Finalines sezono lenktynes Abu Dabyje laimėjo M. Verstappenas (116)

Finalines sezono lenktynes Abu Dabyje laimėjo M. Verstappenas
logo 2023 Lapkričio 26 d. 16:34, Getty Images / Red Bull Content Pool

Abu Dabio GP etapo Yas Marina trasoje lenktynes be jokių problemų laimėjo „Red Bull“ pilotas Maxas Verstappenas. Antras finišavo Sergio Perezas, bet gavo 5 sek., baudą ir nukrito į ketvirtą vietą. Antras lenktynių protokole buvo įrašytas „Ferrari“ lenktynininkas Charlesas Leclercas, o trečias - „Mercedes“ sportininkas George'as Russellas.

"Dienos lenktynininku" sirgaliai išrinko "AlphaTauri" pilotą Yuki Tsunodą.

Priešlenktyninės ceremonijos prasidėjo dar prie dienos šviesos nuo tradicinės nuotraukos sezono finale. Atmosfera buvo šventinė, tačiau visi kartu džiaugėsi, kad labai sunkus ir ilgas sezonas baigėsi. Visi šių metų lenktynininkai lieka ir kitą sezoną, klausimų lieka tik su Logano Sargeanto kontraktu kitiems metams su „Williams“. Kartu „Formulę-1“ palieka „AlphaTauri“ vadovas Franzas Tostas, kuris 18 metų vadovavo komandai. „Sauber“ išsiskiria su savo pagrindiniu rėmėju - „Alfa Romeo“. Baigėsi dar vienas puslapis „Formulės-1“ istorijoje.

Starto metu Verstappenas išsaugojo lyderio poziciją. Norrisas laimėjo vieną poziciją, Hamiltonas – tris, bet Perezą aplenkė išvažiavęs už trasos ribų. Trečiame rate Perezas aplenkė Hamiltoną – Lewisas sugrąžino neteisėtai įgytą aukštesnę vietą.

6 rate padangas pasikeitė Magnussenas, - 8 – Ricciardo, 11 rate Russellas aplenkė Piastrį kovoje dėl 4 vietos. Paskutinėse F. Tosto lenktynėse Yuki Tsunoda kelis ratus pirmavo lenktynėse.

Distancijos viduryje Abu Dabyje nusileido saulė ir vaizdas tapo dar efektingesnis.

48 rate Perezs atakavo Norrisą 6 posūkyje – mašinos susilietė ir Sergio gavo 5 sek. baudą. 51 rate Oconas aplenkė Strollą kovoje dėl 11 vietos. 57 rate Sainzas pasuko į boksus ir pasitraukė iš distancijos. Paskutiniame rate Perezas aplenkė Leclercą kovoje dėl antros vietos, bet prie jo rezultato buvo pridėtos 5 sek. baudos.

Maxas Verstappenas laimėjo Abu Dabyje, iškovojęs 54-tą pergalę karjeroje ir 19-tą šiame sezone – tiek daug lenktynių per vienerius metus anksčiau nelaimėjo niekas.

2023 m. sezonas baigtas. Antradienį Abu Dabyje vyks jaunimo ir padangų bandymai. Iki 2024 m. Bahreino GP etapo liko tik 97 dienos. Laikas netruks prabėgti.

Vt.

Pilotas

Laikas

Ratai

SliMMaz
IP: 5202f81 | 11/26 16:38 Atsakyti
Lecleras vairuodamas geriau strateguoja uz visa Ferrari :) Tokie klaunai ju strategai #BinottoKaltas
tp
IP: 21259d9 | 11/26 16:43 Atsakyti
Nu ką, iš 20 lenktynių, tik 19 laimėjo RBR. Kaip Horneris sakė, bauda už biudžeto perlipimą labai stipiriai paveikė :)
tech
IP: d7b4849 | 11/26 16:51 Atsakyti
MS
11/26 16:44

Kaip ir sakiau pradžioje sezono, we are witnessing history. Visi įma... skaityti daugiau

bijau, kad reiktu rimtesnio komandos draugo, kad baigtusi pergaliu serijos :) savu laiku uzteko ir Ricciardo. net baisu pagalvot, jei ateitu koks Hamiltonas , ALonso ar Leclercas :)) bet kadangi neateis, tai Verstapeno fanams, kosmarai nesisviecia
Komentatorius
IP: cc9cd38 | 11/26 16:40 Atsakyti
PER pabando atlikt "Čempiono torpedą", gauna 5 sekundes be ceremonijų.
Kelintą sezoną taip lenkiantis ultra talentas:
Nepažystu tų draugų🙈
Rgs
IP: b113751 | 11/26 16:37 Atsakyti
Aciu Dievui baigesi sitas sezonas. Atrode visa laika kad dirbtinai marketingo tikslu buvo stumiama kad rb laimetu visas lenktynes ir va tipo jus galit but istorijos dalimi. Deja neatsitiko, Mclarenai ‘88 dominavo daug labiau - 15/16 pergales 15/16 poles ir 97,2 % ratu pirmauta. Palyginimui cheateriai 21/22, 14/22 ir 85%
tech
IP: 2962d40 | 11/26 17:18 Atsakyti
eustachijus
11/26 17:12

Viena gaut nuo kažko ,kai tau 18. Kita- kai būnant goatu sugebėt at... skaityti daugiau

dar vienas, kokie tau 18,?? buvo 20 metu , kai gavo nuo Ricciardo.
Hamiltonas gavo po karta nuo Buttono ir Rosbergo bendram kontekse ,bet pries anuo man rodos baige bendrai sezonus 3:1. bet anie ir buvo WDC, o ne eiliniai vidutiniokai kaip Albonas ir Perez ;)
p.s as isvis neesu kazkoks Hamiltono fanas, tik man yra akivaizdi tiesa, kad Hamiltonas jau yra viska irodes F1 ka tik imanoma sitam sporte, Verstapenui dar daug liko zoles apmy.zt kol pasimatuos su rimtais vyrais vienodoj technikoj, nes kol kas tas vienintelis rimciausias su kuriuo vaziavo ir nuo kurio gavo malku yra Ricciardo :)