F. Tostas: ne visiems pasiseka „Red Bull“

F. Tostas: ne visiems pasiseka „Red Bull“
logo 2020 Gruodžio 29 d. 18:43, Red Bull Content Pool / Getty Images

„AlphaTauri“ komandos vadovas Franzas Tostas sako, kad lenktyniavimas „top“ komandoje turi savo specifiką, kuriai reikia intensyviai rengtis.

2021 metais „Red Bull“ komandoje važiuos Sergio Perezas. Net turėdama nuosavą jaunimo rengimo programą, „Red Bull“ nesugebėjo pati paruošti tinkamo partnerio Maxui Verstappenui.

Su šia užduotimi nesusitvarkė Pierre‘as Gasly 2019 m. o šiemet tokio pačio likimo sulaukė ir Alexas Albonas. Anksčiau įsitvirtinti „Red Bull“ sudėtyje nepavyko ir Daniilui Kvyatui.

Franzas Tostas jau ilgiau nei pusantro dešimtmečio vadovauja „jaunesniajai“ „Red Bull“ koncerno komandai „AlphaTauri/Toro Rosso“. Jis paaiškino, kodėl ne visi lenktynininkai, su kuriais jam teko dirbti, sugebėjo tinkamai pasireikšti „Red Bull“ komandoje.

„Mes neturime stebuklingos lazdelės, - kalbėjo austrų specialistas. – Jei pažiūrėsime į Maxą Verstappeną, Danielį Ricciardo bei Sebastianą Vettelį, tai jie šioje komandoje pasiekė sėkmės. Tačiau dažnai pakeitimai komandoje vyksta ne taip, kaip tikimasi.

Kai S. Vettelis prieš 2016 m. sezoną perėjo į „Ferrari“, D. Kvyatui teko pereiti į pagrindinę komandą tik po vieno sezono „Toro Rosso“. Aš ir toliau tvirtinu, kad pilotui reikia mažiausia trejų metų „AlphaTauri“ ir tik po to eiti į „Red Bull“ norint ten „išgyventi“.

F. Tostas pridūrė, kad „Red Bull“ reikia lenktyniauti visai kitame lygyje. Jie kovoja dėl pergalių ir titulų, todėl sportininkui reikia patirties norint kovoti lyderių grupėje.

Gasly teko pratintis prie to lenktyniaujant, kai jis pakeitė išėjusį Ricciardo. Tada mes ne visus komponentus buvome surinkę į vieną, vien talento dažniausiai nepakanka. Jei psichologiškai tu nesi pasirengęs 100 proc., yra didelė rizika, kad tavo pasirodymai nepasiteisins“.

Tostas pažymėjo, jog nejaučia jokio gailesčio dėl tų savo komandos lenktynininkų, kuriems nepavyko.

„Formulė-1“ yra aukščiausio lygio sportas, - aiškino Tostas. – Čia arba išgyveni, arba numiršti. Ir tu neturi kentėti, jei kuriuo nors metu reikalai nesiklosto tinkamai. Neverta guosti savęs, kad tau viskas bus tik gerai. Taip nebūna“.


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos