G. Sayanas apie tai, kaip reikės užtikrinti saugumą Austrijoje (3)

G. Sayanas apie tai, kaip reikės užtikrinti saugumą Austrijoje
logo Gegužės 10 d. 08:55, Daimler

Pirmąsias sezono lenktynes, kad ir kada jos prasidėtų, planuojama rengti prie tuščių tribūnų, o pačiuose autodromuose bus imtasi pačių griežčiausių priemonių lenktynininkų, komandų personalo, „Formulės -1 ir FIA darbuotojų, teisėjų, savanorių ir žurnalistų saugumui užtikrinti.

Bus imtasi visų priemonių užsikrėtimo koronavirusu rizikai minimizuoti, pagrindinis krūvis visais šiais klausimais guls ant FIA pečių, o visiems procesams vadovaus FIA medicininės komisijos pirmininkas profesorius Gerardas Sayanas.

Jo žodžiais tariant, vieno metro distancijos laikymasis visur, kur tik tai įmanoma, neleis virusui plisti, jei tarp žmonių, kurie gaus leidimą įeiti į autodromą, vis dėlto atsirastų infekuotųjų. Reikia pabrėžti, kad visiems, kas pateks į lenktynes, teks reguliariai atlikti testavimo procedūras.

„Kartu jei kas nors bus užsikrėtęs, tai po trijų dienų nuo atvykimo į autodromą bus lengva jį pamatyti pagal jo aplinką, - pasakojo G. Sayanas. – Verslo klube bus daug žmonių, bet visi jie privalės laikytis vieno metro socialinės distancijos.

Žurnalistams ir vadybininkams lengva laikytis tokios distancijos, bet, žinoma, tiems, kas dirbs garaže, bus sudėtingiau. Bet aš manau, kad kaukė, šalmas, specialios pirštinės ir nuolatinis rankų plovimas sumažins riziką iki minimumo. Iki nulio to pasiekti niekada nepavyks, tačiau pavojus bus tikrai labai mažas.

Manau, kad problemų iškils, jei serviso zonoje atsiras infekuotas žmogus, o to, žinoma, atmesti negalime. Jei tai mechanikas, dirbantis garaže, mums teks nedelsiant patikrinti visus, kas su juo turėjo kontaktą, teks atlikti papildomus testus. Jei rezultatai bus neigiami, jie galės tęsti darbą. Gali būti, jog po dviejų dienų reikės atlikti dar vieną testą. Manau, kad užduotis yra ta, jog kiekvienoje komandoje būtų sukurtas vadinamasis švarus klasteris“.

Pirmosios lenktynės turėtų įvykti liepos 5 d. Spielberge ir FIA jau derasi su šios šalies valdžia dėl visų būtinų procedūrų organizavimo: „Dėl etapo surengimo mes su vietos valdžia svarstome, kokiu būdu bus organizuotas sienos kirtimas, kaip žmonės ir su kuo važiuos į trasą.

Manau, jei Austrija yra pasirengusi mus priimti, galimas dviejų dienų karantinas, bet geriausia, mano galva, jei komandos, atvykstančios į trasą, atliks COVID-19 testą, visiems bus pamatuota temperatūra, o taip pat būtų atlikta speciali diagnostika, kuri padėtų išaiškinti potencialius viruso nešiotojus“.

Sayanas taip pat mano, kad kas tris dienas testus pagal eilę atliktų visas komandų personalas, beje, rezultatai būtų aiškūs jau po 90 minučių: „Žmonių bus daug ir tai pareikalaus didelių pinigų, darbas laukia labai didelis, bet principas yra būtent toks“.

Specialisto nuomone, žiniasklaida taip pat turėtų būti įleista į Spielbergą, dar ir dėl to, kad visas pasaulis sužinotų apie mūsų unikalų eksperimentą: „Manau, kad žurnalistų vaidmuo bus labai svarbus, kad jie galėtų viską papasakoti, juk tai bus savotiška naujoviška laboratorija.

Aš deruosi su Tarptautiniu olimpiniu komitetu, su Pasaline sveikatos apsaugos organizacija – jie laukia ir jie nori pamatyti, kaip mes veiksime. Žmonės moka parodyti lankstumą ir prisitaikyti prie bet kokios sudėtingos situacijos. Suprantama, kad dabar yra krizinis metas, bet reikia išsikapstyti iš šios krizės ir parodyti, jog situaciją galima pakeisti. Tam reikia pakeisti psichologinį nusiteikimą“.


Komentarai (3)
paragon
| Gegužės 12 d. 15:17
O tai kaip bus su 1m atstumu per pit stopa? Galetu palikti po 1 zmogu is desines ir kaires puses,ir dar 1 kuris pakelia/nuleidzia bolide.Butu pitstopai po 40+ sekundziu.
Senas_Kareivis
| Gegužės 10 d. 19:38
Geriau Songokas tegul užtikrina saugumą - jis ne paprasta sajanas o ten kažkokio ultra lygio jau :D
ddt
| Gegužės 10 d. 19:25
Mąstant apie Austrijos GP, kaip ten su Dresdeno Dynamo futbolo komanda gavosi, Sayan'ai? Kaip ten yra, kai mąstai apie psichologinį nusiteikimą, bet prasilenki su realybe?
×

F-1.lt pulsas