FIA skirs baudas už pažeidimus penkiuose posūkiuose

FIA skirs baudas už pažeidimus penkiuose posūkiuose
logo 2021 Lapkričio 19 d. 12:19, Dorna

Prieš prasidedant Kataro GP savaitgaliui, FIA lenktynių direktorius Michaelas Masi išleido tradicinius paaiškinimus, kuriuose paminėjo vietas, kuriose pažeidus taisykles, bus anuliuojami ratų įveikimo laikai.

Pasirodo, kad asfalto danga paklotos Kataro trasos saugumo zonos yra viena labai didelė aikštelė pažeidimams – šį savaitgalį „Formulės-1“ lenktynininkai įspėti paisyti trasos ribų 4, 12, 13, 14 ir 16 posūkiuose. Pirmasis iš jų – 90 laipsnių dešinysis posūkis po pakankamai ilgos pagrindinės tiesiosios. Ten pilotai stengiasi maksimaliai išplatinti trajektoriją, kad galėtų gauti pranašumą įvažiuodami į kitą posūkį.

12/13/14 posūkiai yra gana greitų į dešinę pusę nukreiptų viražų jungtis, kurioje sportininkai taip pat nori kirsti baltą liniją dėl tų pačių priežasčių. Pagaliau 16 posūkyje, užbaigiančiame Losailo autodromo ratą, daugelis norės greičiau išvažiuoti į ilgą tiesiąją – šis ruožas yra kažkuo panašus į analogišką vietą Bahreino autodrome.

Kaip visuomet, per treniruotes ir kvalifikaciją ratai, įveikti pažeidus trasos ribas, nebus įskaitomi, o lenktynėse, tris kartus kirtus trasos ribas (nesvarbu kurioje vietoje), pažeidėjui bus rodoma juodai-balta vėliava.

Tuo tarpu pažeidimo 16 posūkyje atveju sportininkui bus neįskaitomi iš karto du ratai – einamasis ir kitas.

DRS zona šioje trasoje bus tik viena – starto-finišo tiesiojoje.

Prieš atvažiuojant „Formulei-1“ į Katarą, etapo organizatoriai nekeitė asfalto. Danga liko tokia pati, kokia buvo paklota „MotoGP“ lenktynėms 2004 metais. Asfaltas čia yra gana abrazyvus ir gana smarkiai apkrauna padangas.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821