GP2. Čempionu tapo L.Hamiltonas

logo 2006 Rugsėjo 10 d. 00:10, GP2
Nors Lewisas Hamiltonas GP2 šeštadienio lenktynes Italijoje baigė trečioje vietoje, to ir greičiausiojo rato lenktynėse užteko, kad britas iš anksto užsitikrintų šių pirmenybių čempiono vardą.
Lenktynėse nugalėjo buvęs „Formulės-1“ lenktynininkas Giorgio Pantano, pirmavęs nuo starto. Du pagrindiniai konkurentai dėl GP2 čempiono vardo - Nelsonas Piquet jaunesnysis ir L.Hamiltonas - tarpusavyje kovojo dėl antrosios vietos. Šioje dvikovoje nugalėjo brazilas, finišavęs 1,3 sekundės aukščiau už varžovą.
Įdomu tai, kad čempionu L.Hamiltonas buvo pripažintas ne iškart po lenktynių finišo. Greičiausias ratas tuo metu priklausė nugalėtojui G.Pantano, tačiau po kiek laiko teisėjai iš italo jį bei tašką atėmė, nes ratas buvo įveiktas prieš pat finišą, pagalbiniam personalui mosuojant geltonomis vėliavomis.
Anuliavus G.Pantano ratą, geriausiu rezultatu tapo L.Hamiltono pasiektas rato įveikimo laikas. Šio 1 taško už greičiausiąjį ratą britui užteko, kad padidintų persvarą prieš N.Piquet jaunesnįjį iki 7 taškų. Rytojaus lenktynių nugalėtojas gaus tik 6 taškus, dar 1 taškas bus skirtas už greičiausiąjį ratą. N.Piquet to pasivyti varžovą neužtektų, nes jis ir L.Hamiltonas tuo atvejų tik susilygintų pergalių skaičiumi, tuo tarpu pastarasis dažniau finišavo antroje vietoje.