FIA pristatė Imolos lenktynių savaitgalio pokyčius

FIA pristatė Imolos lenktynių savaitgalio pokyčius
logo Spalio 27 d. 23:21, Getty Images / Red Bull Content Pool

Tarptautinės Automobilių Federacijos (FIA) Pasaulinės automobilių sporto taryba patvirtino „Formulės-1“ sporto taisyklių pakeitimus, kurių bus laikomasi šį savaitgalį vyksiančiose dviejų dienų savaitgalio lenktynėse Italijoje.  

FIA pasiūlė taisyklių pakeitimus, galiosiančius tik Emilijos-Romanijos vardą gavusiose lenktynėse, prieš grįžtant prie įprastinių taisyklių su trijų dienų savaitgalio tvarkaraščiu likusiam sezonui.

Daugelis pakeitimų yra susiję su įprastų savaitgalio tvarkaraščio elementų laikų, kurie buvo perkelti į šeštadienį, pakeitimu. Tik viena savaitgalį vyksianti laisvoji treniruotė truks 90 minučių, o ją šeštadienį nuo kvalifikacijos pradžios skirs dviejų su puse valandos pertrauka, 30 minučių ilgesnė nei pertrauka tarp paskutinės treniruotės ir kvalifikacijos įprasto savaitgalio metu. Toks sprendimas buvo priimtas siekiant suteikti komandoms daugiau laiko analizuojant informaciją, gautą laisvosios treniruotės metu.

Komandos vis dar turi teorinę galimybę susiplanuoti laisvąją treniruotę, kurioje bolido kokpite sėdėtų rezervinis lenktynininkas, tačiau manoma, kad tuo pasinaudota nebus, nes komandos pagrindiniams lenktynininkams, turintiems tik vieną treniruotę, reikės viso laiko susipažinimui su trasos konfigūracija ir jos siūlomu sukibimu. 

Parc fermé taisyklės galiojimo laikotarpis taip pat buvo pakoreguotas (taikant nakčiai iš penktadienio į šeštadienį), atsižvelgiant į tai, kad lenktynių savaitgalis sutrumpėja viena diena. 

Kiekvienas lenktynininkas turės 10, o ne 13, kaip įprasta, sausai dangai skirtų padangų komplektų: po du kietų, vidutinio kietumo ir šešis minkšto mišinio padangas. Po laisvosios treniruotės „Pirelli“ turės būti gražinti trys iš jų. 

FIA lenktynių direktorius Michaelas Masi dar Portimao savaitgalio metu pripažino, kad norint pritaikyti naująjį formatą reikėjo įdėti daug darbo paruošiant taisykles.

„Viskas yra suspausta laike, nes įprastinė penktadienio veikla yra išbraukta, o kai kurie tvarkaraščių elementai, susirinkimai su lenktynininkais, paprastai vykstantys po pirmos treniruočių dienos, perkelti į šeštadienį. Labai įdomu, kaip viskas praeis. Kalbėjau su keletu komandos vadovų, jie kaip ir aš, labai laukia artėjančio savaitgalio. Bus visiškai kitaip, nei įprasto savaitgalio metu."

Nors taisyklėse tai nenurodyta, keisi būdas, kaip „Pirelli“ nustatyto padangų slėgį lenktynėms: bet koks minimalaus slėgio pakeitimas bus atliekamas ne po treniruotės, kaip paprastai būna penktadienio vakarais, bet po kvalifikacijos ir taikoma lenktynėms.

„Mes tai aptarėme su komandomis ir su FIA. Idėja yra ta, kad po laisvosios treniruotės slėgio reikšmių padangose mes netikslinsime, nes neturime laiko komandų duomenų analizei. Gausime duomenis po kvalifikacijos ir, jeigu reikės atlikti bet kokius pakeitimus, pateiksime savo vertinimą, bet tik dėl slėgio, o ne dėl padangų pasvirimo kampo pokyčio,“ - sakė „Pirelli“ automobilių sporto padalinio vadovas Mario Isola. 


Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas