FIA inspektoriai tikrina Kataro trasą (4)

FIA inspektoriai tikrina Kataro trasą
logo Spalio 16 d. 16:11, Dorna

ŠÄ¯ savaitgalį grupė FIA inspektorių, vadovaujamų lenktynių direktoriaus Michaelo Masi, lankosi Katare, kur tikrina, kaip laikomasi trasos paruošimų darbų „Formulės-1“ lenktynėms, kurios čia įvyks lapkričio 21 d.

Turkijos GP savaitgalio metų M. Masi minėjo, kad „Losail International Circuit“ autodrome, kuris yra 30 km į šiaurę nuo Kataro sostinės Dohos centro, reikia visiškai perdaryti įvažiavimą į serviso juostą, pakeisti kelkrašÄius ir sumontuoti naujus trasos atitvarus. Smulkiau apie darbus šioje trasoje „Gazzetta dello Sport“ papasakojo FIA inspektorius Juseppe Muchionni, atsakingas už lenktynių saugumą.

Pagrindiniai darbai yra susiję su techninio aptarnavimo zona, visų pirma – įvažiavimu į šią zoną, kur jau sumontuoti nauji riboženkliai, barjerai iš padangų ir apsauginiai tinklai, kurie prasidės 30 metrų prieš įvažiavimą į serviso juostą, - kalbėjo J. Muchionni. - Tai daroma dėl to, kad norima išvengti incidentų, susijusių su tuo, kad pilotai, išvažiuodami iš 16 posÅ«kio, neteisingai pasirinktų greitį, arba turėtų problemų su padangomis, gali šioje vietoje sukurti pavojingas situacijas, jei nuspręstų neužvažiuoti į boksus.

Boksų zonoje serviso juostoje statomi specialūs tinklai ir kiti saugumo elementai, kurie saugos nuo nuolaužų, jei incidentas vyktų starto metu.

Taip pat kartu su motociklų federacija FIM mes aptariame galimybę sumontuoti specialius kelkrašÄius, kurie tiktų ir automobiliams, ir motociklams. Šie kelkrašÄiai gali bÅ«ti įvairių dydžių, patys aukšÄiausi bus montuojami svarbiuose rato taškuose ir žymės trasos ribas.

Taip pat kelkrašÄiai gali bÅ«ti montuojami išvažiuojant iš greitų posÅ«kių, t. y. iš 4, 5, 14 ir 15-to posÅ«kių. Be to, neatmestina, kad bus montuojami platÅ«s (1,5 m pločio) „Mizano“ tipo kelkrašÄiai – FIM pirmą kartą tokius kelkrašÄius naudojo to paties pavadinimo Italijos trasoje. Šie kelkrašÄiai labiausiai tinka Kataro žiedui, bet sprendimas priklauso nuo M.Masi.

Beveik visuose posÅ«kiuose bus sumontuoti „TecPro“ barjerai, visų pirma 9, 11 ir 13 posÅ«kiuose. Prie jų bus pridėti barjerai iš automobilinių padangų, surišti specialia juosta, kuri leistų labiau tolygiai paskirstyti smÅ«gio energiją avarijos metu“.

Dešimties metų sutartis tarp Kataro ir „Liberty Media“ pradės galioti tik 2023 metais, bet debiutinės lenktynės Losailo trasoje įvyks šių metų lapkričio pabaigoje. 2022 m. tvarkaraštyje šio etapo nėra, kadangi kitąmet Katare vyks pasaulio futbolo čempionatas.


Komentarai (4)
Ffanas1
IP: 555f734 | 10/18 16:05 Atsakyti
Pagal konfiguraciją - moticiklinė trasa.
Slipstream
IP: 1a28443 | 10/17 10:12 Atsakyti
Bet tai kokia nuobodi konfiguracija trasos....
Jacques
IP: 2457f67 | 10/16 22:48 Atsakyti
db
10/16 16:15

Tegu katarą žmogaus teisių inspektoriai patikrina

F-1 neįdomios žmogaus teisės, jiems tik įdomu kas daugiau $$$ moka.
db
IP: 35e947a | 10/16 16:15 Atsakyti
Tegu katarą žmogaus teisių inspektoriai patikrina
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas