„Formulė-1“: „Andretti“ paraiška negarantuoja jiems vietos (2)

„Formulė-1“: „Andretti“ paraiška negarantuoja jiems vietos
logo Sausio 06 d. 19:00, Formula-E

Vakar amerkiečių „Andertti“ kompanija paskelbė, kad tikisi dalyvauti „Formulės-1“ pasaulio čempionate kartu su „Genaral Motors“ koncerno bendrove „Cadillac“. Šis pareiškimas buvo padarytas po to, kai FIA prezidentas Mohammedas ben Sulayemas paskelbė konkursą naujiems F-1 pasaulio čempionato dalyviams ateiti.

Ir nors niekas neabejoja, kad Michaelo Andretti projektas su „Cadillac“ yra vienas iš pagrindinių pretendentų dalyvauti „Formulės-1“ lenktynėse, „Formulės-1“ vadovybė pakvietė neskubėti ir palaukti, kol bus įgyvendintos visos procedūros.

„Dabar „Formulė-1“ kelia padidintą susidomėjimą, vyksta daugybė įvairiausių derybų, iš kurių kai kurios yra visai nepastebimos, - sakoma oficialiame F-1 pareiškime. - Mums reikia garantuoti, kad sportas išliktų garbingu ir stabiliu, o kiekvienas naujas dalyvis būtų vertinamas pagal tuos kriterijus, kurie atitiktų visų senų dalyvių interesus.

Kiekvienas naujas dalyvis turi gauti tiek FIA, tiek ir „Formulės-1“ vadovybės sutikimą“.

F-1 kol kas nemini jokių vardų ir jokių derybų detalių, bet dar 2022 m. pabaigoje buvo kalbama apie „Ford“ koncerno susidomėjimą „Red Bull“ aljanso sportine programa. Taip pat pernai apie galimą atėjimą į „Formulę-1“ kalbėjo ir Pietų Korėjos koncernas „Hyundai“.

Kol kas „Andretti“/ „Cadillac“ nieko nekalba apie atėjimo datą, nors M. Andretti kalbėjo apie 2024 metus. Tačiau šiuo metu tai atrodo mažai tikėtina, realiau, kad atėjimas gali įvykti tik nuo 2026 metų, kai pradės galioti naujas variklių reglamentas.

FIA prezidentas taip pat siūlo neskubėti su išvadomis: „Man labai įdomus dviejų gerai žinomų prekės ženklų galimas atėjimas – tiek „General Motors“ padalinio „Cadillac“, tiek ir „Andretti Global“, - sakė M. ben Sulayemas. - Bet kurie nauji prašymai turi būti susiję su nauju variklių reglamentu nuo 2026 metų, kurie jau pritraukė „Audi“ koncerną.

Visi susidomėjimo faktai privalo būti griežtai siejami su griežtais FIA protokolais, kurių procesai užtrunka gana ilgai“.

Komentuodamas šį faktą, Michaelas Andretti pažymėjo: „Tai suteikia man papildomo optimizmo. Galų gale F-1 yra FIA organizuojamas čempionatas. Prezidentas aiškiai pasakė, kad norėtų matyti 11-tą komandą. Jis pats yra lenktynininkas, jis gerai supranta mūsų sporto reikšmę.

Esame įsitikinę, kad bendradarbiaudami su „Cadillac“, mes turėsime puikius šansus įgyvendinti visus reikalavimus ir kuo greičiau atsidurti starto lauke“.

Amerikiečių verslininkas pridūrė: „Esu 1000 proc. įsitikinęs, kad mes gausime šią teisę. Mes jau padarėme viską, kas nuo mūsų priklauso. Neabejoju, kad mes aplenksime kitus kandidatus. Mūsų debiutas jau nėra už kalnų“.Komentarai (2)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Hat
IP: a1864ae | 01/07 05:06 Atsakyti
FIA reikia islaikyti rimta ir solidu veida.Pinigai cia neprieko. Tipo -ja ne takaja , ja zdu tramvaja. Tas visas gumos tampymas man asocijuojasi su restoranu. Ateini, lauki, uzsisakai, vel lauki, dar lauki ir dar lauki. Ir dar ir dar. Tipo cia rimta firma...Gal as neteisus? Bet , sriuba atsalo...
a9
IP: 7cca019 | 01/07 04:57 Atsakyti
Gali daug kas nesutikti, bet aš sakyčiau kad Andretti atėjimas į F-1 būtų daug geresnis dalykas, nei Audi atėjimas. Nes Andretti atvestų naują komandą ir F-1 dalyvautų su ja kaip pilnavertis dalyvis. O ką duos Audi? Naujos komandos neatves ir nedalyvaus F-1 kaip pilnavertis dalyvis. Jie turės "dukterinę" komandą, bet neturės "motininės". "Dukterinę", nes tik prisidės prie Sauber finansavimo, bolido kūrimo, detalių tiekimo ir gal būt bolido gaminimo. Bet tai nebus Audi komanda. Kaip pvz. AlphaTauri nėra Red Bull komanda, o tik jos "dukterinė" komanda. Audi prisidės prie konkurencijos padidinimo, kas yra gerai, bet 11-os komandos su gamykliniu užnugariu atėjimas irgi prisidės prie konkurencijos padidinimo, net jei tai bus tik po 5 ar 10 metų.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Ayrtons 407
2. tevez 403
3. Tomas Gaida 395
4. pofke261 393
5. kylius1978 392