FIA sutrumpins protestų pateikimo terminą (1)

FIA sutrumpins protestų pateikimo terminą
logo 2023 Lapkričio 14 d. 13:37, FIA

FIA numato pakeisti Tarptautinį sporto kodeksą ir sutrumpinti terminą, per kurį turi būti patektas protestas dėl teisėjų sprendimų lenktynėse.

Lenktynių savaitgalio Brazilijoje dienomis „Haas“ komanda pasinaudojo formalia teise užprotestuoti JAV GP etapo rezultatus, kadangi amerikiečių ekipa manė, kad ne visi atvejai per lenktynes Ostino trasoje dėl trasos ribų pažeidimų buvo užfiksuoti teisėjų ir atitinkamai, ne visi ribas pažeidę pilotai buvo nubausti.

Tarptautinio sporto kodekso 14 straipsnis teigia, kad pasaulio čempionato dalyviai turi teisę per dvi savaites pateikti apeliaciją, bet kartu privalo pateikti „esminius, svarbius ir naujus“ įrodymus. Priešingu atveju apeliacija bus atmesta, taip ir atsitiko praėjusią savaitę „Haas“ komandos atveju.

Todėl JAV GP etapo rezultatai nebuvo peržiūrėti ir dabar laikoma, kad jie yra oficialūs.

„RacingNews365“ praneša, kad FIA žada sugriežtinti reikalavimus dėl tokio pobūdžio protestų pateikimo ir sutrumpinti terminą, per kurį galima pateikti apeliaciją – nuo dviejų savaičių iki 96 valandų, t. y. 4 parų.

Svarstymas dėl šios normos koregavimo, numatyto sporto kodekse, prasidėjo gerokai anksčiau nei buvo pateiktas „Haas“ paklausimas.

Labai tikėtina, kad bus įvestas ir mokestis už protesto pateikimą – 6 tūkst. eurų, kuris turėtų būti sugrąžintas komandai, jei apeliacija bus priimta svarstymui. Tarptautinio sporto kodekso pataisos gali būti patvirtintos tik po FIA Generalinės asamblėjos balsavimo – šiemet aukščiausiasis federacijos teisinis organas susirinks Baku gruodžio mėnesį.

Jei minėtos pataisos bus patvirtintos, jos bus taikomos ne tik „Formulėje-1“, bet ir kituose su FIA vėliava rengiamuose čempionatuose - „Formulėje-E“ ir WEC ištvermės lenktynėse.Komentarai (1)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Klepsidra
IP: f493dd1 | 11/14 15:28 Atsakyti
Maciulis itikino ir bin Sulayema, kad su darbo uzmokesciu susijusios sanaudos kyla desimtim procentu per valanda - tai iskart ima trumpinti laika ir iveda kaina
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Andrius/Loreta 0
2. molinis_e 0
3. Aušrius Kučinskas 0
4. tukas21 0
5. monkeyking 0