FE. Šveicarijoje trečiąją pergalę iškovojo J.-E. Vergne‘as

logo 2019 Birželio 22 d. 21:20, Formula-E

Šveicarijoje vykusiose „Formulės-E“ lenktynėse pergalę iškovojo ir persvarą iki 32 taškų prieš artimiausią varžovą padidino Jeanas-Ericas Vergne‘as. Prancūzui tai trečioji pergalė sezone.

J.-E Vergne‘as ilgą laiką turėjo atlaikyti „Jaguar“ atstovo Mitcho Evanso spaudimą. Nors pastarasis vienu metu buvo labiau atsilikęs nuo prancūzo, lenktynių pabaigoje trasą užklupęs lietus vėl sugrąžino intrigą. Pakitus oro sąlygoms, vienas paskui kitą važiavo pirmi keturi sportininkai. M. Evansas vis bandė aplenkti J.-E. Vergne‘ą. Tuo tarpu dėl paskutinės prizinės vietos kovojo Sebastienas Buemi ir  Andre Lottereris.

J.-E. Vergne‘ui vis dėlto pavyko išlaikyti varžovą už savęs ir finišuoti pirmoje vietoje. Tuo tarpu vos 0,160 sek. nuo prancūzo atsilikęs M. Evansas liko antras. O ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio užlipo vietos herojus S. Buemi.

Kvalifikacijoje buvęs greičiausias ir lenktynėse nugalėjęs J.-E. Vergne‘as lenktynininkų įskaitoje antrą vietą užimantį komandos draugą A. Lottererį lenkia 32 taškais. Iki sezono pabaigos liko vos dvi lenktynės, kurios kitą mėnesį vyks New Yorke.

Po starto pirmame posūkyje įvykusio incidento, kai susidūrė keli sportininkai ir užblokavo trasą, lenktynės buvo sustabdytos 40 minučių.

Teisėjams paskelbus, kad lenktynes pratęsus sportininkai turės startuoti iš tų pačių pozicijų, kokias iškovojo kvalifikacijos metu, kilo nepasitenkinimas tarp kelių pilotų. Ypač buvo nepatenkintas Lucas di Grassi. Brazilas startavo iš 19-os pozicijos, bet pasinaudojęs situacija trasoje sugebėjo pakilti iki 8-os.

Kol lenktynės buvo sustabdytos, komandų mechanikai galėjo sutvarkyti apgadintus bolidus. Tuo pasinaudojo A. Lottereris ir Samas Birdas. Tuo tarpu labiausiai nepasisekė Robinui Frijnsui, kurio bolidas avarijos metu buvo apgadintas nepataisomai.

Incidento kaltininku pripažintam Jerome‘ui d‘Ambrosio buvo skirta pravažiavimo pro techninio aptarnavimo zoną bauda.