FIA nuotoliniu būdu homologavo „McLaren“ važiuoklę (2)

FIA nuotoliniu būdu homologavo „McLaren“ važiuoklę
logo Sausio 27 d. 14:24, Formula-E

COVID-19 pandemija toliau smarkiai įtakoja ir „Formulę-1“. Jei etapų perkėlimai ir atšaukimai jau nekelia niekam nuostabos, tai tokios standartinės procedūros kaip naujosios važiuoklės homologacija, perkėlimas į virtualią erdvę atrodo gana neįprastai.

„McLaren“ komandos gamybos direktorius Pirsas Tinnas papasakojo, kad 2021 metų sezono bolido MCL35M homologacija įvyko nuotoliniu būdu.

„Važiuoklės homologacija – vienas iš esminių etapų kuriant naują bolidą, - sakė P. Tinnas. – Daugeliui komandų tai būna neįprastas ir įtemptas metas. Gerai yra tai, kad mums homologaciją reikia atlikti kiekvienais metais.

Iš tiesų, šįkart mes buvome vienintelė komanda, kuriai teko atlikti homologaciją, kadangi kiti šiemet naudos 2020 m. važiuoklę. Mes neturėjome tokios galimybės, nes važiuoklėje atlikta labai daug pakeitimų, nes mes perėjome prie „Mercedes“ jėgos agregatų.

Kai būna kiekvienais metais, mes turėjome tam tikrų problemų, bet bendras inžinierių ir gamybos padalinio darbas leido atlikti homologaciją laiku, gruodžio mėnesį. Procedūra nedaug skyrėsi nuo ankstesniųjų, bet dėl koronaviruso apribojimų FIA atstovai negalėjo dalyvauti saugumo bandyme. Vietoje to mes daugelyje vietų pastatėme kameras, kurios nuotoliniu būdu FIA perdavinėjo vaizdą. Todėl jie viską matė, kaip mes atliekame daužymo bandymą ir įdėmiai stebėjo kiekvieną šio proceso akimirką.

Kai dauguma komandų šiais metais naudos didžiąją dalį pradėjusių metų detalių bei mazgų, perėjimas prie „Mercedes“ jėgainių nepaliko mums tokios galimybės. Iš esmės, mes turėjome kurti naują mašiną. Praktiškai naujų komponentų MCL35M yra tiek pat, kiek jų buvo konstruojant MCL35.

Pereinant prie naujo jėgos agregato smarkiai pasikeitė galinė bolido dalis, pavarų dėžės komponuotė, aušinimo sistemos ir visų vamzdelių bei ortakių konfigūracija, pasikeitė visa elektronika ir valdymo blokas“.


Komentarai (2)
Laurynas Sabaliauskas
IP: f8ee26d | 01/28 14:24 Atsakyti
Įtakoja ikakoja
Kestutis Gps
IP: a9599a2 | 01/27 18:42 Atsakyti
Šiandien jau įvyko tas laukiamas naujosios jėgainės užkūrimas > https://twitter.com/i/status/1354466728139481091
×

TOP naujienos