FIA panaikino techninio reglamento pilkąsias zonas

FIA panaikino techninio reglamento pilkąsias zonas
logo 2022 Lapkričio 24 d. 18:15, Pirelli

FIA panaikino kelias pilkąsias zonas techniniame reglamente 2023 metams. Kalbama apie priekinio ir galinio bolido sparnų konstrukciją, kurią pasibaigusiame sezone naudojo „Mercedes“ bei „Aston Martin“ komandos.

Ä® etapą Majamyje „Mercedes“ šiais metai atsivežė priekinį sparną su unikalios konstrukcijos plokštelėmis, kurios buvo skirtos padidinti nuo bolido nuvedamą oro srautą.

Kai dėl „Aston Martin“, tai komanda specialistų dėmesį pritraukė per Vengrijos GP etapą, kurioje ji naudojo galinį sparną su unikalia šio sparno priekinės plokštelės konstrukcija.

„Mercedes“ ir „Aston Martin“ sprendimai atitiko techninį reglamentą ir FIA buvo pripažinti teisėti, tačiau jie prieštaravo bendrai koncepcijai, kurios esmė yra bolido atnaujinimo sprendimai negali apsunkinti to, kad varžovams bus sunkiau persekioti tokią mašiną trasoje.

Tačiau „Mercedes“ ir „Aston Martin“ modernizuotų sparnų sprendimai nuvedė link to, kad šie automobiliai kėlė didesnį paskui juo generuojamą sujaukto oro srautą ir tokius bolidus tapo sunkiau persekioti iš labai artimo atstumo. Todėl dabar FIA pakeitė reglamentą ir nuo šiol tokie sparnai bus laikomi nelegalÅ«s.

Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team
Komanda: Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team 2023 sezono taškai: 16
Variklis: „Mercedes“ Važiuoklė: AMR22
Plačiau
Mercedes-AMG Petronas Formula One Team
Komanda: Mercedes-AMG Petronas Formula One Team 2023 sezono taškai: 12
Variklis: Mercedes Važiuoklė: W13
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 3840
2. berta 3792
3. avon 3774
4. redworm 3763
5. Valerijonas 3749