GP2. Prancūzijoje pergalės atiteko H.Kovalainenui ir N.Rosbergui

logo 2005 Liepos 03 d. 14:00, GP2
Penktojo šių metų GP2 čempionato etapo Prancūzijoje, Magny Cours trasoje, pirmajame važiavime nugalėjo Heikki Kovalainenas, o antrajame – Nico Rosbergas.
Pirmasis važiavimas
Pirmąjį važiavimą Prancūzijoje vakar laimėjo „Arden“ ekipos pilotas Heikki Kovalainenas. Antroji pozicija atiteko Jose Maria Lopezui, vairuojančiam „DAMS“ komandos bolidą. Argentinietis nuo lyderio atsiliko kiek daugiau nei 3 sekundes. Trečias finišo liniją kirto H.Kovalaineno komandos draugas Nicolas Lapierre. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 7,6 sek.
Ketvirtoje vietoje lenktynes baigė Adamas Carrollas iš „Super Nova“ ekipos gretų. O pirmąjį penketuką užbaigė „Racing Engineering“ komandos lenktynininkas Neelas Janis.
H.Kovalainenas lenktynes pradėjęs iš ketvirtosios pozicijos nesunkiai įveikė savo varžovus ir pelnė jau trečiąją pergalę šiemet. Tai kol kas geriausias rezultatas pirmąjį sezoną gyvuojančiame GP2 čempionate.
“Mano pergalę lėmė puikus startas, po kurio kovojau su Alexu Prematu. Vienu metu mūsų ratai buvo net susilietę, tačiau laimei viskas baigėsi gerai ir man pavyko nugalėti“, – teigė čempionato lyderis H.Kovalainenas.
Tuo tarpu buvę „Formulės 1“ pilotai lenktynėse pasirodė kiek kukliau: Pernai „Jordan“ ekipai atstovavęs Giorgio Pantano užėmė 10-ąją vietą, o Gianmaria Bruni, buvęs „Minardi“ komandos pilotas, liko vos 18-as.
Pirmojo važiavimo rezultatai:
1. Heikki Kovalainen (Arden International) – 1:02:55.458.
2. Jose Maria Lopezas (DAMS) – atsiliko 3.387.
3. Nicolasas Lapierre (Arden International) – 7.706.
4. Adamas Carrollas (Super Nova International) – 15.031.
5. Neelas Jani (Racing Engineering) – 22.610.
6. Hiroki Yoshimoto (BCN Competicion) – 23.142.
7. Nico Rosbergas (ART Grand Prix) – 23.347.
8. Clivio Piccione (Durango) – 29.600.
Antrasis važiavimas
GP2 čempionato penktojo etapo antrąjį važiavimą be konkurencijos laimėjo legendinio „Formulės 1“ lenktynininko Keke Rosbergo sūnus Nico. Jis, lenktynes pradėjęs iš antrosios pozicijos, jau po pirmojo rato tapo lyderiu ir, kaip vėliau paaiškėjo, niekam neužleido šios pozicijos.
Kiek netikėtai, tačiau pelnytai antras lenktynių finišą pasiekė Hiroki Yoshimoto iš BCN ekipos. Japonas nuo lyderio atsiliko daugiau nei 24 sek. Trečioji prizinė vieta atiteko čempionato lyderiui Heikki Kovalainenui. Suomis startavęs iš aštuntosios pozicijos aplenkė net 5 varžovus.
Sekmadienio lenktynės pagal GP2 čempionato taisyklių reglamentą yra dvigubai trumpesnės už šeštadienio. Todėl šiandien sportininkams nereikėjo lankytis techninėje aptarnavimo zonoje. Tai lėmė atkaklią kovą tarp varžovų, nenaudojant komandinės taktikos.
Po Prancūzijos dviejų dienų lenktynių čempionato įskaitoje lyderiu ir toliau išlieka suomis H.Kovalainenas. Jo sąskaitoje jau 52 taškai. Antroje vietoje kvalifikuojasi Adamas Carrollas su 34 taškais, o trečiąją ir ketvirtąją vietas dalinasi Gianmaria Brunis bei Scottas Speedas, kurie taškų surinko po 29.