F. Alonso: lenktynės Singapūre – neįmanomos

F. Alonso: lenktynės Singapūre – neįmanomos
logo 2007 Balandžio 10 d. 13:03, mach4
„McLaren“ lenktynininko Fernando Alonso nuomone, nederėtų rengti lenktynių Singapūre. „Formulės-1“ čempionas tvirtina, kad varžybos miesto gatvėmis būtų nesaugios bei toliau abejoja galimybėmis lenktyniauti tamsiu paros metu.
„Man tai atrodo neįmanoma. Manau, kad lenktynės gatvėmis yra didžiulė saugumo problema. Mes stengiamės tobulinti trasas, didindami jų saugumą. Koreguojame posūkius Barselonoje, kad ši trasa taptų saugesne, o dabar susiruošėme lenktyniauti gatvėmis. Kažkas čia negerai“, - lenktynių savaitgalio Malaizijoje metu pareiškė F. Alonso.
„Lenktynėms naktį reikia milžiniško kiekio šviesos. Niekas nepagalvojo, kas nutiktų, jei šviesos staiga užgestų. Tai juk ne futbolo rungtynės. Manau, kad kol tai taps realybe, reikės išspręsti labai daug dalykų“, - pažymėjo ispanas.
Abejonių dėl lenktynių rengimo tamsiu paros metu neslėpė ir „McLaren“ vadovas Ronas Dennisas. Jo nuomone, visų pirma tokia idėją reikėtų išbandyti žemesnio rango, pavyzdžiui GP2, varžybų metu.
„Manau, kad bet kokia trasa, norinti surengti lenktynes tamsoje, visų pirma turėtų surengti GP2 ar panašias varžybas, kad įrodytų, jog tai įmanoma. Nemanau, kad reikėtų iškart pulti rengti „Formulės-1“ lenktynes. Tai būtų neatsakingas žingsnis“, - teigė jis.
„Renault“ ekipos vadovo Flavio Briatore, tuo tarpu, neprieštaravo tokiai idėjai, jei tik būtų užtikrintas dalyvių ir sirgalių saugumas.
„Iš tiesų, jei lenktynininkai sutiks ir techniškai bus užtikrintas pilotų ir žiūrovų saugumas, neprieštarauju, kad varžybos būtų surengtos. Ypač jei lenktynės būtų rengiamos naktį, tai būtų idealus sprendimas Europos žiūrovams. Tai būtų gera reklama „Formulei-1“, - tvirtino italas.
Susirūpinęs saugumu yra ir „Ferrari“ vadovas Jeanas Todtas, tačiau, jo nuomone, viską darant tinkamai, Singapūre būtų galima surengti puikias varžybas.
„Visų pirma, turime užtikrinti saugumą. Kalbėjausi su televizijos žmonėmis, ir jiems dėl to kyla šiokių tokių abejonių“, - teigė prancūzas.
„Turime lenktynes gatvėmis Monake su turtinga istorija. Žmonės kalba, esą negalime rengti dar vienerių varžybų gatvėmis, tačiau tereikia viską daryti tinkamai ir galėsime džiaugtis geromis lenktynėmis“, - aiškino jis.
„Formulės-1“ komercijos teisių valdytojas Bernie Ecclestone'as atskleidė, kad varžybos Singapūre būtų rengiamos sezono pabaigoje.
„Matau tik teigiamą įtaką Malaizijai. Lenktynės vyktų skirtingose čempionato pusėse. Malaizijos GP greičiausiai ir toliau vyktų tuo pačiu metu (pirmenybių pradžioje – red. past.), o varžybos Singapūre būtų rengiamos (sezono – red. past.) pabaigoje“, - pareiškė britas.
Lenktynes Singapūre vyktų trasoje, kurios didžioji dalis driektųsi miesto gatvėmis. Planuojamoje žiedo konfigūracijoje starto-finišo tiesioji bei techninio aptarnavimo zona būtų įrengta specialiai tam skirtame sklype parke. Beveik pusė trasos driektųsi šalia vandens telkinio, o žiedo akcentu galėtų tapti atkarpa tiltu virš vandens.


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 2284
2. Valode 2236
3. Beržas 2222
4. mantioras 2220
5. Tadas Misevičius 2218