FIA patenkinto „Renault“ protestą, nubaudė „Racing Point“ (papildyta) (1)

FIA patenkinto „Renault“ protestą, nubaudė „Racing Point“ (papildyta)
logo Rugpjūčio 07 d. 21:16, Racing Point

Tarptautinė automobilių federacija (FIA) patenkino „Renault“ protestą dėl „Racing Point“ komandos stabdžių ortakių ir nubaudė pastarąją ekipą. Už taisyklių pažeidimą iš „Racing Point“ buvo atimti 15 taškų, skirta 400 tūkst. eurų piniginė bauda bei įspėjimai.

Federacija išplatintame pranešime spaudai teigė, kad tikroji galinių stabdžių ortakių projektuotoja buvo „Mercedes“, tad „Racing Point“ nusižengė taisyklėms.

Atsižvelgus į nusižengimą, iš „Racing Point“ buvo atimta 15 Štirijos GP lenktynėse iškovotų taškų (po 7,5 taško už kiekvieną bolidą). Ekipai buvo skirti du įspėjimai už tai, jog tie patys stabdžių ortakiai buvo naudojami Vengrijoje ir Didžiojoje Britanijoje vykusių lenktynių metu.

Pranešime teigiama, kad federacijos neįtikino „Racing Point“ argumentai, jog komanda pati sukūrė stabdžių ortakius. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad minėtas detales, 2019 m. „Mercedes“ galinių stabdžių ortakius, komanda gavo šių metų sausio 6 dieną.

Jei priekiniai stabdžių ortakiai buvo įvertinti kaip pernai naudotų ortakių evoliucija, tai galiniai stabdžių ortakiai buvo pripažinti bolido detalėmis, kurias sukūrė „Mercedes“.

FIA teigimu, naudodama „Mercedes“ skurtus ortakius, „Racing Point“ įgijo konkurencinį pranašumą, galėdama kūrybiniam darbui skirtus resursus skirti kitoms sritims.

Federacija nenurodė komandai pakeisti iki šiol naudotų stabdžių ortakių, nes negali priversti ekipos pamiršti surinktos informacijos ir įgytų žinių apie naudojamus bolido elementus.

Kadangi „Racing Point“ nusižengė tik F-1 sporto reglamentui, diskvalifikacija jai nebuvo skirta.

Minėtoji ekipa turi 24 val. apeliacijai pateikti.


Komentarai (1)
Aiwar
IP: 244c77d | 08/07 22:05 Atsakyti
Kukliai.
×

TOP naujienos