FIA prezidentas: ar tikrai už „Formulę-1“ siūlė 20 mlrd. dolerių? (9)

FIA prezidentas: ar tikrai už „Formulę-1“ siūlė 20 mlrd. dolerių?
logo Sausio 24 d. 15:40, FIA

Praėjusią savaitę verslo naujienų agentūra „Bloomberg“ paskelbė straipsnį apie siūlymą „Formulės-1“ pasaulio čempionato valdytojams - „Liberty Media“ kompanijai parduoti pasaulio čempionato valdymo teisės už 20 milijardų JAV dolerių. Siūlymą pateikė Saudo Arabijos valstybinis investicinis fondas. Tačiau amerikiečių kompanija atsakė neigiamai.

Ir nors kai kurie šaltiniai teigia, kad ši informacija nėra labai tiksli, apie rimtas derybas šiuo klausimu nebuvo ir kalbos, pats siūlymas, nėra abejonių, kad buvo pateiktas.

Bet ekspertus labiausiai sudomino siūloma sandorio suma, kadangi pati „Liberty“ už „Formulę-1“ sumokėjo 2017 metais kur kas mažesnę sumą – 4,4 mlrd. dolerių.

Be kita ko, informaciją „Bloomberg“ patvirtino ir FIA prezidentas Mohammedas bin Sulayemas, kuris apie šią istoriją kalbėjo socialinuose tinkluose. Valdininko nuomone, didžiausią tokio sandorio pavojų keltų tai, kad po tokių didelių pinigų įliejimo investuotojai pasistengs kuo greičiau gauti pelną iš naujojo aktyvo.

„FIA kaip autosporto tradicijų saugotojas ir nekomercinė organizacija labai atsargiai žvelgia į gerokai padidintą 20 mlrd. dolerių sumą už „Formulę-1“, - parašė M. bin Sulayemas. - Bet kokiam potencialiam pirkėjui galima patarti vadovautis protu, visų pirma galvoti apie sporto interesus ir turėti aiškų planą, o ne tik milžiniškus pinigus.

Mūsų užduotis yra ta, kad privalome stebėti, kaip visa tai atslieps etapų organizatoriams, nes jiems gerokai padidėtų organizacinės ir komercinės išlaidos, o tai taip pat negatyviai atsilieps sirgaliams“.

Mohammedas Bin Sulayemas suabejojo, ar tikrai buvo siūloma 20 mlrd. dolerių suma.

„Ar tikrai suma buvo tokia didelė?- klausė M. bin Sulayemas. - Manau, kad ji yra perdėta. Jei žiūrėsime realiai – iš kur buvo ištraukta tokia suma?

Bet jei tai ir tiesa, tai ko visų pirma norės pirkėjas? Visų pirma, susigrąžinti savo pinigus. Pavyzdžiui, padidinti mokesčius etapų organizatoriams. Aš šioje istorijoje noriu surasti racionalų grūdą. Todėl esant tokiems pasiūlymams jūs visų pirma turite turėti konkretų planą.

Manau, kad jie turėjo tokį planą. Nemanau, kad jie plano neturėjo, o tik paruošė pinigus. Bet visa tai kol kas yra tik gandai.

Manau, kad FIA turėtų būti panašių derybų dalimi ar jau bent kaip konsultacinė organizacija, kadangi ir federacijai priklauso teisės pasaulio čempionatui.

Mes iš tikrųjų komercines teises deleguojame FOM, tai tiesa. Bet aš turiu būti įsitikinęs, kad yra noras judėti į priekį“.

Pagal FIA susitarimą, pasirašytą dar Maxo Mosley laikais, federacija perdavė F-1 komercines teises privačiai struktūrai šimtui metų – iki 2110 metų. Už tai FIA gavo 300 mln. dolerių.Komentarai (9)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Rokas1
IP: ee040a3 | 01/26 10:51 Atsakyti
Šitas arabas yra kažkas unikalaus. Tikiuosi gerą teisinį antausį gavo nuo Liberty, kad nesilaiko susitarimo nesikišt į komercinę F1 pusę. Jau net nekalbu apie tai, kad tarp eilučių jis tiesiog sumenkino F1 vertę prieš visą pasaulį.

Kas dėl tų 300mln, tai jei neklystu, čia dar 90's laikais FIA pardavė komercines teises Berniui. Iš pradžių susitarimas buvo kažkokiam trumpam liko terminui, bet paskui persirašė sutartį 100 metų, o tada Bernis teises perpardavė Liberčiui už 4.4mlrd. Ir ne, tai nėra tiesiog infliacijos iškelta suma. Tiesiog tiek Bernis, tiek Liberty atėję į "valdžią" sugebėjo sportą gerokai išpopuliarinti ir pakelti jo vertę.

P.S. Būtų gana logiška, jei sekantys F1 savininkai būtų arabai. Juk ir taip jau beveik visos Arabų šalys po lenktynes turi.
don Pedro
IP: 5f156cc | 01/25 18:21 Atsakyti
Stinger
01/25 08:04

Kazkaip nepamenu, kad duona/kefyras kainavo po 20-30 euro centu pries ... skaityti daugiau

siauras požiūris ir tik silpnas žmogus puola įžeidinėti diskusijos oponentą, kai jau nebeturi argumentų.
pavyzdys: vienas prekybos tinklas (pavadinimo neminėsiu) tam tikros rūšies duonos kepalą pardavinėdavo iki 0,3 € kaina dar prieš metus daugiausia. Dabar tas pats gaminys kainuoja iki 0,9 € kiek kartų pabrangimas?
tam pačiam tinkle vieno LT gamintojo kefyras dar prieš metus iki 1 € būdavo. Dabar ta pati pakuotė be akcijų iki 2€ traukia. Kiek kartų pabrangimas?
Stinger
IP: 9bc38bf | 01/25 08:04 Atsakyti
don Pedro
01/25 06:58

Bet ekspertus labiausiai sudomino siūloma sandorio suma, kadangi pati... skaityti daugiau

Kazkaip nepamenu, kad duona/kefyras kainavo po 20-30 euro centu pries 6 metus, sofos egzperte
don Pedro
IP: 5f156cc | 01/25 06:58 Atsakyti
Bet ekspertus labiausiai sudomino siūloma sandorio suma, kadangi pati „Liberty“ už „Formulę-1“ sumokėjo 2017 metais kur kas mažesnę sumą – 4,4 mlrd. dolerių.

nu ir kas čia nuostabaus? Eiliniai dalykai (duona ir kefyras), prieš 6 metus irgi kainavo kelis kartus mažiau..
don Pedro
IP: 5f156cc | 01/25 06:56 Atsakyti
Oho
01/24 23:28

100 metu pardave uz 300 milijonu savo nekomercines teise :)??? Uz 3 mi... skaityti daugiau

nu tai čia logiška. Kai esi pensionas jau limituotu laiku šiame pasaulyje, tai geriau čia ir dabar prigrėbti 300 liamų, kad dar pagyventi.
o tie kas pirko - reiškias turėjo "laisvų" 300 liamų. ir ne faktas kad tas teises ir laikys100 metų, o ne perparduos...
Oho
IP: aa49c04 | 01/24 23:28 Atsakyti
100 metu pardave uz 300 milijonu savo nekomercines teise :)??? Uz 3 milijonuz iz metus :)? Tokius centus? Cia kaip suprantu kazkas is ofshoro gera bizni padare :)
Oho
IP: aa49c04 | 01/24 23:25 Atsakyti
100 metu pardave uz 300 milijonu savo nekomercines teise :)??? Uz 3 milijonuz iz metus :)? Tokius centus? Cia kaip suprantu kazkas is ofshoro gera bizni padare :)
eustachijus
IP: e0a8b14 | 01/24 18:24 Atsakyti
RAM4S
01/24 16:34

"Manau, kad FIA turėtų būti panašių derybų dalimi ar jau bent ka... skaityti daugiau

o tau koks skirtumas nuo to? kad abu pareiškėm "susidomėjimą" naudos gauna tik viena pusė,koks skirtumas kokia
RAM4S
IP: 288c684 | 01/24 16:34 Atsakyti
"Manau, kad FIA turėtų būti panašių derybų dalimi ar jau bent kaip konsultacinė organizacija, kadangi ir federacijai priklauso teisės pasaulio čempionatui"
Aš čia vienas tarp eilučių įskaitau, FIA norą atsiriekti savo pyrago gabaliuką nuo tų milijardų🤔
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas