FIA atšaukė išimtį „Renault“ (59)

FIA atšaukė išimtį „Renault“
logo 2011 Liepos 09 d. 12:19, LAT Photographic
Tarptautinė automobilių federacija (FIA) prieš Didžiosios Britanijos GP šeštadienio treniruotes paskelbė atšaukianti vakar „Renault“ varikliams padarytą išimtį taikant aktyvaus difuzorių apipūtimo draudimą.
Toks sprendimas buvo priimtas po penktadienio vakarą vykusių intensyvių organizacijos atstovo Charlie Whitingo konsultacijų su motorų gamintojų specialistais.
Atšaukusi penktadienio sprendimą, FIA paliko galioti iki tol įvestą draudimo formuluotę, pagal kurią išmetamųjų dujų srautas lenktynininkui atleidus akceleratorių negalės viršyti 20 proc.
Teigiama, kad tam tikros nuolaidos buvo padarytos kiekvieno variklio atveju, priklausomai nuo jo ypatybių. Pavyzdžiui, „Mercedes“ atveju leistas kuro pateikimas į variklį stabdant, taip siekiant sumažinti spaudimą variklio karterio konstrukcijai. Kas leista „Ferrari“ ir „Cosworth“ naudotojams, kol kas neskelbiama.
„Renault“ penktadienį buvo leista varikliu sukurti 50 proc. įprasto lygio dydžio išmetamųjų dujų srautą nenaudojant degalų. Taip buvo nuspręsta dėl to, kad šis gamintojas tokią praktiką dar nuo 2009 m. naudojo patikimumo sumetimais – taip esą aušinami išmetamųjų vamzdžių vožtuvai.
FIA atšaukus išimtį „Renault“ variklių naudotojams – „Red Bull“, „Renault“ ir „Lotus“ komandoms – šie likusiuose šio savaitgalio važiavimuose gali susidurti su rimtais sunkumais.

Komentarai (59)
Tuzikas
| 07/10 12:48 Atsakyti
Totali gėda, košmaras ir absurdas.Iki ko nusirito formulė?
FAILURE
| 07/09 15:25 Atsakyti
Ar tai tikrai yra priemone padaryti cempionata idomesniu??? Jau geriau rytoj ryte pries lenktynes visoms komandoms lieptu ant bolidu sumontuoti dar po 2 ratus...
Laurens
| 07/09 14:59 Atsakyti
Juokinga tai kad ne pries sezono pradzia chebra viska issiaiskino. Kas is to jeigu dabar bus pradeti draudimai kazkokie jei Red Bull'iai jau susislave cempu titulus? xD
Krc... pravarai puse sezono tada tau pasako kad vaziavai su taisykles pazeidusiu bolidu bet nieko tokio, tiesiog dabar susitvarkyk ta bolida ir varyk toliau :D tai arba jau leistu RB vaziuot kaip buvo arba baustu bet bausti negali nes FIA ziopliai tik dbr susigriebe kad nesilaikoma reglamento... Nu krc cirkas... :D
dudis
| 07/09 14:32 Atsakyti
Horneris ciut neverkdamas interviu dave pries kelias minutes per bbc:D
hart
| 07/09 14:07 Atsakyti
Draudimo išimtis buvo sėkmingai vėl uždrausta :) - vos ne kaip anekdotas
HORN
| 07/09 14:02 Atsakyti
Nesuprantu kam to reikėjo viduryje sezono...
deivec
| 07/09 13:55 Atsakyti
rimti sunkumai tai kokie ? kad vetelis bus 0,2 sek letesnis ? :D
esme tokia kad fia tokio fail neturejo...nieko pries taisykliu keitimu vidury sezono kai tai pasidaro ishkreipta technika...

bet....sprendimas turi buti gerai ishdiskutuotas technine prasme ir sutarta su visais...o ne bam...o po to ziuresim kas bus...pries kvala tariasi ka daryt...kai jau bolidai vaziuoja...jezau marija protu nesuvokiama..o ten sedi fia specai ale..
mantazzo
| 07/09 13:52 Atsakyti
po viso šito jau gaunasi FailIA ;D
wildy
| 07/09 13:47 Atsakyti
Kino2> o kaip MCLarenam pakenkė, jei leido išimtį?
tribeca
| 07/09 13:44 Atsakyti
Ar dar yra mananciu kad jaudriaus GP tvarkarascio suvestineje naudojamas cirko apibrezimas yra nekorektiskas? :)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas