FIA senatas išteisino „Michelin“ komandas (50)

FIA senatas išteisino „Michelin“ komandas
logo 2005 Liepos 14 d. 17:41, www.motorsportpressebild.com
Skubiai sušauktas išnagrinėti „Michelin“ komandų pateiktus įrodymus Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) Senatas paskelbė, kad rekomenduos Pasaulio autosporto tarybai (WMSC) išteisinti anksčiau kaltomis dėl įvykių JAV GP metu pripažintas ekipas.
Naujus įrodymus senatui šiandien pristatė „McLaren“ ir „Red Bull“ komandų vadovai: atitinkamai Ronas Dennisas ir Christianas Horneris.
„Išnagrinėję pono Denniso ir pono Hornerio pateiktus naujus įrodymus, Senatas pripažino, kad komandos dėl sutartinių ryšių turėjo laikytis padangų tiekėjo instrukcijų, o jų padangų tiekėjas joms griežtai uždraudė lenktyniauti „Indianapolis Motor Speedway“ licencijuotoje konfigūracijoje“, – teigė FIA Senatas savo pranešime.
„Pripažindamas, kad tiek dėl sportinių, tiek dėl teisinių priežasčių FIA negalėjo leisti keisti trasos konfigūracijos ir kad FIA bei komandos galėjo turėti rimtų teisinių sunkumų Jungtinėse Valstijose, jei būtų nepaisiusios taisyklių ir sutarčių sąlygų (ypač bet kokio incidento atveju), Senatas susidarė įspūdį, atsižvelgdamas į naujai pateiktus įrodymus, kad bet kokie discipliniai veiksmai prieš komandas nebeteko prasmės ir nėra naudingi sportui“, – aiškinama jame.
„Todėl Senatas rekomenduos Pasaulio autosporto tarybai, kad kaltinamasis nuosprendis, priimtas birželio 29 dieną, būtų atšauktas. Tikimasi, kad ši rekomendacija bus įvykdyta Pasaulio autosporto tarybai balsuojant faksu artimiausiomis dienomis“, – pabrėžė FIA Senatas.
FIA Pasaulio autosporto taryba birželio 28 dieną „Michelin“ padangų naudotojas pripažino kaltomis dėl dviejų svarstytų kaltinimų: tinkamų padangų neturėjimo ir neteisingo atsisakymo dalyvauti lenktynėse. Bausmės už šį prasižengimą ekipoms turėjo būti paskirtos rugsėjo 14 dieną.
Neatmetama galimybė, kad pastarasis įvykių posūkis – komandų išteisinimas – yra žengtas norint absoliučiai visą kaltę perkelti ant „Michelin“ pečių. Taip gali būti siekama atsikratyti FIA ir „Formulės-1“ komandų teisinio persekiojimo JAV. Be to, tai gali būti puikus pretekstas po šio sezono atsisakyti „Michelin“ kaip padangų tiekėjo „Formulėje-1“.

Komentarai (50)
Andrejus
| 07/29 11:25 Atsakyti
Butu gerai ismesti Michelinus
_eXpert
| 07/16 17:52 Atsakyti
Vo pagaliau ir sutvarke reikala, dar galetu taskus JAV gp panaikint. :)
Legolasas
| 07/15 19:48 Atsakyti
na ir gerai padarė...
doniz_f1
| 07/15 16:43 Atsakyti
nu nzn nzn... tegu su bridzais varo visi .. :)
DeMeo
| 07/15 15:06 Atsakyti
F-27>> labai slidus klausimas, nes siemet prisiziurejome vaizdu... Australijoje McL turejo problemu su padangom, Monace Rnlt, tad nors tiekiamos ir vienodos padangos, taciau jos skirtingai veikia ant skirtingu bolidu... net tos pacios komandos (pvz. siu metu Bridgestone visiskai skirtingai veikia anr RB ir ant MS bolidu), tad nereikia lialia... Bridgai klaida dare del to, kad pakeitimus darydavo pirma Ferrariams o tik po to kitoms komandoms...
Egoistas
| 07/15 11:05 Atsakyti
perro> deja bridstounai f1 tikrai neturi didesnes patirties:)))
f-27> absoliuciai sutinku su tavo nuomone:)
LimpBizkit
| 07/15 10:49 Atsakyti
Teisingas nuosprendis, toks jis ir utrejo buti !!!
A-Martin
| 07/15 10:08 Atsakyti
Toxa>va čia, matyt, ir yra tie papildomi įrodymai.Komandos nenorėjo su Michelin pyktis, tad sakė - rekomendavo, kai patiems negera - uždraudė. rašto tai mums niekas neparodė. Ir neparodys, jaučiu.....
Toxa
| 07/15 09:31 Atsakyti
Labai idomu. Anksciau sake, kad "... tiekejas rekomendavo...", o dabar formuluote "...tiekejas grieztai uzdraude..."
HORN
| 07/15 09:19 Atsakyti
Na Michelin komandu vienybe parode jau savo galia. Cia pirma spasiektas rezultatas. O del vienu Bridzu F1 cempe, tai as bijau, kad jie padangas kurs tik Ferrariui ir vel bus nelygybe.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas