos. Kaip ir lenktynininkų įskaitoje, taip ir nusivylimo nominacijoje antras liko Valtteri Bottas, surinkęs 9,77 proc. balsų. Tuo tarpu Alexas Albonas ir minėtasis S. Vettelis liko trečioje vietoje. Abu sportininkai surinko po 9,30 proc. balsų.

Metų įvykis

Metų įvykių svetainės lankytojai išrinko daug dėmesio ir diskusijų sulaukusią Romaino Grosjeano avariją Bahreino GP lenktynėse. Už šį įvykį balsavo 37,21 proc. lankytojų.

Daugiau nei 25 proc. balsų surinko žinia, kad kitais metais į „Formulę-1“ sugrįš ir „Alpine“ ekipai atstovaus dukart F-1 čempionas Fernando Alonso. Tuo tarpu S. Vettelio ir „Ferrari“ skyrybos sulaukė 17,67 proc. balsų.

Metų momentas

Šioje nominacijoje daugiausiai balsų (51,16 proc.) sulaukė Mugello trasoje įvykęs incidentas, kuomet iš trasos pasitraukus saugos automobiliui rikiuotės gale, davus pakartotinį startą, susidūrė keli sportininkai.

Antroje vietoje, surinkęs 21,40 proc. balsų, liko puikus George‘o Russello startas Sakhiro GP lenktynėse. Britas, pirmą kartą sėdęs už „Mercedes“ bolido vairo, puikiai startavo ir įveikęs komandos draugą Valtterį Bottą ilgą laiką pirmavo lenktynėse, kuriose, deja, nepavyko nugalėti.

Metų sensacija

Metų sensacija sirgalių nuomone tapo „AlphaTauri“ piloto Pierre‘o Gasly pergalė Monzos trasoje vykusiose lenktynėse. Šis įvykis surinko 42,33 proc. balsų. Tuo tarpu per pusę mažiau balsų surinkusi „Mercedes“ klaida Sakhiro GP lenktynėse liko antroje vietoje.

Trečioje vietoje (16,28 proc. balsų) liko Lewiso Hamiltono finišas Didžiosios Britanijos lenktynėse, kuomet sportininkas kirto finišo liniją su viena sprogusia padanga.

Metų žygdarbis

Metų žygdarbiu svetainės lankytojai išrinko Sergio Perezo pasirodymą Sakhiro GP lenktynėse. Po pirmo rato atsidūręs rikiuotės gale, meksikietis sugebėjo finišuoti pirmas ir iškovoti pirmąją pergalę karjeroje. Šis įvykis surinko 50,70 proc. balsų.

Antroje vietoje (19,53 proc. balsų) liko kitas įvykis, taip pat užfiksuotas Sakhiro GP lenktynėse. Pirmą kartą už „Mercedes“ bolido vairo sėdęs George‘as Russellas sugebėjo labiau patyrusį komandos draugą Valtterį Bottą aplenkti ne tik starto metu, bet ir vėliau, po papildomo apsilankymo techninio aptarnavimo zonoje.