FIA atsisako kaštų mažinimo? (43)

FIA atsisako kaštų mažinimo?
logo 2005 Vasario 09 d. 12:12, FIA
FIA (Tarptautinė automobilių federacija) prezidentas Maxas Mosley pareiškė, kad gali atsisakyti kaštų mažinimo „Formulėje-1“ idėjų, jei daugelis komandų ir toliau ignoruos tariamą organizacijos iniciatyvą.
Federacijos vadovas teigia, kad kaštų mažinimas ekipoms nebeįdomus.
„Tai, tikriausiai, suprantama. Dvi komandos, kurių likimas atrodė labiausiai problemiškas, buvo perimtos organizacijų, kurios turi tikrai didelius finansinius išteklius. Tai tikriausiai ir yra priežastis, kodėl daugelis komandų nebėra taip susidomėjusios dabartiniais kaštais ar jų didėjimu ateityje. Kai kurie žmonės mūsų organizacijoje abejoja, ar verta daugiau gaišti laiko ir išteklių, siekiant sumažinti kaštus „Formulėje-1“. Jau kitą mėnesį šis klausimas bus apsvarstytas Pasaulio automobilių sporto taryboje. Gali būti, kad mes nutrauksime šią savo iniciatyvą, jei „Formulėje-1“ nekils finansų krizė, kokia ją kamavo praėjusį rudenį“, – pareiškė M.Mosley.
Dar sausį, kviesdamas komandas į pasitarimą dėl kaštų mažinimo, federacijos prezidentas kalbėjo visiškai kitaip.
„Jei nieko nedarysime, prarasime nepriklausomas komandas ir turėsime pinigų leidimo pirmenybes, kuriose kovos nulat mažėjantis skaičius automobilių gamintojų. Kaip ir visose finansinėse sistemose, jei delsiama, galutinė krizė būna tik didesnė“, – tada teigė M.Mosley.
Į minėtą susitikimą atvyko tik viena „Formulės-1“ komanda. Likus keletai dienų iki jo, kitos ekipos paprašė susirinkimą atidėti, motyvuodamos nelauktai pasikeitusia situacija dėl išskirtinai tik su „Ferrari“ pratęstos Konkordo sutarties, reglamentuojančios komercinę „Formulės-1“ pusę, bei noru palaukti ir įsitikinti, kokį poveikį turės 2005 metų taisyklių pakeitimai. Kaip viena iš priežasčių taip pat buvo įvardinta tai, kad visos komandos, išskyrus „Ferrari“, „Formulėje-1“ dalyvauti yra įsipareigojusios tik iki 2007 metų pabaigos bei svarsto alternatyvių pirmenybių galimybę. Be to, šios devynios komandos prieš savaitę iki susitikimo atvirai išreiškė įtarimus, kad FIA sąmoningai ar ne sudaro geresnes sąlygas „Ferrari“ komandai.
„Formulės-1“ komandų grupei, kurią sudaro visos, išskyrus „Ferrari“, atstovaujantis „Minardi“ vadas Paulas Stoddartas pareiškė, kad tokie M.Mosley komentarai yra jo kapituliacijos ženklas, o ekipos kaštus mažins susitardamos savarankiškai, be federacijos įsikišimo ar palaiminimo.

Komentarai (43)
BRM
| 02/11 11:15 Atsakyti
nu ir vel tas pats komandos pacios susitars nesamone ferrari sakys viena o kitos kita ir greiciausiai isvis tos devyniosmkomandos greitai pacios tarpusavyje nesusitars vienu zodziu F-1 gresia zlugimas
barysass
| 02/10 15:41 Atsakyti
nu va jei taip ir toliau tai nezinia ko dar galim sulaukt.
Edvinui
| 02/10 13:51 Atsakyti
Labai cia jau viskas idomei einasi :)
GiPsas '
| 02/10 11:14 Atsakyti
Ir gerai
HORN
| 02/10 09:01 Atsakyti
Idomu idomu... Ar ne tik GPWC netaps realybe.. :)_
fatalissimo
| 02/09 18:31 Atsakyti
aleliuja... kazkas i tema vykt pradeda
PiLou
| 02/09 18:22 Atsakyti
nu tai jo perka komanda reishkia turi pinigu
o jei turi tai turi kuo ir padengti lenktyniu ishlaidas. nestabdyim progresijos tegu gi viskas vystosi o ne ribojam ribojam.. nesamone
Rembo
| 02/09 18:16 Atsakyti
Darosi idomu kas cia vyks toliau.
McLukas
| 02/09 17:55 Atsakyti
Glu>>> tu visiskai neteisus del PS. Jo komanda privati kaip ir Sauber ir jiems pritraukti didelius pinigus su dabar turimais mazais pinigeliai praktiskai neimanoma. Nebent parduoti dali ar visas akcijas. Pinigai pinigus daro, nejaugi tu to dar nesupranti. O pasitrauktu gamintojai su savo tech. ir financiniu palaikymu is F1 tada butu matyti kas ko vertas.
_eXpert
| 02/09 17:42 Atsakyti
Jei taip ir tolaiu tai F-1 neliks, valdo pinigai ...
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas