„Ferrari“ ruošia itin lauktą galinės pakabos atnaujinimą, kuris, kaip pranešama, jau sėkmingai perėjo svarbiausią testą bazėje. Numatoma, kad naujasis komponentas debiutuos Didžiosios Britanijos GP.
„Ferrari“ 2025 metų F1 sezoną pradėjo nesėkmingai – vos vienas podiumas per pirmas septynias lenktynes. Jau Australijos „Grand Prix“ metu išryškėjo problemos – SF-25 bolidas važiuoja per arti žemės, o Kinijoje Lewisas Hamiltonas buvo diskvalifikuotas dėl per didelio dugno plokštės susidėvėjimo.
Pasak L. Hamiltono, nuo to laiko komanda priversta kelti automobilio prošvaisą aukščiau nei norėtų, o tai kompromituoja bolido efektyvumą. Siekdama tai išspręsti, „Ferrari“ inžinieriai dirbo ties „drąsiu“ galinės pakabos atnaujinimu, kuris leis bolidą vėl nuleisti arčiau žemės ir išnaudoti daugiau jo potencialo.
Nors pakabos architektūra nesikeis – „Ferrari“ ir „Haas“ išlieka vienintelėmis komandomis, naudojančiomis traukos sistemą gale – patobulinimai leis sukurti agresyvesnį mechaninį nustatymą.
Italų leidinys „Corriere della Sera“ skelbia, kad atnaujinimas jau praėjo dinaminį testą ir šiuo metu yra bandomas vėjo tunelyje. Prieš galutinį patvirtinimą bus atlikti dar keli pataisymai, ypač „tvirtinimo srityje“.
Šis galinės pakabos pakeitimas apibūdinamas kaip „svarbiausias ir labiausiai laukiamas“ 2025 metų sezono „Ferrari“ atnaujinimas. Nors tikimybė, kad jis padės komandai grįžti į kovą dėl čempiono titulo – maža, komanda nenori pasiųsti signalo, jog „pasiduoda“, nes tai galėtų turėti skaudžių pasekmių vidinei motyvacijai ir fanų pasitikėjimui.
Nepaisant to, kad jau dirbama ties 2026 metų bolidu „Project 678“, „Ferrari“ įsipareigojo toliau tobulinti SF-25 iki šio sezono pabaigos.
Tuo tarpu šiam savaitgaliui – Monako GP – „Ferrari“ planuoja grąžinti praėjusių metų SF-24 galinį sparną, tikėdamasi geresnio prisitaikymo prie šio miesto trasos ypatybių. Čia Charlesas Leclercas pernai iškovojo emocingą pergalę savo gimtinėje.