„Formulė-1“ atskleidė, kiek kainuos sprinto lenktynės (1)

„Formulė-1“ atskleidė, kiek kainuos sprinto lenktynės
logo Gegužės 02 d. 11:42, Pirelli

„Formulė-1“ atnaujino savo finansinį reglamento po to, kai FIA Pasaulinė taryba patvirtino, jog šiais metais bus surengtos šeštadienio sprinto lenktynės trijuose GP etapuose.

Kadangi nuo šių metų F-1 pasaulio čempionate yra nustatyti komandų išlaidų finansiniai limitai iki 145 mln. JAV dolerių, bet kokios avarijos per sprinto lenktynes gali smarkiai atsiliepti ekipų finansams. Visai šviežias V. Botto ir G. Russello susidūrimas Imoloje „Mercedes“ komandai atnešė papildomų finansinių nuostolių, kuriuos vokiečių koncerno komanda įvertino 1,5 mln. dolerių ir tai privertė pasaulio čempionus mažinti šių metų bolido modernizacijos apimtis.

Būtent dėl to įvedus sprinto lenktynių sąvoką, prireikė koreguoti taisykles ir galimas papildomas išlaidas. Joms suskaičiuoti buvo paimtas toks pats metodas, kuris buvo taikomas skaičiuojant sąnaudas, kurias ekipos patiria dalyvaudamos „Pirelli“ 18 colių padangų bandymuose. Ten yra nustatyta, kad sąnaudų kartelė negali būti didesnė nei 200 tūkst. dolerių už vieną „Pirelli“ naudai atidirbtą dieną padangų bandymuose. Sprinto lenktynių atveju papildoma suma už vienas tokias varžybas bus 150 tūkst. dolerių arba 450 tūkst. per visą šį sezoną.

Be to, yra numatyta, kaip bus kompensuojamos išlaidos avarijos per sprinto lenktynes atvejais. Ši suma bus 100 tūkst. už vieną avariją, bet ji bus mokama tik tais atvejais, jei „avarija buvo patirta per sprinto kvalifikaciją ir tai privedė prie to, kad bolidas pasitraukė iš varžybų arba pilotas užvažiavo į boksus“.

Suprantama, kad dažnu atveju remontas gali kainuoti daugiau nei 100 tūkst. dolerių. Tokiam atveju (jei mašina pasitraukė iš varžybų) yra numatyta išimtis, kai suma kompensuojant avarijos pasekmes gali viršyti 100 tūkst. dolerių.

Be to, „Formulė-1“ kiekvienai komandai išmokės už dalyvavimą sprinto lenktynėse papildomus prizinius pinigus -  ši suma taip pat bus 100 tūkst. dolerių. Bet ši išmoka yra susijusi su kiekvienos komandos kontraktu su „Liberty Media“, todėl į F-1 finansinį reglamentą nebus įtraukta.

Šiais metais sprinto lenktynės vyks tris kartus – Silverstoune ir Monzoje - tai jau oficialiai patvirtinta, o trečiuoju etapu su sprinto lenktynėmis turėtų būti Brazilijos GP.


Komentarai (1)
saab
IP: 17bc3aa | 05/02 14:11 Atsakyti
100 t kompensacija uz blyna kuris iki 1.5 citrinos daugiau nei juokinga, siaip as uz pamatyti papildomas lenktynes
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas