H. Marko: mūsų pilotai turi griežtus kontraktus (5)

H. Marko: mūsų pilotai turi griežtus kontraktus
logo 2017 Birželio 16 d. 12:18, Getty Images/Red Bull Content Pool

„Red Bull“ pilotais senai domisi kitos komandos. Danielio Ricciardo ar Maxo Verstappeno perėjimas į „Ferrari“ arba „Mercedes“ komandą pasitarnautų Carlosui Sainzui, kuris tikisi tęsti savo karjerą „Red Bull“ komandoje. Tačiau „Red Bull“ komandos konsultantas sporto klausimais Helmutas Marko pareiškė, kad kitais metais komandos sudėtis nepasikeis.

Helmutas Marko: „Ricciardo ir Verstappenas turi griežtus kontraktinius įsipareigojimus: Danielis pasiliks komandoje iki 2018 metų pabaigos, o sutartyje su Maxu yra keletas punktų, leidžiančių kontraktą su juo pratęsti kur kas ilgesniam laikui. Tas pats liečia ir Carlosą Sainzą. Jis turi ilgalaikį kontraktą – iki 2019 metų. Tik mes galime nutraukti kontraktus – pilotai tokios galimybės neturi“.

Helmutas Marko taip pat pridėjo, kad jų kompanija nepakeitė savo pozicijos dėl variklių reglamento po  2020 metų. Austras anksčiau yra kalbėjęs, kad „Red Bull“ gali pasitraukti i „Formulės-1“, jei komandos negaus labiau prieinamų jėgainių.

„Ateityje mes norime matyti kur kas paprastesnį variklių reglamentą, kad konkurencingus variklius galėtų gaminti nedidelės nepriklausomos kompanijos, - sakė Marko. – Kitaip mes vėl priklausysime nuo automobilių gamintojų, kurie mus ir toliau šantažuos ir kels savo sąlygas.

Mums reikia V10 ar net V12. Tokie varikliai gali kainuoti 8 mln. eurų, o ne 20 mln.  kaip dabar. Kai kurios detalės, tokios kaip turbina ir KERS gali būti unifikuoti. Be to, variklis turi būti garsus ir turėti ne mažiau kaip 1000 AG, o trasoje viskas turi priklausyti nuo piloto meistriškumo. Dabar jų darbą ir toliau per distanciją iš esmės kontroliuoja inžinieriai – „Formulės-1“ esmė yra ne tame“.

Komentarai (5)


leksas
| 2017 Birželio 17 d. 10:56
Visiškai teisingi Marko žodžiai- negalima suteikti vienvaldystės automobilių koncernams; F-1 reglamentą sukurti taip kad visi būtų daugmaž konkurencingi.
deivec
| 2017 Birželio 17 d. 08:16
jojo ir RBR galime girdeti auksinius zodzius :D:D:D: nejuokinkite... jiems matai rupi varikliu garsas...del kitu jaudinasi...
rbr nori ferrari statuso...matosi is ju visu tokiu sneku
Ayrton Senna 1
| 2017 Birželio 16 d. 19:10
Teisingai pasake kad reikia V10 ar net V12 ! Atsimenu pirma kart buvau F-1 2004 tai del garso likau soke tokio niekada gyvenime nebuvau girdejas !!!
Sajan Button
| 2017 Birželio 16 d. 17:00
Ricciardo pasens greiciau :D
Life
| 2017 Birželio 16 d. 15:18
Auksiniai žodžiai, gaila, kad F-1 savininkams nerūpi jos sportinė pusė ir konkurencingumas, svarbu tik babkes nulupti iš visokių arabų, o lenktynės gali būti ir nuobodžios su dideliais skirtumais tarp komandų.

F-1.lt pulsas