F. Tostas: jei kam nepatinka 23 etapai, gali išeiti

F. Tostas: jei kam nepatinka 23 etapai, gali išeiti
logo 2021 Spalio 09 d. 12:58, Red Bull Content Pool / Getty Images

Kitų metų „Formulės-1“ sezono tvarkaraštis oficialiai dar nepatvirtintas, tačiau niekas neabejoja, kad 2022 m. sezone bus 23 GP etapai, o tai bus oficialus pasaulio čempionato rekordas. Šiais metais turėtų įvykti 22 etapai.

„Aston Martin“ lenktynininkas Sebastianas Vettelis neseniai pasakė, kad F-1 bosų noras kuo smarkiau padidinti lenktynių skaičių yra neteisingas, kadangi didesnis GP skaičius tampa našta tiems, kam lenktynės yra darbas.

Tačiau su Vetteliu nesutinka „AlphaTauri“ komandos vadovas Franzas Tostas – dabar austras yra pats vyriausias „Formulės-1“ komandų vadovas, o daugiau kaip prieš dešimt metų buvo pačio Vetttelio viršininkas, kai šis lenktyniavo „Toro Rosso“ sudėtyje.

„Mes jau žinome, kad kitais metais bus 23 lenktynės, - sakė „AlphaTauri“ vykdomasis direktorius. - Yra tai yra fantastiška, „Formulės-1“ vadovai gerai padirbėjo.

Kai dėl tų, kurie dirba trasose – visų pirma mes esame lenktyninės komandos, todėl turime džiaugtis, kad varžybų yra tiek daug.

Suprantama, kad mes rūpinamės žmonėmis. Pavyzdžiui, po kiekvieno etapo mechanikai turi po 3-4 laisvas dienas, kurias jie gali praleisti namuose.

Kai dėl tų, kuris dirba spaudos tarnyboje, marketinge ir lenktynių brigadoje – visi jie turi po 3 dienas po varžybų.

Su inžinieriais yra sunkiau. Bet aš puikiai prisimenu laikus, kai jiems iš karto po etapų tekdavo važiuoti į bandymus ir dirbti praktiškai nuolatos“.

Tostas taip pat pridėjo: „Kiekvienas iš mÅ«sų turi džiaugtis, kad gali dalyvauti 23 etapuose. Jei kam tai nepatinka, jam reikia išeiti iš šio sporto“.

Ferrari“ sporto direktorius Laurentas Mekies papasakojo, kad Maranello komanda taip pat imasi priemonių, kad apkrovos personalui bÅ«tų sumažintos.

„Mes kasmet sudarome programas, kad lenktynių komandos nuolatos bÅ«tų pačios geriausios kondicijos, - aiškino prancÅ«zas specialistas. - Ji sudaryta žingsnis po žingsnio, pradedant fiziniu pasirengimu, maitinimu ir baigiant psichologiniais aspektais. Mums svarbu žinoti, kad žmonės išlaiko balansą, yra geros formos ir nuotaikos. Manau, kad daugėjant etapų skaičiui, komandos daugiau dėmesio skirs bÅ«tent tokių uždavinių sprendimui.

Pas mus visi pozityviai reaguoja į didesnį etapų skaičių, nes žino, kad taip bus naudingiau absoliučiai visiems“.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas