FE. S. Birdas triumfavo pirmą kartą New Yorke surengtose lenktynėse (2)

FE. S. Birdas triumfavo pirmą kartą New Yorke surengtose lenktynėse
logo 2017 Liepos 16 d. 01:38, Formula-E

Pirmą kartą New Yorke surengtose „Formulės-E“ lenktynėse pergalę iškovojo „Virgin“ komandos pilotas Samas Birdas.

Britas, varžybų pabaigoje iš trasos pasitraukus saugos automobiliui, atlaikė Jeano-Erico Vergne‘o spaudimą ir finišo liniją kirto pirmas, varžovą aplenkęs 1,3 sek.

Stephane‘as Sarrazinas finišavo trečias ir pirmą kartą šiame sezone užlipo ant apdovanojimų pakylos. Tuo tarpu Lucas di Grassi finišavo ketvirtas ir atsilikimą lenktynininkų įskaitoje nuo Sebastieno Buemi sumažino iki 20 taškų.

Po starto Danielis Abtas aplenkė kvalifikacijos nugalėtoją Alexą Lynną. O S. Birdas, įveikęs J.-E. Vergne‘ą, pakilo į trečią vietą ir važiavo paskui komandos draugą.

Britas devintame lenktynių rate aplenkė A. Lynną ir ėmė vytis varžybų lyderį D. Abtą. Po sėkmingai pasibaigusios atakos pirmame trasos posūkyje, britas įveikė vokietį ir įsiveržė į priekį. Artėjant sustojimams techninio aptarnavimo zonoje, D. Abtą aplenkė ir J.-E. Vergne‘as.

Po sustojimų S. Birdas sėkmingai grįžo į trasą pirmoje vietoje. Tuo tarpu brito komandos A. Lynnas buvo priverstas pasitraukti iš lenktynių, kai sugedo „Virgin“ bolidas.

Antroje lenktynių pusėje užvirė kova dėl penktosios vietos tarp Felixo Rosenqvisto ir L. di Grassi. Brazilas atsidūrė priekyje varžovo, kai pastarasis padarė klaidą antrame trasos posūkyje.

Nesėkmingai lenktynės susiklostė ir kitam „Mahindra“ pilotui Nickui Heidfeldui. Vokietis viename iš posūkių apgadino savo bolidą ir buvo priverstas sustoti. Tad iki finišo likus tik penkiems ratams, trasoje pasirodė saugos automobilis.

Po kelių ratų varžybos buvo pratęstos. S. Birdas sėkmingai už savęs išlaikė varžovus ir finišo liniją kirto pirmoje vietoje.

Padaręs klaidą pirmame trasos posūkyje, D. Abtas paskutiniame lenktynių rate padovanojo prizinę vietą S. Sarrazinui. Suklydęs vokietis vos nekliudė jį taip pat aplenkusio komandos draugo L. di Grassi.

Komentarai (2)


Valentinas Guoga
| 2017 Liepos 16 d. 21:40
"Niujorkas" šiaip turėtų būt, jei jau straipsniai lietuviški :)
3000GT
| 2017 Liepos 16 d. 12:40
Geros lenktynes! Veiksmo kokius 5 kartus daugiau nei F1 varzybose Socyje ir Austrijoje :)