F. Briatore laimėjo bylą prieš FIA (dar papildyta) (76)

F. Briatore laimėjo bylą prieš FIA (dar papildyta)
logo 2010 Sausio 05 d. 16:16, LAT/Renault
Iš autosporto iki gyvos galvos diskvalifikuotas buvęs „Renault“ komandos vadovas Flavio Briatore ir penkeriems metams pašalintas jo kolega technikos direktoriumi dirbęs Patas Symondsas Prancūzijos teisme laimėjo bylą prieš Tarptautinę automobilių federaciją (FIA).
Minėti specialistai siekė visiško jiems už įsipainiojimą į tyčinės avarijos sukėlimo 2008 m. Singapūro GP „Formulės-1“ lenktynėse skirtų bausmių panaikinimo ir mažiausiai 1 mln. eurų (apie 3,5 mln. litų) kompensacijos už jų reputacijai padarytą žalą.
Teismas nusprendė, kad skirdama bausmes FIA pažeidė galiojančias procedūras ir paskelbė tokį organizacijos sprendimą negaliojančiu. Be to, nukentėjusiuoju pripažintam italui buvo priteista 15 tūkst. eurų (apie 52 tūkst. litų), britui – 5 tūkst. eurų (apie 17 tūkst. litų) kompensacijos.
Teisėjas nurodė FIA atšaukti diskvalifikaciją tiek F. Briatore, tiek P. Symondsui. Be to, „Formulės-1“ lenktynes reguliuojanti organizacija apie tai turės paskelbti viešai spaudoje bei oficialiu laišku šia tema informuoti visų komandų vadovus.
Prancūzijos teismas tokį nuosprendį paaiškino pačios FIA įstatais – organizacija negali bausti trečiųjų šalių, kurių darbo nelicencijuoja. Be to, federacijos įstatuose nenumatyta ir galimybė uždrausti licencijuojamoms šalims dirbti su šiais specialistais. Buvo pastebėtas ir interesų konfliktas – skiriant bausmę dalyvavo su vienu iš nubaustųjų asmeniniais nesutarimais pasižymėjęs tuometinis FIA vadovas Maxas Mosley.
Palankus F. Briatore sprendimas reiškia, kad jis galės toliau dirbti lenktynininkų vadybininku ir atstovauti Marko Webberio („Red Bull“) bei Heikki Kovalaineno („Lotus“) interesams. Be to, italui nebeturėtų grėsti nemalonumai ir futbolo pasaulyje, kur anksčiau buvo abejojama, ar jam bus leista toliau dalyvauti „Queens Park Ranges“ (Anglija) futbolo klubo valdyme.
Bylą pralaimėjusi FIA svarsto galimybę apeliuoti tokį teismo sprendimą.

Komentarai (76)
grunge
| 01/07 16:49 Atsakyti
Nesuprantu komentatoriu besidziaugianciu Briatore isteisinimu.
Nelsinio sudauze bolida tycia, tai faktas, ne atsitiktinumas ir tai kad del to laimejo Alonso. Kad Flavio apie nezinojo, patiketu tik pirmokas.
Jis losia gerai ir daug kam patinka, bet si kart akivaizdziai tuzus rankovese laike. Kam patinka toks sportas siulau pereiti prie American Wrestling. Moslis, zinoma, surenge Linco teisma, bet as nenoriu Flavio ir Co sugrizimo.
Golem
| 01/07 16:47 Atsakyti
nesibarkit, paziurekit i mergina, nurimkit. Nebus flavio - nebus graziu merginu. Zvelkim paprastai :D
nervuotas
| 01/07 13:04 Atsakyti
kaip ten pasakytų leilolingas1, mafia parode vaizdelį, kad atseit nubaudėm Flavijų, o dabar nurimus aistroms ir pasikeitus valdžiai galima sukčius gražint atgal:DD
sercus
| 01/06 19:31 Atsakyti
va kur naujiena nr.1 :)

http://monsterworldrallyteam.com/
Tiesto
| 01/06 18:36 Atsakyti
Siuo atveju manau galioja pasakymas populiarus tarp sporto teiseju ir ju sprendimu "Teisejas visada teisus" P.S. 1_P kalk dar koki ilga komentara, as ju neskaitau, bet man patinka juose didziosiomis raidemis liguistai kartojamas zodis LOL, juokas juokais, bet zmones sneka jei ta zodi istari 1000 kart ateina mazas piktas nykstukas ismusa priekinius dantis, uzaugina barzda ir parduoda i UK vieshnami, valandiniui darbui 20h per para:DDD
Martynas.t
| 01/06 17:32 Atsakyti
Looool
:D :D :D
al pacino
| 01/06 15:02 Atsakyti
is karto buvo aisku kad isteisins.o kuris jau komandos vadovas nera ko nors nelegalaus padares.kas met po skandala mazesni didesni.kazkodel tik vienas zmogus tvirtina kad jis liepe padaryti avarija.o ka visa komanda nieko nezinojo bet niekas nieko nesneka?o is esmes jis man niekada nepatiko pasiputelis.gavo ko norejo nereikia su zmonem is auksto bendrauti tai ir nebus tokiu kaltinimu kad ir kokiu tu ten sunybiu pridirbsi.kas cia per komanda vienas skundzia kiti i krumus.na jei buvo taip tai prisipazinkit ir toliau gyvenkite ne tik lietuvoje visi bijo darba prarasti:-)
kaiser sosa
| 01/06 11:48 Atsakyti
saunu. dabar komandos gali samdyt holivudo rezisierius lenktynem "strateguot".
Refo
| 01/06 11:18 Atsakyti
Kad ir laimejo, kariera sugadinta jo jau... Nebeistaisysi tokio dalyko.
tukas21
| 01/06 11:06 Atsakyti
Dzieve kaip grazu skaityti tokiuos pamastymus. O as galvoju, kuo daugiau vuisokiu nesamoniu, tuo idomiau stebeti varzybas, tik aisku nereikia perzengti ribu, o kad ten sukele avaraija, tai sukele apskaiciuotai, kad Schumis kazkada atsiternke i siena ir reikejo gi smegenim sureguoti per kelias sekundes i toki scenarijus, o kiek dar visokiu svariu ir nesvariu dalykeliu yra buve, nuo tik idomiau. O gal geriau uzprogramuoti bolidus ir tegu vaziuoja visi nudstatyta trajektorija. Visai smagu butu - be smegenus, tik su opretyviaja atmintimi :D
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas