FIA: norą prisijungti prie F-1 pareiškė tik „Andretti“ (3)

FIA: norą prisijungti prie F-1 pareiškė tik „Andretti“
logo Sausio 27 d. 17:39, FIA

Pačioje sausio pradžioje Mohammedas bin Sulayemas savo socialiniuose tinkluose paskelbė, kad ruošiamos konkurso sąlygos naujoms komandoms į „Formulės-1“ pasaulio čempionatą priimti.

Nors formaliai paraiškas galėjo pateikti kiekvienas pageidaujantis, mažai kas abejojo, kad šis konkursas yra organizuojamas F-1 debiutuoti amerikiečių verslinininko Michaelo Andretti projektui. Praėjus tik dviem dienom po FIA konkurso paskelbimo, amerikiečių „Andretti“ anonsavo apie bendrą komandą su „Cadillac“ automobilių kompanija.

Monte Carlo ralyje dalyvavęs M. bin Sulayemas pranešė, kad per kelias savaites niekas daugiau, išskyrus „Andretti/Cadillac“, prašymo ateiti į „Formulę-1“ nepateikė.

„Tiesiogiai į mums kreipėsi tik „Andretti“, - patvirtino sporto valdininkas. Taip pat jis papasakojo, kad jau pravedė derybas su Michaelu ir jo tėvu, 1978 metų F-1 pasaulio čempionu Mario Andretti. Derybose Bin Sulayemas kandidatams leido suprasti, kad jų paraiška bus įdomi tik tuo atveju, jei prie projekto prisijungs stambus automobilių gamintojas. Atskirai M.bin Sulayemas buvo susitikęs ir su „General Motors“ koncerno prezidentu Marku Reussu ir jų pokalbį pavadino „produktyviu“.

„Kaip mes galime atsakyti neigiamai dideliam automobilių gamintojui? - klausė FIA prezidentas. - Mes kalbėjome apie JAV rinką, kurioje jau šiais metais įvyks trys GP etapai. Kartu aš akcentavau ne uždirbamus pinigus. Man kur kas svarbiau išsaugoti mūsų sporto stabilumą.“

Dabartinės „Formulės-1“ komandos nedžiūgauja dėl naujo „Andretti“ projekto, kadangi jiem tektų su naujokais dalintis prizinius pinigus. M. bin Sulayemas sukritikavo tokį požiūrį.

„Jie sako: „Iš mūsų atims dalį pyrago“, - aiškino federacijos vadovas. - Tada aš jiems užduočiau klausimą: „O ko jūs apskritai norite? Gal reikia š čempionato išmesti dar penkias komandas, kad likusiems atitektų dar daugiau pinigų? Juk visa tai veikia absoliučiai visas puses.

Noriu, kad visos komandos būtų sėkmingos. Ir nesvarbu, bus daugiau pinigų, ar mažiau... Mes jau turime efektyvią biudžetų lubų sistemą ir tęsime ją tobulindami. Juk vis tiek nė viena ekipa negalės išleisti daugiau kaip 145 mln. dolerių.

Mes paprasčiausiai neturime teisės atsakyti stambiam automobilių gamintojui, To net negalima įsivaizduoti, tai būtų labai neteisinga“.Komentarai (3)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
ddt
IP: ca1c225 | 01/28 16:07 Atsakyti
Black_Death
01/28 09:59

Iš vis puiku būtų jeigu pašalintu 9 komandas ir likusiai leistų s... skaityti daugiau

Man atrodo, kad taip mąsto būtent Horneris.
Black_Death
IP: 205b7f7 | 01/28 09:59 Atsakyti
montoyja
01/27 19:29

Derybose Bin Sulayemas kandidatams leido suprasti, kad jų paraiška b... skaityti daugiau

Iš vis puiku būtų jeigu pašalintu 9 komandas ir likusiai leistų startuoti su 1 bolidu ir būtų pirmas. Bet ne, negerai reiktų ir tą vieną pašalinti, nes jis pastoviai paskutinis.
montoyja
IP: df8d586 | 01/27 19:29 Atsakyti
Derybose Bin Sulayemas kandidatams leido suprasti, kad jų paraiška bus įdomi tik tuo atveju, jei prie projekto prisijungs stambus automobilių gamintojas. Tai pagal ji gaunasi kad tos komandos kurios ne automobiliu gamintojos nevertos buti čiampionate. Jau geriau ateitu Andreti negu butu tokio komandos kaip wiliams kuri velkasi gale, arba dukterine alphatauri.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Ayrtons 407
2. tevez 403
3. Tomas Gaida 395
4. pofke261 393
5. kylius1978 392