F-2. Doningtone K. Vasiliauskas – antras!

logo 2009 Rugpjūčio 16 d. 18:31, F-2
Antrosiose šio savaitgalio „Formulės-2“ lenktynėse Doningtono Parke (Didžioji Britanija) Kazimieras Vasiliauskas užėmė puikią antrąją vietą. Varžybas laimėjo prancūzas Julienas Jousse.
Iš ketvirtosios vietos startavęs lietuvis jau pirmajame posūkyje meistriškai išore aplenkė du varžovus ir palypėjo į antrąją vietą. Pirmuosiuose ratuose jis neatsiliko nuo priekyje važiavusio J. Jousse, tačiau jau besimezgusią sportininkų dvikovą nutraukė dėl masinės avarijos į trasą išvažiavęs saugos automobilis.
Šiam po trijų ratų pasitraukus į techninio aptarnavimo zoną, J. Jousse nurūko į priekį, o K. Vasiliauskui teko atremti Italijos „Formulės-3“ čempiono Mirko Bortolotti spaudimą. Laimei, lietuvis sėkmingai atlaikė atakas ir po truputį pats ėmė tolti nuo savo varžovo.
Vis dėlto, J. Jousse tempo K. Vasiliauskas palaikyti nebepajėgė – prancūzas beveik kiekviename rate buvo greitesnis ir sparčiai tolo į priekį. Lietuvis, tuo tarpu, beveik nieko netrukdomas tvirtai važiavo ir finišavo antroje pozicijoje. Jam padėjo ir tai, kad M. Bortolotti antroje varžybų pusėje buvo įnirtingai spaudžiamas iš pradžių Sebastiano Hohenthalio, o vėliau Andy Souceko.
Puikiai pasirodęs Doningtone, bendrojoje „Formulės-2“ čempionato rikiuotėje K. Vasiliauskas pakilo iš dešimtosios į aštuntąją vietą.
Kitas pirmenybių etapas rugsėjo 4-6 d. bus surengtas Vokietijoje, Oscherslebeno trasoje. Prieš tai K. Vasiliausko dar laukia „Formulės-Palmer Audi“ varžybos Brands Hatcho Indy žiede rugpjūčio 22-23 d.