F. Vasseuras: FIA privalo imtis veiksmų

F. Vasseuras: FIA privalo imtis veiksmų
logo 2022 Spalio 02 d. 11:43, Sauber

„Alfa Romeo“ vadovas Fredericas Vasseuras mano, kad FIA privalo imtis veiksmų, jei paaiškės, kad kuri nors komanda nusižengė finansinėms taisyklėms.

ŠÄ¯ savaitgalį pasirodė ne vienas pranešimas, kuriame buvo teigiama, kad praėjusiais metais dvi komandos peržengė biudžeto lubų ribą.

FIA teigė, kad tęsia visų komandų pateiktų biudžetų vertinimą. Tuo tarpu „Red Bull“ komandos vadovas Christianas Horneris neigia teiginius, kad jo ekipa viršijo biudžeto lubų limitą.

Finansiniuose nuostatuose „nedidelis“ išlaidų limito pažeidimas apibrėžiamas, kaip ne daugiau kaip 5 proc. viršijantis 145 milijonų JAV dolerių ribą.

F. Vasseuras sakė, kad papildomi 7,25 mln. dolerių komandai bÅ«tų labai vertingi ir suteiktų nemenką pranašumą prieš varžovus. PrancÅ«zas taip pat pridÅ«rė, kad praeityje komandos buvo diskvalifikuotos už menkus pažeidimus, tad į finansinius nusižengimus turi bÅ«ti žiÅ«rima labai rimtai.

„Mes turime tik 2,4 mln., kurie yra skirti automobilio tobulinimui“, - kalbėjo F. Vasseuras.

„Už 0,9 milimetro priekinio sparno nuokrypį galite bÅ«ti diskvalifikuoti iš lenktynių, kaip ir mes prieš dvejus metus. Ir jei jÅ«sų bolidas sveria 300 gramų mažiau, esate diskvalifikuojamas. „Mercedes“ pernai San Paule turėjo bėdų su galiniu sparnu. Neatitikimas rodos buvo 1 mm. Ir jie buvo diskvalifikuoti. Tad viską reikia vertinti iš perspektyvos.“

„Kita vertus, jei X lenktynėms gali išleisti milijonus atnaujinimams, tai visiškai nesąžininga. Jei kažkas panašaus nutiko, FIA tikrai turės imtis veiksmų.“

„Turite suprasti, kad kartais už 200 tÅ«kst. eurų galite į lenktynes atsivežti didelį automobilio atnaujinimą. O jei tikrai buvo viršytas biudžeto lubų limitas, tai kalbame apie kelias dešimtąsias sekundės dalis kelioms lenktynėms.“

Alfa Romeo F1 Team ORLEN
Komanda: Alfa Romeo F1 Team ORLEN 2023 sezono taškai: 406
Variklis: „Ferrari“ Važiuoklė: C42
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 3840
2. berta 3792
3. avon 3774
4. redworm 3763
5. Valerijonas 3749