FIA uždraudė mechanikams lipti ant tvoros serviso zonoje

FIA uždraudė mechanikams lipti ant tvoros serviso zonoje
logo 2023 Kovo 30 d. 19:28, NASCAR

Nuo šiol komandų mechanikams uždrausta lipti ant tvoros, skiriančios serviso juostą nuo trasos, kai jie sveikina savo pilotą su laimėjimu.

Šis naujas FIA teisėjų draudimas kertasi su tradicija, kai komandos mechanikai sveikina savo pilotą pasiekus finišą užlipę ant tvoros. Nuo Australijos GP etapo toks veiksmas bus nelegalus ir komanda bus baudžiama.

Nauja taisyklė tapo teisėjų reakcija į „Red Bull“ ir „Aston Martin“ komandų mechanikų veiksmus Džedoje – abiejų komandų mechanikai labai aukštai užlipo ant metalinės tvoros, kuri skiria trasą nuo serviso juostos norėdami atšvęsti gerus savo sportininkų pasirodymus.

Panašų vaizdą buvo galima matyti ir debiutiniame etape Bahreine.

Prieš lenktynių Melburne savaitgalį FIA lenktynių direktorius Nielsas Wittichas išleido dokumentą, kuris saugumo sumetimais „uždraudžia lipti ant apsauginių atitvarų ir priemonių serviso zonoje“. Toks sprendimas motyvuotas FIA tarptautinio sportinio kodekso 2.3.2 punktu.

Jame kalbama, kad „komandų darbuotojai turi teisę išeiti į serviso zoną tik darbui su mašina ir turi palikti ją, kai tokie darbai baigiami. Nuo šiol apie kiekvieną pažeidimą bus pranešama teisėjams“.

Apie tai, kokios baudos bus skiriamos, informacijos kol kas nėra. Tikimais, kad bent pradiniu momentu už tai iš pilotų ir komandų nebus atimami taškai. Manoma, kad bus skiriamos piniginės baudos.

Beje, Melburne ši taisyklė nebus reikalinga, kadangi šioje trasoje nėra vertikalios tvoros, skiriančios trasą nuo serviso zonos – čia naudojami specialūs skaidrūs ekranai, ant kurių nemanoma užlipti.

Vėliau mechanikams bus galima pasveikinti lenktynininkus per tarpus tvorose, per kuriuos dabar pilotams rodomi informaciniai skydai, bet laikantis saugumo priemonių.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821