„Formulę-1“ paliekantis F. Tostas – apie savo buvusius lenktynininkus (3)

„Formulę-1“ paliekantis F. Tostas – apie savo buvusius lenktynininkus
logo 2023 Lapkričio 25 d. 08:05, Getty Images/Red Bull Content Pool nuotr.

Franzas Tostas šį savaitgalį po 23 metų palieka „Formulę-1“. Didžiausią savo pėdsaką dukterinėje „Red Bull“ komandoje „Toro Rosso“ palikęs specialistas čempionatą palieka su aukštai iškelta galva bei ramia sąžine.

67-erių austras prisidėjo prie dviejų pasaulio čempionų vystymosi: Sebastiano Vettelio bei Maxo Verstappeno. Tiesa, reikėtų nepamiršti ir kitų lenktynininkų, kaip Carlosas Sainzas, Pierre'as Gasly, Danielis Ricciardo.

Apie šiuos lenktynininkus F. Tostas kalbėjo specialioje „Beyond The Grid“ tinklalaidės serijoje. Jis taip pat prisiminė laikus, kuomet „Ferrari“ variklis galėjo pakliūti į „Red Bull“ rankas, tačiau tuo metu Adrianas Newey tam paprieštaravo. 

Kuomet Newey atėjo į komandą, jis nenorėjo „Ferrari“ variklių. Dėl to Dietrichas (Mateschitzas – „Red Bull“ įmonės savininkas) man paskambino ir pasakė, kad būtent mes („Toro Rosso“) gausime „Ferrari“ variklį.“

Apie 16-mečio Verstappeno pirmą kartą prie „Toro Rosso“ bolido Tostas kalbėjo: „Jis iškart perprato automobilį. Jis prisitaikė prie jo greičio, stabdžių bei absoliučiai visko. Kitiems lenktynininkams reikia 10, 20 ar 100 ratų, kol jie pripranta prie greičio, stabdžių bei visko. Maxas tiesiog atsisėdo ir viską jau valdė.“

Apie 2015 metus „Toro Rosso“ ir „trintį“ tarp Verstappenų ir Sainzų: „Buvo trinties. Tėčiai taip pat, žinote, vienas tėtis buvo ten, kitas ten, tai man buvo įdomu stebėti, tai man patiko.

Iš natūralaus greičio pusės, jis nėra tokiame lygyje kaip Maxas, tačiau Carlosas yra labai sunkiai dirbantis bei protingas lenktynininkas. Jis viską analizuoja, dirba ties savo klaidomis. Todėl jis ir pasiekė tokį aukštą lygį, kuriame dabar yra.“

Apie Sebastianą Vettelį: „Jis buvo labai disciplinuotas, jam buvo svarbi kiekviena maža detalė. Jam buvo svarbu ne tik vairavimas, tačiau ir mitybą, treniruotės. Jis „Formule-1“ gyveno 360 dienų per metus.

Apie Pierre'ą Gasly „Red Bull“ ekipoje: „Viskas atsitiko per anksti, iškart pasakiau, kad nieko nesigaus. Jis nebuvo pakankamai subrendęs, kad ten eitų. Mes esame komanda, kuri ugdo jaunus lenktynininkus, negalima pasakyti, kad jis vienus metus važiavęs „Toro Rosso“ dabar privalo ateiti į „Red Bull“ ir ten sėkmingai kovoti su Maxu, pelnyti taškus bei baigti lenktynes antras. Tai ant popieriaus ar teoriškai skamba gerai, atrodo gerai, tačiau praktikoje taip nebūna. 

Apie Danielį Ricciardo: „Danielis visada labai gerai jaučia automobilį. Jo grįžtamasis ryšys, apie jausmą automobilyje, visada yra labai geras. Dėl to jis ir yra laimėjęs 8 lenktynes per savo karjerą, savo laiku jis buvo labai arti Maxo. Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Lauris
IP: 1f5c778 | 11/25 13:47 Atsakyti
Savo laiku Ricciardo lenkė Maxą
Davo
IP: 1efdfca | 11/25 21:40 Atsakyti
Lauris
11/25 13:47

Savo laiku Ricciardo lenkė Maxą

Savo laiku Kvyatas lenke Ricciardo
6MAXX9
IP: c18f373 | 11/25 10:12 Atsakyti
pletkai
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Kęstutis Šimkus 263
2. mantioras 250
3. skripas 249
4. Giriby 243
5. bbd-336 237