GP2. Italijoje triumfavo H.Kovalainenas ir N.Janis

logo 2005 Rugsėjo 06 d. 09:46, GP2
Sekmadienį Italijoje vyko vienos iš paskutiniųjų pirmojo GP2 čempionato sezono lenktynių, kuriose sėkmingiausiai pasirodė pirmenybių lyderis Heikki Kovalainenas ir Neelas Janis.
Pirmasis važiavimas
Šeštadienio popietę eilinę pergalę GP2 čempionate iškovojo „Arden“ ekipos atstovas Heikki Kovalainenas. Suomis laimėjo ir kvalifikaciją, tačiau jaustis saugiai negalėjo, nes iš tos pačios startinės juostos lenktynes pradėjo pagrindinis jo konkurentas bendroje įskaitoje jaunasis Nico Rosbergas. Būtent taip ir atsitiko – H.Kovalainenas visą lenktynių distanciją turėjo žvalgytis ir gintis nuo vokiečio atakų.
Už šių lenktynininkų nugaros finišo liniją kirto ir paskutinįjį apdovanojimų laiptelį iškovojo praeityje garsaus „Formulės-1“ piloto Nelsono Piqueto sūnus Nelsonas jaunesnysis. Jis nuo nugalėtojų atsiliko daugiau nei 12 sek. Ketvirtoje ir penktoje vietose lenktynes baigė Nicolas Lappiere („Arden“) ir Adamas Carrollas („Super Nova“).
Buvęs „Formulės-1“ lenktynininkas Giorgio Pantano finišo liniją kirto šeštas ir iškovojo keletą labai brangių taškų. Tačiau tuo pasigirti negali pernai „Minardi“ komandos bolidą vairavęs Gianmaria Brunis, kuris dėl neaiškių priežasčių pasitraukė iš GP2 čempionato. Jį „Coloni“ ekipoje pakeitė Tonis Vilanderis, kuris lenktynėse užėmė vos 15-ąją vietą.
„Lenktynių pabaigoje buvo labai sunku, nes Nico greitai prie manęs priartėjo ir, likus 7 ratams iki važiavimo pabaigos, turėjau važiuoti be klaidų. Laimei, man tai pavyko ir džiaugiuosi lenktynes baigęs prieš Nico“, - spaudos konferencijoje kalbėjo H.Kovalainenas.
Pirmojo važiavimo rezultatai:
1. Heikki Kovalainenas (Arden International) – 53:55.234.
2. Nico Rosbergas (ART Grand Prix) – atsiliko 1.163.
3. Nelsonas Piquet jaunesnysis (Hitech Piquet Sports) – 12.304.
4. Nicolas Lapierre (Arden International) – 29.980.
5. Aadamas Carrollas (Super Nova International) – 35.951.
6. Giorgio Pantano (Super Nova International) – 37.920.
7. Neelas Janis (Racing Engineering) – 45.949.
8. Ferdinando Monfardinis (Durango) – 53.315.
Antrasis važiavimas
Šiose, kiek trumpesnėse, lenktynėse pirmasis praeito važiavimo sportininkų aštuntukas susikeitė pozicijomis atvirkštine tvarka. Jame greičiausias buvo ne pirmą pergalę šiemet iškovojęs Neelas Janis iš „Racing Engineering“ ekipos gretų. Lenktynininkas startavo antras, todėl nesunkiai išsiveržė į priekį. Tačiau bent mažiausia klaida galėjo palaidoti visas viltis dar kartą užlipti ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio – N.Rosbergas finišo liniją kirto atsilikęs vos 0,5 sek.
Trečias lenktynes baigė jau anksčiau minėtasis G.Pantano. Nuo jo atsilikę kiek mažiau nei 4 sek. finišavo Ferdinandas Monfardinis („Durango“) ir H.Kovalainenas.
Verta paminėti, kad pirmieji penki lenktynininkai važiavimą baigė šešių sekundžių tarpe.
Po 10-ies GP2 čempionato lenktynių bendroje pilotų įskaitoje vis dar pirmauja H.Kovalainenas, surinkęs 99 taškų. Antroje vietoje – N.Rosbergas, jų surinkęs 93. Nuo jų ženkliai atsilieka trečiosios pozicijos savininkas amerikietis Scottas Speedas, kuris viso taškų surinko 61.
Iki šio čempionato pabaigos liko vos kelios lenktynės: Belgijoje, garsiajame Spa žiede, bei naujojoje Bahreino trasoje.