FIA neabejoja - DAS sistema yra saugi (1)

FIA neabejoja - DAS sistema yra saugi
logo Vasario 22 d. 01:35, Daimler AG

Tarptautinei automobilių federacijai (FIA) nekyla jokių abejonių dėl „Mercedes“ sukurtos DAS sistemos, tad federacijos atstovų teigimu, ji nekelia pavojaus pilotų saugumui trasoje.

Minėtoji „Mercedes“ sugalvojo ir įgyvendino įdomų sprendimą kaip bolidui važiuojant trasoje pakoreguoti priekinių ratų pasvirimo kampą. Ekipa sukūrė vairo mechanizmą, kuris šią savaitę Barselonoje vykusių bandymų metu patraukė daugelio dėmesį. Dalis suabejojo tokios sistemos saugumu, nes pilotui vairą tenka ne tik sukinėti į šonus, bet ir traukti bei stumti jį pirmyn bei atgal. Tačiau FIA sistemos saugumu neabejoja.

„Žvelgiant iš FIA perspektyvos, saugumas mums yra numeris vienas. Tad dėl sistemos saugumo mums nekyla jokių abejonių. Saugumas mums yra prioritetas“, - sakė F-1 lenktynių direktorius bei FIA atstovas Michaelas Masi.

Kai kurių F-1 komandų atstovai išreiškė nuomonę, jog FIA nebūtų leidusi naudoti sistemos, kuri kelia pavojų saugumui.

„Jei pilotas laiko abi rankas ant vairo, galbūt neverta diskutuoti apie sistemos saugumą. Kai praeityje buvo naudojamas F-ortakis, žmonėms kėlė nerimą tai, jog sportininkai pilotavo bolidus vairą laikydami viena ranka, ypač greituose posūkiuose“, - kalbėjo „Renault“ sporto direktorius Alanas Permane‘as.

„Nemanau, kad jie sukūrė ir išbandė sistemą, kuri yra nesaugi. Tad abejoju, kad dėl saugumo kils kokių nors problemų.“

„Renault“ specialistui pritarė ir „Ferrari“ sporto direktorius Laurentas Mekies.

„Nemanau, jog kuri nors komanda galėtų priimti sprendimą trasoje išbandyti tai, kas kelia pavojų saugumui. Galų gale prisiimame atsakomybę už savo pilotus. Tad nemanau, kad dėl šios sistemos saugumo kam nors kils kokių klausimų“, - teigė „Ferrari“ specialistas.

Komentarai (1)


kart
| Vasario 22 d. 14:11
"Kai praeityje buvo naudojamas F-ortakis, žmonėms kėlė nerimą tai, jog sportininkai pilotavo bolidus vairą laikydami viena ranka, ypač greituose posūkiuose"

Kas čia tokie f-duct naudojo greituose posūkiuose? Kiek žinau, tai tikrai ne Alonso :D
×

F-1.lt pulsas