logo 2022 Gruodžio 31 d. 14:30, Pirelli

F-1.lt portalo lankytojai jau 19 kartą turėjo galimybę rinkti metų geriausius. Kaip ir kiekvienas metais, Jūs turėjote ne vieną nominaciją, kurioje ir galėjote atiduoti savo balsą.

Susumavus visus balsus paaiškėjo, ką Jūs išrinkote šio sezono geriausiais.

Metų lenktynininkas

Kaip ir daugelis sporto specialistų, taip ir dauguma svetainės lankytojų geriausių metų lenktynininku išrinko antrus metus iš eilės čempionu tapusį „Red Bull“ lenktynininką Maxą Verstappeną. Olandui buvo skirta 61,40 proc. balsų.

Kaip ir čempionate, taip ir rinkimuose stipriai nuo jo atsiliko ir antra vieta turėjo pasitenkinti „Ferrari“ atstovas Charlesas Leclercas. Jam atiteko 19,30 proc. balsų. Trečioje vietoje liko šiemet „Mercedes“ komandoje debiutavęs George‘as Russellas (14,91), o ketvirtoje - kitas italų ekipos sportininkas Carlosas Sainzas (3,51 proc.).

Metų naujiena

Didele persvara „Metų naujienos“ nominacijoje nugalėjo pagal naują reglamentą sukurti ir lenktynių trasose šiemet pasirodę F-1 automobiliai. Už juos balsavo 78,07 proc. dalyvių.

Majamio trasa, kurioje šiemet pirmą kartą buvo surengtos F-1 lenktynės, liko antroje vietoje (11,40 proc.). Mažiau nei procentu balsų surinko ir trečioje vietoje liko šiemet lenktynių direktoriaus rolę pasidalinę Nielsas Wittichas ir Eduardo Freitas.

Metų lenkimas

Kaip ir FIA rinkimuose, taip ir čia, geriausio metų lenkimo titulas atiteko „Mercedes“ atstovui Lewisui Hamiltonui. Silverstoune surengtose lenktynėse nutiko kaip tame posakyje: kur du pešasi - trečias laimi. Sergio Perezas ir Charlesas Leclercas kovojo dėl pozicijos, bet juos vienu lenkimu įveikė minėtasis L. Hamiltonas. Šis lenkimas surinko 27,19 proc. balsų.

Pasirodo, jog du geriausi metų lenkimai buvo atlikti Didžiosios Britanijos GP metu. Mažiau nei 5 proc. balsų nuo nugalėtojo atsiliko ir antroje vietoje liko C. Leclerco atliktas lenkimas toje pačioje Silverstouno trasoje.

Iki antros vietos mažiau nei procento balsų pritrūko Sebastiano Vettelio Ostine atliktam lenkimui, kurio metu jis aplenkė Keviną Magnusseną.

Metų bolidas

Kaip ir čempionate, taip ir geriausio bolido rinkimuose triumfavo „Red Bull“ automobilis. Jam atiteko 76,32 proc. balsų. Tuo tarpu antroje ir trečiose vietose likę „Ferrari“ bei „Mercedes“ bolidai surinko atitinkamai 13,16 proc. ir 5,26 proc.

Metų variklis

Metų variklio nominacijoje situacija buvo labai panaši, kaip ir metų automobilio. Čia taip pat be didesnės konkurencijos nugalėjo po „Red Bull Powertrains“ pavadinimu pasislėpęs „Honda“ sukurtas variklis (63,16 proc. balsų).

Sezono pradžioje galios nestokojęs, bet vėliau dėl gedimų grėsmės „prigesintas“ „Ferrari“ motoras su 25,44 proc. balsų liko antras, o „Mercedes“ jėgainė (7,89 proc.) - trečia.

Metų lenktynės

Šiemet F-1 sirgaliams labiausiai patiko Silverstouno trasoje surengtos lenktynės, kuriose netrūko veiksmo, o ir jų pabaigoje pamatėme pirmąją Carloso Sainzo pergalę. Joms atiteko 40,35 proc. balsų. Turbūt ne be priežasties jų metu atlikti lenkimai buvo pripažinti geriausiais savo nominacijoje.

5 proc. balsų mažiau surinko ir antroje vietoje liko veiksmo taip pat nestokojusios San Paulo GP lenktynės, kuriose savo pirmąją pergalę iškovojo „Mercedes“ atstovas George‘as Russellas.

O trečioje vietoje su 15,79 proc. balsų liko antrasis šių metų F-1 sezono etapas Saudo Arabijoje.

Metų avarija

Sezono pradžioje daug dėmesio sulaukė Micko Schumacherio avarija Saudo Arabijos trasoje. Bet rinkimuose su 8,77 sek. balsų ji liko paskutinė.

Daugiausia dėmesio ir balsų (59,65 proc.) sulaukė incidentas Silverstouno trasoje, kur po susidūrimo su varžovais apsivertė Zhou Guanyu vairuojamas „Alfa Romeo“ automobilis.

Įdomu tai, kad antroje ir trečioje vietose likusiose avarijose sudalyvavo „Alpine“ atstovas Fernando Alonso. Ispano susidūrimas su L. Hamiltonu Belgijoje surinko 17,54 proc. balsų, o sportininko trumpas „skrydis“ Ostine, po susidūrimo su Lance‘u Strollu, - 14,04 sek.

Metų įvykis

Šioje nominacijoje nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis balsavimo minutėmis. Kurį laiką po vienodai balsų buvo surinkusi S. Vettelio žinia apie karjeros pabaigą ir pranešimas, kad „Red Bull“ pažeidė finansines taisykles. Paskutinėmis minutėmis daugiau balsų (32,46 proc.) surinko ir nominacijoje nugalėjo „Red Bull“ komanda. O S. Vettelio sprendimas trauktis liko antroje vietoje su 31,58 proc. balsų.

Trečioje vietoje, perpus mažiau balsų surinkusi, liko Kevino Magnusseno Brazilijoje iškovoja „pole“ pozicija.

Metų nusivylimas

„Ferrari“ vardą ir lenktynių teisėjus dažnai galima sutikti tarp „Metų nusivylimo“ kandidatų. Ne išimtis buvo ir šį kartą. Prastas italų strategų darbas lėmė triuškinančią pergalę šioje nominacijoje. „Ferrari“ surinko 75,44 proc. balsų. Kaip ten sakoma... „bent čia pirmi“. Ne veltui buvo pakeistas ekipos vadovas.

Danieliui Ricciardo nepavyko aplenkti komandos draugo Lando Norriso, bet nusivylimo nominacijoje australas įveikė teisėjus, tiksliau prastą jų darbą (7,89 proc.), ir iškovojo antrą vietą (8,77 proc.)

Visas šių metų nominacijas rasite čia.

F-1.lt svetainės kepurėlę laimėjo rinkimuose balsavęs RSFerrari. Dėl prizo nugalėtoją kviečiame susisiekti su administracija el. paštu ([email protected]).