FIA išleis papildomas gaires apie komandų bendradarbiavimą tarpusavyje (1)

FIA išleis papildomas gaires apie komandų bendradarbiavimą tarpusavyje
logo 2023 Gruodžio 07 d. 13:00, FIA

FIA artimiausiu metu ketina paskelbti naujas komandų galimo bendradarbiavimo gaires, kad bet kokie ekipų ryšiai nepažeistų taisyklių. Šią situaciją pagrinde iššaukė netylančios kalbos, jog čempionė „Red Bull“ ketina dar glaudžiau dirbti su savo dukterine ekipa „AlphaTauri“.

Plačiau apie laukiančius pokyčius pasisakė FIA vienviečių automobilių vadovas Nikolas Tombazis.

„Komandas, kurios yra susijusios su kitomis, tikriname daug atidžiau, nei tas, kurios su kitomis komandomis nėra susijusios. Būtent tam, kad įsitikintume, kad nėra taisyklių pažeidimų. Išties šis klausimas kėlė mums susirūpinimą, ne tik tarp „Red Bull“ ir „AlphaTauri“, bet ir tarp kitų komandų.

Būtent „AlphaTauri“ atveju, manome, kad ši ekipa turi visiškai kitokius aerodinaminius sprendimus, nei kita komanda, todėl mes nemanome, kad yra kokių nors konkrečių tiesioginio bendradarbiavimo požymių. Akivaizdu, kad jie sunkiai dirbo ir dėjo didelį žingsnį į priekį. Tačiau nemanau, kad reikėtų sakyti, jog taip nutiko dėl bendradarbiavimo su „Red Bull“.

Vis tik, užtikrinimas, jog neleistinas bendradarbiavimas nevyktų yra vienas sudėtingiausių, mūsų, kaip prižiūrėtojų, uždavinių. Mums reikia atlikti auditą ir įsitikinti, jog viskas yra tvarkoje. Netrukus paskelbsime papildomas gaires, kuriomis besivadovaudamos komandos  galės mus įtikinti, kad neleisti dalykai nevyksta. Šio iššūkio mes tikrai nenuvertiname ir tai yra vienas iš sunkumų, su kuriuo susiduriame.

Esmė yra tokia, kad dažnu atveju žmonės mano, jog komandos bendradarbiauja, nes turi bendrą vadovybę. Tačiau supraskite, kad gali būti ir dvi nepriklausomos komandos, kurios tiesiog nusprendžia padėti viena kitai ir taip gauna apibusią naudą.

Aš nemanau, kad šiuo metu viskas vyksta būtent taip. Tačiau noriu pasakyti, jog mūsų priemonės yra platesnės ir susiję ne tik su fiziniais komponentais, kuriuos viena komanda perduoda kitai“, - kalbėjo N. Tombazis.Komentarai (1)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Tai juk
IP: c05dae6 | 12/07 14:27 Atsakyti
Buvo gandai,kad RB naudojos dukterine medziagotyroje t.y. visus kaštus skyrė dukterinė komanda aukodama savo biudžetą ir rezultatus, kad tėvinė neviršytų biudžeto (ironija, kas gavos, bet pagalvokit tada kokie buvo mastai). Atradimus medziagotyros srityje perdavė RB kuri dykai gavo tai, ką turėjo darytis iš savo biudžeto, pvz lengvesnę važiuoklę ar medž. reikalingas jos aero pritaikymui. Tačiau dėl blogų rezultatų, nors toks ir buvo sutarimas, buvo kritikuojamas dukterinės bosas kuris pasitraukė . T.y. nieko neprimena jums RB komandoje, kad ir kokio SP situacijos? :)))
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. booraz 0
2. Aurimas8908 0
3. molinis_e 0
4. Aušrius Kučinskas 0
5. tukas21 0